شرکت خودروسازی لادا

شرکت خودروسازی لادا روسیه در آستانه ورود به بازار ایران

شرکت خودروسازی لادا (آوتوواز) روسیه در حال مذاکره با ایران برای عرضه و ساخت خودرو در کشورمان است. این خبر را مدیر سیاست‌گذاری بین‌الملل سازمان فناوری‌های پیشرفته روسیه موسوم به روستک اعلام کرد.

ویکتور کلادوف، مدیر سیاست‌گذاری منطقه‌ای و بین‌الملل سازمان فناوری‌های پیشرفته روسیه (روستک) اعلام کرد شرکت خودروسازی لادا (آوتوواز) در حال مذاکره با ایران است تا خودروهای خود را در این کشور تولید و عرضه کند. وی این خبر را در جریان نمایشگاه بین‌المللی خودرو 2019 در هند اعلام کرد و افزود آوتوواز در کشور مصر خط مونتاژ خودرو دارد و حالا برای همکاری با کشورهای دیگری از جمله ایران مذاکره می‌کند. به گفته کلادوف، این مذاکره با هدف صادرات و مونتاژ خودرو در این کشور انجام می‌شود.

آمار فروش شرکت خودروسازی لادا

ویکتور کلادوف اضافه کرد صادرات خودروهای شرکت خودروسازی لادا روسیه یا کارخانه آوتوواز در سال 2018 حدود 57 درصد رشد داشته و به 38 هزار و 50 دستگاه رسیده است. یان پتاچک، معاون امور فروش و بازاریابی آوتوواز نیز چندی پیش گفته بود محصولات تولیدی این شرکت به 34 کشور در سراسر جهان مانند ترکیه، تونس، شیلی و کوبا صادر می‌شود.

شرکت خودروسازی لادا

خودروی لادا وستا، یکی از پرفروش‌ترین خودروهای تولیدی لادا است که حدود 30 درصد تولید این شرکت را به خود اختصاص داده است. پیش‌تر، خودروی لادا 4×4 رتبه اول فروش محصولات این شرکت را در اختیار داشت. این کمپانی روسی تمرکز فروش خود را روی بازار کشورهای همسود گذاشته و در سال 2018 تعداد 26 هزار و 305 دستگاه خودرو را به کشورهای قزاقستان، بلاروس و ازبکستان فروخت.

گفتنی است شرکت خودروسازی آوتوواز در خارج از روسیه با نام لادا شناخته می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. رسما شدیم مستعمره روسیه.

  2. شایعه ست برادر من، سالی یه بار حرفش میشه ولی عملی نمیشه، هیچوقت هم قرار نیست عملی بشه، آوتوواز زیر مجموعه رنو-نیسان هستش که هر دو خودروساز بازار ایران رو به خاطر تحریم ها ترک کردن، حتی رنو به تعهداتش هم پایبند نموند، اگر بخوان به هر طریقی به بازار ایران برگردن مورد غضب آمریکا واقع میشن و منافعشون به خطر میوفته.

  3. امروز فردا افغانستان هم هم سه چرخه میفرسته برامون

  4. سوار شدن ماشیناشو خیلی سواری خوبی دارن

  5. دیگه کشور دیگری هم نمونده که بهمون ماشین بده بجز چین و روسیه، اونم فعلا