همراه اول

همراه اول گزارش عملکرد سالانه ۱۳۹۷ را منتشر کرد + آمار و رکوردها

گزارش عملکرد سالانه شرکت همراه اول در سال ۱۳۹۷ منتشر شد که بر اساس آن، اپراتور اول ارتباطی کشور رکوردهای جالبی را از خود بر جای گذاشته است. در ادامه، آمار و ارقام منتشر شده را بررسی می‌کنیم.

اپراتور همراه اول گزارش عملکرد سالانه خود برای سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد. در این گزارش، وضعیت سایت‌های موبایل باندپهن، روند ترافیک دیتا در شبکه و سهم بازار و ضریب نفوذ همراه اول مشخص شده و رکوردهای جدیدی به نام اپراتور اول ارتباطی کشور ثبت شده است.

اپراتورهای تلفن همراه در سال‌های اخیر زیرساخت‌های خوبی برای توسعه اینترنت پرسرعت در کشور ایجاد کردند. در بین اپراتورها، همراه اول بیشترین تلاش را در این راستا انجام داده و بالاترین سرعت اینترنت با بهترین پوشش را در سراسر کشور در اختیار مشترکان خود قرار داده است. به همین دلیل است که این اپراتور توانسته در سال گذشته یعنی در سال ۹۷ توانسته بیش از ۸.۳ میلیون مشترک جدید جذب کند و با صعود دو پله‌ای نسبت به سال ۹۶ موفق شده در جایگاه اول ایران و جایگاه هفدهم دنیا از نظر تعداد مشترکان قرار بگیرد. بر اساس گزارش منتشر شده، همراه اول در حال حاضر ۶۰.۱ درصد از سهم بازار سیم کارت‌های فعال را به خود اختصاص داده است. این اپراتور همچنین سهم ۶۰ درصدی از ترافیک LTE و ضریب نفوذ ۴۱ درصدی LTE در شبکه را به دست آورده و ۳۲ میلیون مشترک منحصربه‌فرد دیتا در بازه زمانی ۳ ماهه دارد. اخیرا مدیرعامل همراه اول هم اعلام کرده بود این شرکت تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیون سیم کارت فروخته است.

سهم بازار و ضریب نفوذ
مشترک دیتا (۳ ماهه) ۳۲ میلیون
ضریب نفوذ LTE در شبکه ۴۱ درصد
سهم ترافیک LTE ۶۰ درصد
سهم بازار سیم کارت‌های فعال ۶۰.۱ درصد
جذب مشترک جدید در سال ۹۷ ۸.۳ میلیون

در گزارش عملکرد سالانه ۱۳۹۷ شرکت ارتباطات سیار ایران، وضعیت سایت‌های موبایل باندپهن مشخص شده که بر این اساس، همراه اول ۵۷۰ سایت فیبر نوری اجرا کرده و همین‌طور ۳۱ هزار و ۱۰۰ سایت نسل دوم، ۲۰ هزار و ۸۰۰ سایت نسل سوم و ۱۹ هزار و ۷۰۰ سایت نسل ۴ و نسل ۴.۵ در سراسر کشور دارد. این شرکت همچنین ظرفیت IPBB را توسعه داده و به ۱۸۹ هزار و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسانده که ۳.۱ برابر بیشتر از سال قبل است. علاوه بر آن اپراتور اول ارتباطی کشور بیش از ۵۰۰ هزار سیم کارت روستایی توزیع کرده است.

وضعیت سایت‌های موبایل باندپهن
سایت فیبر نوری اجرای ۵۷۰ سایت فیبر نوری
ظرفیت IPBB توسعه ظرفیت IPBB به ۱۸۹ هزار و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه (۳.۱ برابر بیشتر از سال قبل)
سایت ۲G ۳۱ هزار و ۱۰۰ سایت
سایت ۳G ۲۰ هزار و ۸۰۰ سایت
سایت ۴G و ۴.۵G ۱۹ هزار و ۷۰۰ سایت

ثبت رکورد ترافیک دیتای روزانه به نام همراه اول

در بخش ترافیک دیتا نیز همراه اول در اسفند ۱۳۹۷ رکورد ترافیک دیتای روزانه را با ۵۴۱۹ ترابایت شکست. در تصویر زیر می‌توانید روند رشد ترافیک دیتا در سال‌های گذشته را مشاهده کنید. همان‌طور که در این تصویر مشخص است، ترافیک دیتای همراه اول طی ۵ سال اخیر رشد ۲۱۵ برابری را تجربه کرده و ترافیک دیتا نسبت به سال گذشته نیز ۱.۷ برابر افزایش یافته است. بر اساس اعلام آقای فرهنگ، مشترکان این اپراتور در سال گذشته ۱۳۱۴ پتابایت اینترنت مصرف کردند که نسبت به سال ۹۶ افزایش قابل توجهی یافته است. مشترکان در سال ۹۶ حدود ۷۸۸ پتابایت اینترنت مصرف کرده بودند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. الان نون تو همراه اوله لامصب همه اوپراتور ها رو داغون کرد

  2. خوب قطعا باید میزان مصرف نسبت به سال های قبل افزایش داشته بوده باشه