هیوندای سوناتا 2020

تصاویر هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ لو رفت!

تاکنون شرکت هیوندای به صورت رسمی خبری را از زمان معرفی رسمی هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ (Hyundai Sonata) منتشر نکرده است، اما اخیرا تصاویری از نسخه تولیدی محصول جدید هیوندای در رسانه‌ها منتشر شده است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

تصاویر منتشر شده از نسخه تولیدی هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ توسط فروم سوناتا XF کره جنوبی منتشر شده است. البته این تصاویر کیفیت خوبی ندارند، اما برای نخستین بار نمایی از ظاهر و کابین این خودرو را نشان می‌دهند. اخیرا مدیران شرکت هیوندای اعلام کرده بودند که نسل هشتم هیوندای سوناتا همانند سوناتا مدل ۲۰۱۱ خبرساز خواهد شد. تاکنون مشخص نشده است ادعای مدیران هیوندای تا چقدر به حقیقت می‌پیوندد، اما تصاویر منتشر شده به خوبی نشان می‌دهند که هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ از استایلی جذاب و متفاوت نسبت به نسل‌های قبلی بهره می‌برد.

بررسی خودرو هیوندای سوناتا ۲۰۲۰

بر اساس تصاویر منتشر شده متوجه می‌شویم که این سدان میان‌سایز از ویژگی‌های طراحی کانسپت له فیل روگ بهره می‌برد که در نمایشگاه ژنو سال گذشته رونمایی شده بود. هرچند ممکن است این ویژگی‌های بصری در نمونه‌های تولیدی حذف شوند. همچنین نمای عقب هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ شبیه هوندا سیویک سدان است که چراغ‌های عقب معروف به چنگال لابستر نیز این ادعا را ثابت می‌کند.

هیوندای سوناتا 2020

تصاویر منتشر شده فقط قسمتی از کابین هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ را نشاده می‌دهد. البته در وسط کابین شاهد کنسول مرکزی هستیم که نسبت به نسخه‌های فعلی لوکس‌تر است. گفتنی است شرکت هیوندای کابین خودرو را همواره نسبت به نسل‌های قبلی باکیفیت‌تر طراحی می‌کند که در نسل هشتم هیوندای سوناتا نیز این مورد را به وضوح مشاهده می‌کنیم.

هیوندای سوناتا 2020

مشخصات فنی احتمالی

بسیاری از کارشناسان حوزه خودرو عنوان می‌کنند که احتمال دارد نسل هشتم هیوندای سوناتا از همان مشخصات فنی نسل فعلی استفاده کند. از این رو ممکن است هیوندای سوناتا مدل ۲۰۲۰ از موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۲۴۵ اسب بخاری نسل‌های پیشن بهره ببرد و همچنین از یک موتور ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۸۵ اسب بخار که در مدل‌های فعلی نیز استفاده می‌شود، برخوردار خواهد بود. برای این خودرو یک موتور ۲ لیتری هیبریدی با قدرت ۱۹۳ اسب بخار و پلاگین هیبرید ۲۰۲۰ اسب بخاری نیز ارائه می‌شود. گفتنی است تمامی این مشخصات احتمالی بوده و از سوی شرکت هیوندای تایید نشده است.

هیوندای سوناتا 2020

برخی از منابع خبری از تولید مدل اسپرت سوناتا N خبر داده‌اند که از موتور ۲.۵ لیتری توربو بهره خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود در هفته آینده تصاویر رسمی هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ منتشر شود و زمان رونمایی کامل آن نیز در نمایشگاه خودرو نیویورک باشد. به هر حال باید تا آن زمان منتظر بمانیم. یک گمانه‌زنی دیگر نیز وجود دارد مبنی بر اینکه جانشین اروپایی هیوندای i40 همان نسل هشتم هیوندای سوناتا باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

یک دیدگاه