سیستم عامل هواوی

ثبت نام تجاری سیستم عامل هواوی در سراسر جهان

هواوی سخت مشغول کار روی سیستم عامل موبایلی خود به نام HongMeng است. در همین راستا٬ نام تجاری سیستم عامل هواوی در حال ثبت در کشورهای مختلفی از سراسر جهان است.

هواوی سخت مشغول توسه‌ی سیستم عامل موبایلی خودش است و نخستین گوشی‌های مجهز به سیستم عامل هواوی که HongMeng OS نام دارد٬ در ماه اکتبر سال جاری روانه‌ی بازار خواهند شد. گزارش شده است که این شرکت نرم افزار اختصاصی خودش را روی 1 میلیون دیوایس آزمایش خواهد کرد. همچنین مشغول ثبت رسمی نام تجاری HongMeng در کشورهای مختلف جهان است.

سیستم عامل هواوی

آخرین سند رویت شده از سیستم عامل هواوی در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)٬ نشان می‌دهد هواوی نام تجاری مربوط به HongMeng را در کشورهای مختلف جهان شامل استرالیا٬ کانادا٬ کامبوج٬ اتحادیه اروپا٬ اندونزی٬ هند٬ مکزیک٬ اسپانیا٬ سوئیس و تایلند به ثبت رسانده است. ماه گذشته نیز نام تجاری این نرم افزار سیستمی در سازمان مالکیت فکری ملی چین (CNIPA) ثبت شده بود. در توضیح مربوط به این سیستم عامل آمده است که هواوی در نظر دارد در دیوایس‌های مختلفی از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی از آن استفاده کند.

وضعیت اپلیکیشن‌ها در سیستم عامل هواوی

در شرایطی که بزرگانی همچون اندروید و آی او اس در بازار حضور دارند٬ ساخت یک سیستم عامل موبایلی جدید قدم خیلی آسوده‌ای نیست و نمی‌توان بدون فکر و برنامه‌ریزی دقیق دست به چنین کاری زد. مهم‌ترین فاکتور ساخت٬ پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها است. در همین راستا شنیده می‌شود هواوی همکاری خود با Aptiode را آغاز کرده است. Aptiode با میزبانی از نزدیک به 1 میلیون اپلیکیشن٬ می‌تواند جایگزین خوبی برای پلی استور گوگل باشد.

ضمن آنکه خود هواوی نیز صاحب یک گالری اپلیکیشن‌ها است٬ اما اگر می‌خواهد با اندروید رقابت کند٬ باید اپلیکیشن‌های رده بالاتری را در این فروشگاه قرار دهد. بهتر است ما همچنان منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده تکلیف این سیستم عامل چه خواهد شد و آیا هواوی می‌تواند ثمره‌ی درختی که سال‌هاست کاشته را در پاییز امسال برداشت کند!

۲ دیدگاه

  1. ای سیستم عاملش تو ایرانم کار میکنه؟!

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*