بی ام و سری 7 مدل 2020

بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ فیس لیفت رسما معرفی شد

بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ فیس لیفت (BMW 7 Serie) معرفی شد. محصول جدید شرکت بی ام و از لحاظ ظاهری به خصوص در عقب و جلو تغییرات زیادی داشته که آن را جذاب‌تر کرده است. در ادامه با مشخصات سدان پرچمدار سری ۷ بی ام و آشنا می‌شویم.

مدتی بود رسانه‌های تخصصی خودرو تصاویر مختلفی از سدان پرچمدار سری ۷ بی ام و منتشر می‌کردند تا این‌که این غول خودروسازی جهان نسخه فیس لیفت بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ را به صورت رسمی معرفی کرد. محصول جدید بی ام و از از لحاظ ظاهری نسبت به مدل‌های پیشین تغییرات زیادی به ویژه در بخش‌های جلو و عقب داشته و کمی به خودروهای جدید این شرکت آلمانی شباهت دارد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا می‌شویم.

بی ام و سری 7 مدل 2020

مشخصات بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰

از مهم‌ترین تفاوت‌های بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ با نسخه‌های پیشین می‌توان به جلوپنجره کرومی بسیار بزرگ آن اشاره کرد که بسیاری از کارشناسان خودرو از آن انتقاد کرده‌اند. سایز این جلوپنجره نسبت به مدل‌های قبلی حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و اطراف آن نیز تریم کرومی یکپارچه قرار گرفته است. طراحان پس از طراحی چنین جلو پنجره بزرگی، حدود ۵ سانتی‌متر ارتفاع دماغه را افزایش دادند. چراغ‌های بازطراحی شده‌ای نیز در اطراف جلوپنجره بزرگ بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ قرار دارند که به صورت استاندارد از تکنولوژی LED تطبیقی بهره می‌برند. از دیگر اجزای جلوی این خودرو می‌توان به چراغ‌های لیزری سفارشی، سپر جدید و گلگیرهای عضلانی‌تر اشاره کرد.

بی ام و سری 7 مدل 2020

شرکت بی ام و طرح جدیدی برای چراغ‌های عقب این خودرو در نظر گرفته که نسبت به مدل‌های قبلی حدود ۳.۵ سانتی‌متر باریک‌تر شده است. همچنین یک نوار بسیار باریک LED در عرض خودرو نصب شده که چراغ‌های عقب را به یکدیگر متصل می‌کند. با نگاهی دقیق‌تر به عقب خودرو شاهد تریم کرومی ضخیم‌تری هستیم که در اطراف سر اگزوزها قرار گرفته‌اند. فیس لیفت بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ نسبت به مدل‌های قبلی حدود ۲.۲ سانتی متر کشیده‌تر شده، اما عرض و ارتفاع آن همانند نسخه‌های قبلی است. شرکت بی ام و این نسخه فیس لیفت را همانند نسخه‌های قبلی در دو مدل معمولی و کشیده به بازار عرضه می‌کند که در نسخه کشیده فاصله محوری آن حدود ۱۴ سانتی‌متر بیشتر است و به همین دلیل فضای عقب کابین افزایش پیدا می‌کند.

بی ام و سری 7 مدل 2020

کابین بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ نسبت به قبل کمی ساکت‌تر به نظر می‌رسد؛‌ زیرا گلگیرهای عقب، ستون‌های B و کاور کمربندهای ایمنی عقب این خودرو بازطراحی شده است. طراحان برای پنجره‌های جانبی و عقب شیشه‌های ضخیم‌تری را در نظر گرفته‌اند. محصول جدید بی ام و از غربیلک فرمان جدیدی بهره می‌برد که به کنترلرهای اصلاح‌شده‌ای مجهز است.

بی ام و سری 7 مدل 2020

طراحان در میانه داشبورد این خودرو یک صفحه نمایش لمسی ۱۰.۲ اینچی قرار داده‌اند که جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی بی ام و را نمایش می‌دهد و به دستیار شخصی هوشمند هم مجهز است. شرکت بی ام و نسل جدید صفحه آمپرهای دیجیتالی خود را که در مدل‌های سری ۸ و X5 نیز از آن استفاده کرده، برای محصول جدید خود نیز در نظر گرفته و آن را در قالب یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی در این خودرو قرار داده است. خریداران می‌توانند برای سرنشینان عقب خودرو بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ دو نمایشگر ۱۰ اینچی فول HD با بلوری پلیر سفارش دهند.

بی ام و سری 7 مدل 2020

مدل ۷۵۰i XDrive که نسخه بازمهندسی شده است به موتور ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز شده که قدرتی معادل ۵۳۰ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. البته این پیشرانه در سری ۸ بی ام و نیز قرار دارد. موتور نسخه فیس لیفت بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ نسبت به موتور قبلی حدود ۸۰ اسب بخار و ۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری را تولید می‌کند. قدرت تولید شده از این موتور به کمک سیستم XDrive به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. مدل ۷۵۰i می‌تواند در ۳.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

بی ام و سری 7 مدل 2020

مدل پلاگین‌ هیبریدی ۷۴۵e بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ نسبت به گذشته به‌روزتر شده است. شرکت بی ام و موتور چهار سیلندر قبلی را حذف کرده و به جای آن از قوای محرکه هیبریدی جدید با موتور بنزینی شش سیلندر خطی استفاده کرده است. این موتور ۶ سیلندر قادر است قدرتی معادل ۱۰۰ اسب بخار تولید کند که به همراه ۱۱۳ اسب بخاری که موتور الکتریکی تولید می‌کند، می‌توان گفت قدرت نهایی این خودرو حدود ۳۹۵ اسب بخار و گشتاور آن نیز حدود ۶۰۰ نیوتن‌متر است. مدل پلاگین‌ هیبریدی ۷۴۵e می‌تواند ظرف ۴.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیومتر بر ساعت برسد. همچنین این مدل به پکیج باتری‌های لیتیوم یونی جدیدی مجهز است که به کمک آن می‌تواند حدود ۵۴ تا ۵۸ کیلومتر را به‌ صورت تمام الکتریکی بپیماید.

بی ام و سری 7 مدل 2020

مدل M760Li که به عنوان پیشرانه صدرنشین خانواده سری ۷ محسوب می‌شود نیز نسبت به مدل‌های قبلی تغییری نکرده است. این مدل به موتور ۶.۶ لیتری V12 توئین توربو مجهز است. البته فیلتر ذرات بنزین این مدل نسبت به نسخه‌های قبلی ارتقا پیدا کرده است. این موتور می‌تواند قدرتی معادل ۶۱۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر تولید کند. مدل M760Li قادر است ظرف ۳.۸ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

بی ام و سری 7 مدل 2020

شرکت بی ام و برای علاقه‌مندان این خودرو در بازارهای اروپایی علاوه بر سه مدل ۷۵۰i XDrive، پلاگین‌ هیبریدی ۷۴۵e و M760Li، سه مدل دیزلی نیز در نظر گرفته است. تمامی مدل‌های دیزلی به موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی مجهز هستند که فقط تعداد توربوشارژرهای آن‌ها متفاوت است. مدل دیزلی اول با نام ۷۳۰d شناخته می‌شود که دارای یک توربو است و قدرتی معادل ۲۶۵ اسب بخار و گشتاور ۶۲۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. مدل دوم ۷۴۰d نسخه توئین توربو است که از قدرتی معادل ۳۲۰ اسب بخار و گشتاور ۶۸۰ نیوتن‌متری بهره می‌برد. مدل دیزلی سوم نیز با نام ۷۵۰d عرضه می‌شود که دارای چهار توربو بوده و قادر است قدرتی معادل ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۷۶۰ نیوتن‌متر تولید کند.

بی ام و سری 7 مدل 2020

شرکت بی ام و همانند نسخه‌های قبلی گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک را به صورت استاندارد برای تمامی مدل‌ها در نظر گرفته است، اما این گیربکس نسبت به قبل با تغییراتی همراه بوده و اکنون تعویض دنده‌ها را بسیار نرم‌تر و سریع‌تر از قبل انجام می‌دهد. همچنین سیستم تعلیق تطبیقی نیز به صورت استاندارد برای تمامی مدل‌ها ارائه می‌شود. مشتریان بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰ می‌توانند برای برخورداری از چابکی و هندلینگ بهتر سیستم فرمان‌گیری چرخ‌های عقب را سفارش دهند. شرکت بی ام و این خودرو را از ماه آوریل ۲۰۱۹ در نمایندگی‌ها فروش خود عرضه می‌کند.

تصاویر بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۲۰

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. این توی خیابون دوتا لانینو میگیر

  2. ما با ماشین ۷۰ تال پیش داریم سروکله میزنیم

  3. در خوشگلی و تاپ بودنش شکی نیست…ولی چرا کلا جلوش سوراخ بینی ه