Nubrella ، نسل جدید چترها

طراحان آمریکایی نسل جدیدی از چتر پوشیدنی را طراحی کرده‌اند که دید فرد را مختل نکرده و امکان استفاده از تلفن همراه را در زیر چتر فراهم می‌کند.

بسیاری از کاربران مدل اولیه چتر پوشیدنی Nubrella از مشکلاتی مانند اختلال در دید ناشی از بخار کردن درون چتر و تداخل در استفاده از تلفن همراه شکایت داشتند و بنابراین محققان تلاش کرده‌اند که در طراحی دوباره این چتر معایب آن را برطرف کنند.

nubrella-2

نسل جدید چتر پوشیدنی به وزن ۱.۱ کیلوگرم با یک بند بدور کمر فرد استفاده کننده بسته شده و مانند کوله‌پشتی پوشیده می‌شود.

پوشش پلاستیکی این چتر پوشیدنی بصورت کامل روی صورت فرد را نپوشانده ، درنتیجه بخار حاصل از گرمای بدن و تنفس فرد دید استفاده کننده را مختل نکرده و فرد در این مواقع براحتی می‌تواند از تلفن همراه خود نیز در زیر چتر استفاده کند.

nubrella-1

این چـتر با فشار دادن یک دکمه باز و بسته شده و دسته‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده  که امکان استفاده از آن را بصورت معمولی هم فراهم شود.

چتر پوشیدنی Nubrella می‌تواند در برابر بادهایی با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت مقاومت کند؛ این چتر برای کارگران، عکاسان، دوچرخه‌سواران، استفاده‌کنندگان از ویلچر کاربرد بیشتری دارد.

نسل جدید چتر پوشیدنی به قیمت ۴۹ دلار و نمونه دارای مواد مقاوم در برابر پرتو فرابنفش به قیمت ۵۵ دلار از آوریل ۲۰۱۵ به بازار عرضه خواهد شد.

منبع : gizmag       ترجمه:gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. سلام
    این که رو پیراهن آدم رو خیس میکنه