بامیلو

فعالیت بامیلو ، دومین فروشگاه بزرگ اینترنتی کشور به پایان رسید

بامیلو که به عنوان دومین فروشگاه اینترنتی کشور محسوب می‌شود، به صورت رسمی فعالیت خود را در این حوزه متوقف کرد و به یک سوپر مارکت اینترنتی تبدیل شد.

در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی متعددی در کشور وجود دارند، اما به طور کلی شاهد رقابت میان دو فروشگاه اصلی بوده‌ایم که بر خلاف سایر فروشگاه‌های اینترنتی به جای تمرکز بر روی یک نوع کالا، تعداد کالاهای متنوعی را به مشتریان عرضه می‌کنند. فروشگاه اینترنتی بامیلو در سال گذشته از تعطیلی کسب و کار خود سخن گفته بود. بر اساس اطلاعیه قبلی این شرکت، بامیلو به دنبال تغییر رویکرد بوده و هدف خود را بر روی کالاهای مصرفی (FMCG) که از استقبال بیشتری در بازار خرده‌فروشی برخوردارند متمرکز خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی بامیلو در بخش دیگری از اطلاعیه خود اعلام کرده بود چنین تغییراتی کوچک‌تر شدن و حذف برخی از بخش‌های کم تقاضا را به همراه خواهد داشت و برای اینکه بتوانیم به فعالیت خود در حوزه فضای تجارت الکترونیک ایران ادامه دهیم، مجبور هستیم با تعدادی از همکاران خود قطع همکاری کنیم و اسفند ۹۷ با تیم کوچک‌تری به فعالیت خود ادامه خواهیم داد. این فروشگاه در پایان تاکید کرده بود نیروهای بامیلو به شرکت‌های وابسته انتقال داده می‌شود و سایر افراد نیز در لیست مشاغل احتمالی آینده در اولویت قرار می‌گیرند.

بامیلو

مجموعه بامیلو

گروه اینترنت ایران به دلیل برخورداری از ۵ کسب‌وکار اینترنتی اسنپ، بامیلو، زودفود، سامانه رزرو آنلاین هتل‌های ایران پین تاپین و سامانه جستجو هوشمند ملک اسکانو جزو بزرگ‌ترین گروه‌های کسب‌وکاری اینترنتی در ایران محسوب می‌شود که از سال ۱۳۹۳ به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرده است. گفتنی است در اسفند ۹۷ اپراتور ایرانسل نیز در گروه اینترنت ایران سرمایه‌گذاری‌هایی انجام داد. بسیاری از این کسب‌وکارها با تغییر نام مواجه شده‌اند؛ برای مثال پین تاپین به اسنپ تریپ تبدیل شد و در حال حاضر نیز با پایان فعالیت بامیلو، این شرکت به اسنپ مارکت تغییر کاربری داده و شما با وارد کردن آدرس Bamilo به سایت اسنپ مارکت انتقال داده می‌شوید.

حذف یکی از مدعیان اصلی بازار اینترنتی ایران

یکی از فروشگاه‌های اینترنتی ایران ادعا می‌کند که در بازار فروش مجازی سهم ۹۰ درصدی را دارد. اگر صحیح یا اشتباه بودن این ادعا را در نظر نگیریم، هر فروشگاهی به این میزان از سهم در بازار نزدیک شود به معنای انحصار در بازار خواهد بود. در واقع فروش اینترنتی به کمک نخستین و بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در کشور رواج پیدا کرد و بدون شک با ورود بامیلو به عنوان دومین فروشگاه بزرگ اینترنتی کشور میان آن‌ها فضای رقابتی ایجاد شد، اما در حال حاضر با وجود فروشگاه‌های اینترنتی کوچک و نبود رقبای بزرگ، مصرف‌کنندگان از نبود رقابت در این فضا متضرر خواهند شد؛ زیرا کیفیت و امکانات جدید در کنار رقابت سالم به وجود می‌آید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. دوره فروشگاههای کلی فروش تمام شده به نظرم باید از فروشگاههای تخصصی خرید کرد چون قیمتهای مناسبتر و تنوع بهتری دارند.

  2. به جهنم دیوونه ها واقعا چی فک کردن

  3. ینی نمیتونست گریم خودشو از اب بیرون بکشه؟؟

  4. «یکی از فروشگاه‌های اینترنتی ایران ادعا می‌کند…»
    الان نفهمیدیم مثلا منظور دیجی کالا بود!