آخرین مطالب
0
امروز
بازی زولا
مقابله با فیلترشکن

وزارت ارتباطات مصوبه مقابله با فیلترشکن ها را اجرا نکرد

معاون فضای مجازی دادستانی کشور گفت وزارت ارتباطات مصوبه شورای عالی فضای مجازی مبنی بر مقابله با فیلتر شکن ها و وی پی ان‌ها را اجرا نکرد و به همین دلیل فیلترینگ آنچنان موفق نبود.

جواد جاویدنیا، معاون فضای مجازی دادستانی کشور در مصاحبه‌ای عنوان کرد در حال حاضر جنگ رسانه‌ای ایجاد شده است، چراکه پرونده‌های زیادی وجود دارد که به خوبی نشان می‌دهد بسیاری از خانواده‌ها به دلیل مشکلات شبکه های اجتماعی آسیب دیده‌اند. به ما پیشنهاد دادند با تلگرام برای حذف کانال‌های غیراخلاقی و مستهجن مذاکره کنیم، اما پس از 45 روز که آن کانال‌ها مسدود بودند، کانال‌های جایگزین ایجاد می‌شد.

عدم مقابله با فیلترشکن ها

معاون فضای مجازی دادستانی کشور در خصوص مقابله با فیلترشکن ها عنوان کرد شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای را برای مقابله با فیلترشکن ها صادر کرده بود، اما از سوی وزارت ارتباطات اجرایی نشد. این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چه کسانی خواهان عدم مقابله با فیلترشکن ها هستند عنوان کرد باید ببینید چه کسانی از این موضوع سود می‌برند. وی افزود در خصوص تلگرام و توییتر شکایت‌های زیادی وجود دارد، چراکه در این فضاها عکس‌های خانوادگی کاربران به آسانی منتشر می‌شوند و مشکلات زیادی را به همراه داشته است. ما در رابطه با امنیت مردم وظایفی داریم و می‌بایست پاسخگو باشیم.

جایگزین داخلی برای اینستاگرام

معاون فضای مجازی دادستانی کشور در ادامه افزود ما در گذشته نیز عنوان کردیم باید برای شبکه‌های خارجی جایگزین داخلی داشته باشیم. در این خصوص از وزارت ارتباطات درخواست کردیم که صفحه‌های مستهجن و غیر اخلاقی در اینستاگرام را مسدود کند تا این شبکه برای عموم مناسب باشد، اما این موضوع عملی نشد. در واقع فیلترینگ هوشمند اینستاگرام شکست خورد، به همین دلیل باید برای مسدودسازی صفحه‌های غیر اخلاقی شبکه های اجتماعی راهکارهای دیگری را انجام دهیم. هدف ما مسدودسازی نیست، اما برای جلوگیری از خروج دیتای کشور می‌بایست راهکار مناسبی اندیشیده شود.

مقابله با فیلترشکن

جواد جاویدنیا در ادامه عنوان کرد در دی ماه سال 96 شاهد بودیم که تلگرام بیگ دیتاهای کشور را به خارج منتشر می‌کرد و این پیام رسان قصد داشت ارز دیجیتالی گرام را عرضه کند که اگر چنین موضوعی عملی می‌شد، 50 میلیارد دلار از اقتصاد کشور غارت می‌شد. به همین دلیل با یک جمع‌بندی توانستیم تلگرام را فیلتر کنیم. این مقام مسئول افزود اگر برخی از محتواها در شبکه های اجتماعی شناسایی نمی‌شوند به این دلیل است که مرز حقوقی مشخصی وجود ندارد.

۱۴ دیدگاه

 1. باز دمش گرم آدم توشون فقط اینه

  (-1)
 2. واقعا دم وزیر انقلابی ما فیروز آبادی گرم داره با غرب استکبار که رو به افول هست مبارزه می کنه . فیلتر VPN ها خواسته نود و نه درصد مردم انقلابی و اسلامی ایران هست

  (-17)
 3. دمش گرم چون میدونست هزینه بیخیوده

  (7)
 4. تلگرام و توییتر کامل رفته رو اعصابشون چون نمیتونن کنترل یا رهگیریش کنند و‌ بیشتر رو شدن دست و اطلاع رسانی کثافت کاری هاشون منشا توییتری و بعد تلگرامی داره

  (13)
 5. دیگه قشنگ معلومه رسیدیم به روزای آخر .. روزی که مردم ایران نفرت خودشونو یجوری نشون بدن تو گینس ثبت بشه ..

  (12)
 6. تو روز روشن میگه قصد ما مسدود سازی نیست و بعدش خواستار فیلتر ، فیلتر شکن ها میشه

  تناقض و دروغگویی تا کی ؟

  (8)
 7. کاملا مشخص هست که مردم با فیلترینگ مخالف هستند و اینها فقط جای خودشون رو تنگ تر می کنند

  امیدوارم هر چه زودتر اینترنت ماهواره ای رایگان از طرف ترامپ از راه برسه

  با سپاس

  (12)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*