آمار نگران کننده فروش اسمارت فون های سامسونگ در ۵ سال گذشته

در خط سبز کمرنگ در نمودار زیر چه چیزی می بینید؟ بله درست است، یک سراشیبی تند و داستان سر همین سرازیری است. نموداری که در ادامه مطلب مشاهده می کنید حکایت از این دارد که شرکت سامسونگ در طول تنها یک سال، نزدیک ۱۰ درصد افت در بخش اسمارت فون داشته است که کمی نگران کننده به نظر می رسد.

می دانیم که شرکت سامسونگ با دو رویکرد رو به جلو خواهد رفت، نخست اینکه از تنوع تولید دستگاه های حاشیه ای و مضحک کم کرده و آن را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. دوم اینکه سرمایه خود را صرف اختراع فناوری بکند که شرکت های رقیب به سختی قادر به تقلید یا کپی برداری از آن باشند (یا به کل از انجام آن عاجز باشند).

samsung-market-share

به گزارش فون آرنا، در حال حاضر این کار با تمرکز بر روی تولید راه حل هایی برای نمایشگرهای پیشرفته مانند صفحه نمایش های خمیده اجرایی خواهد بود که شرکت سامسونگ ادعا می کند قادر است تعداد کمی از آن ها را در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تولید نماید (۳۰ هزار تا ۴۰ هزار در هر ماه) و در عین حال بر روی حوزه ای کاملا متفاوت نیز کار کند، در غیر این صورت این شرکت سال آینده شاهد سه ماهه سوم مایوس کننده ای خواهد بود. با این وجود، به گزارش گارتنر، سامسونگ با وجود کاهش نسبی فروش نسبت به سال گذشته اما همچنان بیشترین فروش اسمارت فون های جهان را در اختیار دارد. همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، سامسونگ امسال توانسته است در سه ماهه اخیر سال جاری، ۷۰ میلیون اسمارت فون را به فروش برساند.

samsung-market-share-1

نظر شما در این باره چیست؟ آیا فکر میکنید سامسونگ بتواند با انجام چنین اقداماتی سهام خود را در کوتاه مدت مجددا بدست گیرد و خود را احیا کند و یا اینکه در آینده ای نه چندان دور شاهد خداحافظی دوران پرشکوه و طلایی این کمپانی در بازار اسمارت فون دست کم از حیث سهم بازار خواهیم بود؟

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. در آینده ای نه چندان دور شاهد خداحافظی دوران پرشکوه و طلایی این کمپانی در بازار اسمارت فون دست کم از حیث سهم بازار خواهیم بود