فورد موستانگ الکتریکی

فورد موستانگ الکتریکی با باتری پر بیش از ۶۰۰ کیلومتر را می‌پیماید

گفته می‌شود خودرو فورد موستانگ الکتریکی می‌تواند بیش از ۶۰۰ کیلومتر را با یک باتری پر بپیماید. در حالی این رقم اعلام شده که تسلا با عرضه‌ی اتومبیل‌های برد طولانی با حداکثر مسافت ۵۰۰ کیلومتری، در دنیا اول است.

نخستین خودرو الکتریکی برد طولانی فورد، یک خودرو SUV الهام گرفته از موستانگ است که سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود و می‌تواند با هر بار شارژ کامل بیش از ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید. تیزر این خودرو برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته شد و با کد”March 1″ در دست توسعه قرار گرفته است.

فورد موستانگ الکتریکی در آزمایش WLTP

مدیران فورد از سال ۲۰۱۷ تا به حال بارها اعلام کرده‌اند که نخستین خودرو الکتریکی برد طولانی این شرکت (که به تولید انبوه خواهد رسید)، می‌تواند مسافتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید. البته این نخستین خودرو الکتریکی فورد نیست؛ این شرکت پیشتر اتومبیل هاچ بک سری Focus و کامیون‌های سری Ranger را نیز عرضه کرده است، اما آن‌ها خودروهای الکتریکی کوتاه برد بوده‌اند. فورد می‌گوید این خودرو که هنوز نام نهایی آن اعلام نشده، در آزمایش WLTP اروپا، موفق شده چیزی در حدود ۶۰۰ کیلومتر را بپیماید.

فورد موستانگ الکتریکی

با این حال تجربه نشان داده که نمی‌توان به صورت ۱۰۰ درصدی روی رقم اعلام شده در آزمون WLTD حساب کرد. استاندارد آلایندگی و مصرف سوخت اروپا (WLTD) با هدف تولید اتومبیل‌هایی پاک‌تر و با مصرفی کمتر (به خصوص اتومبیل‌های الکتریکی بیشتر) به کار گرفته شد. هرچند این استاندارد جدید نسبت به استانداردهای گذشته سختگیرانه‌تر است، اما برآوردهایی که در‌آن صورت می‌گیرد نسبت به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) خوشبینانه‌تر است.

به طور مثال خودرو جگوار I-Pace (بهترین خودرو اروپا در سال ۲۰۱۸) در حالی محدوده پیمایش ۴۷۰ کیلومتری را در WLTD به نام خود ثبت کرده بود، اما محدوده پیمایش ۳۸۶ کیلومتری را ثبت کرده بود. با این اوصاف، به نظر می‌رسد خودرو برد طولانی این شرکت، فورد موستانگ الکتریکی می‌تواند چیزی در حدود ۴۸۰ کیلومتر را بپیماید. در هر صورت مسافت نزدیک ۵۰۰ کیلومتری نیز به قدری کافی است که فورد را در بالای فهرست عرضه کنندگان اتومبیل‌های برد طولانی قرار دهد. در حال حاضر تسلا تنها خودروسازی است که موفق شده یک خودرو طولانی برد را با مسافتی بیش از ۴۸۰ کیلومتر عرضه کند. پس از آن شرکت‌های بزرگی نظیر مرسدس بنز، آئودی، جگوار، هیوندای و کیا قرار دارند که اتومبیل‌های همگی چیزی بین ۳۲۰ تا ۴۲۰ کیلومتر را می‌پیمایند.

با معرفی خودرو تمام الکتریکی پورشه که تا پایان سال عرضه می‌شود، این جدول دستخوش تغییراتی خواهد شد. این درحالیست که فورد تصمیم گرفته با رونمایی فورد موستانگ الکتریکی با دیگر رقبا فاصله بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. پرایدم فقط قیمتش به۶۰۰تا میرسه

  2. نسل اینده خودرو فقط تسلا