بهترین کشورها

بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی معرفی شدند

لیست بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی توسط دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا منتشر شد که بر اساس آن سوئیس لقب بهترین کشور جهان در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرد. در ادامه این لیست منتشر شده را بررسی می‌کنیم.

هر ساله دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا با همکاری موسسه وای اند آر تمامی کشورهای جهان را بر اساس میانگین امتیاز ۸۰ کشور جهان و با در نظر گرفتن شاخصه‌هایی چون محیط کسب و کار، رضایت شهروندان از زندگی، میزان آینده‌نگری سیاستمداران، کارآفرینی، تجارت خارجی، گردشگرپذیری، سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه خارجی و درآمد ملی رتبه‌بندی می‌کنند. بر اساس این لیست سوئیس به عنوان بهترین کشور جهان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد و کشور کانادا نیز با کسب بالاترین امتیاز در ۷۵ شاخصه مختلف توانست لقب با کیفیت‌ترین کشور برای زندگی در سراسر جهان را از آن خود کند. در ادامه، لیست بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی را بررسی می‌کنیم.

بهترین کشورها

بهترین کشورها در جهان

کشور سوئیس حدود ۸.۵ میلیون نفر جمعیت دارد و تولید ناخالص داخلی سالانه این کشور نیز ۶۷۸.۹ میلیارد دلار است. همچنین متوسط درآمد سرانه در این کشور ۶۲ هزار و ۱۲۵ دلار است و با وجود چنین آمار فوق‌العاده‌ای، سوئیس موفق شد بالاترین امتیازها را نسبت به سایر کشورها دریافت کند و لقب بهترین کشور جهان را برای سومین سال متوالی از آن خود کرد. کشورهای ژاپن، کانادا، آلمان، انگلیس، سوئد، استرالیا، آمریکا، نروژ و فرانسه پس از سوئیس در رتبه‌های دوم تا دهم لیست بهترین کشورها قرار گرفته‌اند.

بهترین کشورها در آسیا

در لیست بهترین کشورها، کشور ژاپن در جایگاه دوم قرار دارد و دیگر کشور آسیایی سنگاپور است که توانست در سال ۲۰۱۹ در جایگاه پانزدهم جهان قرار بگیرد. از سایر کشورهای موفق آسیایی در این لیست می‌توان به چین با جایگاه شانزدهم و کره جنوبی با جایگاه بیست‌ودوم اشاره کرد.

بهترین کشورها

رتبه کشورهای همسایه ایران

در بین کشورهای همسایه ایران، کشور امارت عملکرد قابل قبولی داشته است و توانست در جایگاه بیست‌وسوم جهان قرار بگیرد. میزان تولید ناخالص داخلی امارات ۳۸۲.۶ میلیارد دلار و متوسط درآمد سرانه این کشور نیز ۶۸ هزار و ۶۴۶ دلار در سال اعلام شده است. پس از امارات، روسیه در جایگاه بیست‌وچهارم، قطر در جایگاه سی‌ویکم، عربستان در جایگاه سی‌ودوم و ترکیه در جایگاه سی‌وچهارم قرار دارند.

رتبه ایران

میزان تولید ناخالص داخلی ایران ۴۳۹.۵ میلیارد دلار و درآمد سرانه آن نیز ۲۰ هزار و ۱۳۶ دلار در سال اعلام شده است که در مجموع کشورمان توانست در جایگاه هفتادونهم جهان قرار بگیرد. همچنین میزان تولید ناخالص داخلی عراق نیز ۱۹۷.۷ میلیارد دلار و درآمد سرانه آن ۱۶ هزار و ۷۱۰ دلار در سال اعلام شده است که در مجموع این کشور در جایگاه هفتادونهم جهان قرار گرفت. همچنین کشورهای آنگولا، صربستان، لبنان، پاکستان، نیجریه، بلاروس، تونس، اردن و آذربایجان در جایگاه‌های ۷۰ تا ۷۸ لیست بهترین کشورها در سال ۲۰۱۹ قرار دارند.

بهترین کشورها

کدام کشور بالاترین کیفیت زندگی را دارد؟

کشور کانادا با کسب بالاترین امتیاز در ۷۵ شاخصه مختلف توانست برای سومین بار لقب با کیفیت‌ترین کشور برای زندگی در سراسر جهان را از آن خود کند. در این بررسی‌ها شاخصه‌های مهمی چون فرصت‌های شغلی، استطاعت مالی شهروندان، ثبات اقتصادی، بنیان خانوادگی، توزیع عادلانه درآمد، ثبات سیاسی، امنیت، نظام آموزشی، نظام بهداشتی و درمانی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

کشورهای دارای بالاترین کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۹

رتبه
کشور
۱کانادا
۲سوئد
۳دانمارک
۴نروژ
۵سوئیس
۶فنلاند
۷استرالیا
۸هلند
۹نیوزلند
۱۰آلمان
۱۱بلژیک
۱۲انگلیس
۱۳ژاپن
۱۴لوکزامبورگ
۱۵ایرلند
۱۶فرانسه
۱۷آمریکا
۱۸سنگاپور
۱۹پرتغال
۲۰چین

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۷ دیدگاه

 1. واقعا من مندم تویه چی ما ی خورده بهتریم ؟
  پول؟وضع اقتصادی؟وضع سیاسی؟خودروسازی؟لوازم خانگی؟احترام کشورها بهمون؟ورزش؟دینی؟ایمان؟جذب توریست؟کیفیت اینترنت ؟و….
  فقط بلدیم بگیم مرگ بر….
  اها یادم امد تویه چیا قهرمانیم:)
  فقط تویه دزدی قهرمانیم اون هیچوقت امارش بیرون نمیاد.
  فقط تویه کمک به همسایه قهرمانیم اونا هم شاخ میشن بهمون همیشه.
  فقط بلدیم آدم بده ته قصه باشیم چون تو خونمونه.

 2. تازه گیا یه تبلیغات مخصوص ، از توریستای طرف دار ایران ، مستندهایی درست میکنن ، البته مشخصه که حمایت های شدیدی از توریست میکنن تا پای دوربین بگن :
  ما واقعا فک میکردیم ایران جهنمه ، نگو بهشته !
  نگو بهشته روش زیاد کار شده ، مشخصه ….
  توریست عزیز
  ۵ ماه یا کمتر خودتو باهامون وقف بده
  بگم دنیا دسته کیه
  هزار بار ارزوی خراب شدتو میکنی
  شیطان حقه زده بهت

 3. چی میشد تو یکی از اینا بودیم

 4. بی سواد ترین ، بی فرهنگ ترین ، بی ادب ترین ، پرخاش گرترین ، پررو ترین ، زور گو ترین ، فضول ترین ، ظالم ترین ، غم انگیزترین ، غصه دارترین ، بی هدف ترین ، گیج ترین ،
  برده ترین ،
  خلاصه یک انسان که در ایران زندگی کنه ، موافق این موارد نبااااشه ، احتمالا خل ، گیج ، یا برده تشریف داره
  یا هم یه دروغ گوی بزرگ هستش
  تو روحه مخالفان این موارد

 5. والا انگکولا و لبنان از ما بهترن

 6. میلیاردرهای ایرانی وطنشونو دوست دارن . البته پول درآوردن تو وطن ، خرج کردن خارج از وطن

 7. در حال حاظر آشقال ترین و بى کیفیت ترین کشور در جهان ایران هستش!

  • از کشوری که سطح سواد تبعه آن به حدی است که نمیتواند دو کلمه ساده حاضر و آشغال را درست بنویسد چه انتظاری میتوان داشت . کشورها را مردم آن کشور میسازند

  • از کشوری که سطح سواد تبعه آن به حدی است که نمیتواند دو کلمه ساده حاضر و آشغال را درست بنویسد چه انتظاری میتوان داشت . کشورها را مردم آن کشور میسازند با سواد و فرهنگشان

 8. چقدر خوشانسیم که رتبه آخر نیستیم 😃