کفش هوشمند نایک

کفش هوشمند نایک با قابلیت تنظیم از طریق اسمارت فون معرفی شد

شرکت نایک کفش هوشمند جدیدی را با نام Nike Adapt BB معرفی کرده است که قابلیت کنترل از طریق اسمارت فون را دارد. این کفش هوشمند برای بازیکنان بسکتبال طراحی شده و می‌تواند تجربه خوبی را برای آن‌ها رقم بزند.

شرکت نایک موفق به تولید کفش هوشمند برای ورزشکاران بسکتبال شد که توسط یک برنامه در اسمارت فون های هوشمند کنترل می‌شود. این کفش هوشمند، با نام تجاری Nike Adapt BB دارای موتور و دنده خاصی جهت سفت و شل کردن بند کفش است.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از دکمه‌های روشن تعبیه‌شده در کنار کفش، تنظیمات دلخواه را به صورت دستی یا از طریق برنامه گوشی هوشمند Nike Adapt انجام دهند. شرکت نایک این فناوری را FitAdapt نامیده است.

یکی از موارد کاربرد این فناوری را می‌توان در زمان استراحت بین نیمه‌های بسکتبال دانست، بازیکنان می‌توانند در این زمان و با استفاده از کفش هوشمند نایک ، بند کفش را شل کرده و بلافاصله هنگام آغاز بازی، بند را سفت کنند. احتمالا آپدیت‌هایی که در آینده برای کفش هوشمند نایک به بازار عرضه خواهند شد، دارای تنظیمات سخت برای گرم کردن هستند. اینطور که پیداست، رنگ دکمه‌های این کفش تغییر می‌کنند.

کفش هوشمند جدید توسط یک گروه نخبه از بازیکنان بسکتبال در مرکز جهانی نایک واقع در اورگن تست شد. بازیکنان بسکتبال برای تست Nike Adapt تمریناتی انجام دادند؛ یکی از بازیکنانی که برای تست این کفش هوشمند انتخاب شد، جیسون تیتوم (Jayson Tatum) بازیکن بوستون سلتیکس بود.

اریک آوار (Eric Avar)، سرپرست بخش نوآوری شرکت نایک اظهار داشت:

ما به صورت عمد و با توجه به تقاضای زیاد ورزشکاران،  رشته ورزشی بسکتبال را برای معرفی فناوری جدید انتخاب کردیم. در یک بازی بسکتبال، اندام پا در فشار زیادی قرار دارد و در صورتی که بازیکنان بتوانند وضعیت کفش خود را تغییر دهند، این مسئله باعث افزایش جریان خون خواهد شد؛ این یک نکته کلیدی بوده و می‌تواند تجربه خوبی را برای بازیکنان بسکتبال فراهم کند.

کفش هوشمند نایک در تاریخ 17 فوریه سال جاری و در ساعت 10 صبح به وقت محلی عرضه خواهد شد؛ امکان خرید کفش جدید از طریق وب سایت Nike.com با قیمت 350 دلار وجود خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

 1. شعری فلبداهه می سرایم (ترکیبی از نو و کلاسیک) :

  امیدی به آینده ندارم

  جیب پر پولم آرزوست!

  وقت خوابیدن ندارم

  خواب ماشینم آرزوست!

  نای رفتن ندارم

  کفش هوشمندم آرزوست!

  تحمل دود قلیان ندارم

  مرگ با دودم آرزوست!

  باید گریست دوست عزیز

  چشم گریانم آرزوست!

  با سپاس

 2. خوب مثلا چی کار میکنه

 3. کفش پلاستیکیه پای ادم درد میگیره