تلگرام طلایی

تلگرام طلایی و هاتگرام نرم افزار جاسوسی هستند و از گوشی کاربران حذف شدند

گوگل دو اپلیکیشن تلگرام طلایی و هاتگرام را به عنوان بدافزار و نرم افزار جاسوسی شناسایی کرد و از شب گذشته این دو نرم افزار به صورت خودکار از روی برخی گوشی‌ها حذف شده است.

در چند روز اخیر کاربران اپلیکیشن‌های تلگرام طلایی و هاتگرام هشداری از سوی گوگل دریافت کردند مبنی بر این که این دو اپلیکیشن به عنوان بدافزار و نرم افزار جاسوسی شناخته شده‌اند و کاربران باید آن‌ها را از روی گوشی‌های خود حذف کنند. همچنین آنتی ویروس Google Play Protect این دو نرم افزار را به دلیل تلاش برای سرقت کردن اطلاعات کاربران مسدود می‌کند و هشدار زیر را برای کاربران به نمایش می‌گذارد که در آن گفته شده این برنامه در تلاش است از داده‌های شخصی شما مانند پیامک‌ها، عکس‌ها، صداهای ضبط شده و سابقه تماس‌هایتان جاسوسی کند.

تلگرام طلایی

تلگرام طلایی و هاتگرام حذف شدند

حالا به نظر می‌رسد گوگل خود دست به کار شده و اپلیکیشن‌های تلگرام طلایی و هاتگرام را به صورت خودکار از روی برخی گوشی‌های تلفن همراه کاربران حذف کرده است و دیگر اجازه نصب آن‌ها را به کاربران نمی‌دهد. مدتی پیش، مدیران تلگرام نیز در خصوص امنیت این نسخه‌های غیر رسمی Telegram هشدار داده بودند.

تلگرام طلایی تلگرام طلایی تلگرام طلایی

همچنین روز گذشته اظهارنظری از سوی رئیس پلیس فتای کیش منتشر شد که بر اساس آن سرهنگ محمدرضا رضایی گفت اپلیکیشن‌هایی که از فیلترینگ عبور می‌کنند مانند تلگرام طلایی، تلگرام ایکس، دوست‌یابی و همسریابی، بدافزار و نرم افزار جاسوسی هستند و به محض نصب شدن روی گوشی، اطلاعات کاربران را به مقصد از پیش تعیین شده ارسال می‌کنند. اما وی امروز این اظهارنظر را تکذیب کرد و گفت نقل قول منتشر شده درباره بدافزار بودن تلگرام طلایی صحت ندارد. سرهنگ رضایی البته در ادامه اظهار کرد شبکه‌های اجتماعی بستر مناسبی برای سوءاستفاده و انتشار بدافزارها شده و بسیاری از بدافزارها در این قالب و با عنوان برنامه‌های مختلف از طریق شبکه های اجتماعی در حال انتشار هستند.

در پایان گفتنی است، اپلیکیشن‌های تلگرام طلایی و هاتگرام نمونه‌های داخلی و غیر رسمی تلگرام هستند که بدون نیاز به فیلترشکن، امکان دسترسی کاربران به تلگرام را فراهم می‌کنند. این دو اپلیکیشن پس از فیلتر شدن تلگرام کاربران زیادی را به سوی خود جذب کردند، اما همواره هشدارهایی درباره امن نبودن آن‌ها شنیده می‌شد تا این که اکنون گوگل خود دست به کار شده و با این نرم افزارها مقابله کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

 1. الان پیام رسان سروش نصب کنم😆😆😆😅

 2. گوگل غلط کرده بدون اجازه نرم افزار از رو گوشی پاک می‌کنه…

  گوگل پلی رو غیر فعال کردم دوباره نصب کردم.

 3. خب حالا باید چکار کنیم چی نصب کنیم گروهای اداری داشتیم . خیلی کارها با تلگرام بود.

  • برنامه و نرم افزار های غیر رسمی بدون نیاز به Vpn زیادی وجود دارند که میتونید ازشون استفاده کنید ، من به شخصه برنامه ویدوگرام رو پیشنهاد میدم که گزینه فوق العاده ای هستش

 4. اتفاقا اپ خوبی هستش و من که راضی بودم با این که تلگرام مصرف نمیکنم

 5. ما از اولشم گفتیم باید اینترنت غربی رو فیلتر کنند و یک اینترنت اسلامی و ایرانی بسازند تا مردم با خیال راحت از آن استفاده کنند کسی گوش نکرد حالا زجر بکشید .غرب استکبار بر زندگی هشتاد میلیون مردم انقلابی و اسلامی ما رخنه کرده

 6. اینا که گل سرسبد وزیر محترم ارتباطات بودن!!!!!

 7. از اولشم معلوم بود دیگه چیز تازه ای نیست
  یعنی کسی هم بود نفهمه برنامه های ایران جاسوسیه؟