دوربین هواوی پی 30 پرو

معرفی ۱۱ حالت پیش‌فرض در دوربین هواوی پی ۳۰ پرو

دوربین هواوی پی ۳۰ پرو (Huawei P30 Pro) یکی از نقاط قوت این گوشی پرچمدار به حساب می‌آید. در این مطلب قصد داریم یازده حالت پیش‌فرض در این گوشی را معرفی کنیم که به شما کمک می‌کند بهترین عکس‌ها و ویدیوها را ثبت کنید.

بی‌شک دوربین گوشی های سری پی ۳۰ هواوی (HUAWEI P30)، جزو نقاط قوت آن محسوب می‌شود. دوربین هواوی پی ۳۰ پرو به عنوان پرچمدار این سری، از فناوری‌ها و قابلیت‌هایی برخوردار است که می‌تواند شما را در هر حالتی از عکس‌برداری با ویژگی‌های خاص خود همراهی کند تا بهترین عکس و ویدیو را ثبت کنید.

گوشی های سری HUAWEI P30 در دوربین نسبت به نسل قبل خود، پیشرفت چشم‌گیری کرده‌اند. به عنوان مثال هواوی پی ۳۰ پرو مجهز به دوربین چهارگانه شامل لنز ۴۰ مگاپیکسلی واید، لنز ۲۰ مگاپیکسلی اولترا واید با گشودگی دیافراگم f/2.2، لنز تله فوتو با گشودگی دیافراگم f/3.4 و یک لنز Time of Flight برای تشخیص فاصله سوژه است.

دوربین هواوی پی 30 پرو

گوشی های سری HUAWEI P30 از ماتریکس رنگی جدیدی با نام RYYB (قرمز، زرد، زرد، آبی) استفاده می‌کنند که جایگزین RGGB شده است. همچنین هواوی موفق شده است در دوربین‌های جدید خود، مقدار ISO را تا ۴۰ درصد افزایش دهد که منجر به ثبت تصاویر شفاف و واضح، حتی در کم‌نورترین مکان‌ها می‌شود.

گوشی پرچمدار هواوی پی ۳۰ پرو در زمینه زوم نیز قدمی رو به جلو برداشته است. این گوشی از زوم اپتیکال ۵ برابری، زوم ترکیبی ۱۰ برابری و زوم دیجیتال ۵۰ برابری بهره می‌برد. همچنین این گوشی از لرزشگیر دوگانه (Dual OIS) استفاده می‌کند که به کمک هوش مصنوعی، ویدیوهایی بسیار نرم و روان را ثبت می‌کند.

با تمام این ویژگی‌ها، وقت آن رسیده تا به معرفی قابلیت‌ها و حالات مختلف تصویربرداری با دوربین هواوی پی ۳۰ پرو بپردازیم. در زیر به یازده حالت مختلف برای عکاسی و فیلمبرداری اشاره شده است.

نگاهی به حالت‌های مختلف دوربین هواوی پی ۳۰ پرو

۱. ویدیوی دوگانه (Dual-View)

گوشی هواوی پی ۳۰ پرو به لطف لنز تله فوتو و لنز اصلی واید خود، می‌تواند به ثبت همزمان ویدیو از سوژه اصلی و محیط اطراف آن بپردازد. به این ترتیب، نمای نزدیک و نمای وسیع از سوژه کنار یکدیگر در یک قاب ضبط می‌شوند.

فعال‌سازی: مسیر Camera > More > Dual-View را دنبال کنید. گوشی خود را بر روی سوژه متمرکز کنید و سپس دکمه ضبط را بزنید.

دوربین هواوی پی 30 پرو

۲. سوپر زوم (Super Zoom)

چنانچه بخواهید از یک سوژه در فاصله دور عکاسی کنید، قابلیت تله فوتو به کمک شما خواهد آمد تا شما را به سوژه نزدیک‌تر کند.

فعال‌سازی: به مسیر Camera > Photo رفته و و از نوار زوم دیجیتال یا انگشتان خود برای بزرگ‌نمایی روی سوژه استفاده کنید. بعد از تنظیم قاب، روی سوژه کلیک کنید تا عملیات فوکوس انجام شود. سپس می‌توانید دکمه ثبت عکس را فشار دهید.

۳. سوپر ماکرو (Super Macro)

اگر قصد دارید از نمای بسیار نزدیک عکاسی کنید، قابلیت سوپر ماکرو با بهره‌گیری از هوش مصنوعی هواوی، در اختیار شماست. با این ویژگی می‌توانید تصاویر کلوزآپ بسیار زیبایی ثبت کنید.

فعال‌سازی: به Camera > Photo رفته و دوربین را به سوژه مورد نظر نزدیک کنید. در این حالت دست خود را ثابت نگه دارید. وقتی دوربین به سوژه اصلی بسیار نزدیک باشد، گوشی به صورت خودکار حالت سوپر ماکرو را فعال می‌کند.

۴. قابلیت Silky Water

این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا تصاویری نرم و ابریشمی از رودخانه‌ها و آبشارها ثبت کنید.

فعال‌سازی: مسیر Camera > More > Light Painting > Silky water را دنبال کرده و سپس گوشی خود را بر روی سوژه ثابت نگه دارید. بر روی دکمه شاتر کلیک کنید تا عملیات عکس برداری آغاز شود. بعد از ثبت عکس، می‌توانید پیش‌نمایشی از آن را ببینید.

دوربین هواوی پی 30 پرو

۵. عکس سیاه و سفید

گاهی اوقات عکس گرفتن به صورت سیاه و سفید جذابیت بیشتری به تصویر می‌دهد. حالت مونوکروم (تک‌رنگ) در گوشی های سری HUAWEI P30 به شما امکان می‌دهد تا بتوانید نور و سایه‌ها را بهتر و واقعی‌تر ثبت کنید.

فعال‌سازی: به Camera > More > Monochrome رفته و سپس دکمه شاتر را برای ثبت تصاویر سیاه و سفید فشار دهید.

۶. حالت Wide Aperture

این حالت به شما می‌کند تا تصاویر زیبایی با تشخیص عمق میدان ثبت کنید. با انتخاب این حالت از عکاسی، پس‌زمینه تا حدی محو می‌شود و سوژه اصلی بهتر و بیشتر به چشم می‌آید.

فعال‌سازی: وارد دوربین شده و Aperture را انتخاب کنید. سپس برای تعیین نقطه کانونی، فاصله کانونی و سطح دیافراگم، صفحه نمایش را لمس کرده و برای ثبت عکس، دکمه شاتر را بزنید.

۷. حالت پرتره (Portrait Mode)

حالت پرتره به زیباسازی چهره و محو کردن پس‌زمینه کمک شایانی می‌کند.

فعال‌سازی: مسیر Camera > Portrait را دنبال کرده و سپس از همین طریق جلوه‌های Blurred و Beauty را انتخاب کنید.

دوربین هواوی پی 30 پرو

۸. حالت HDR

این قابلیت به شما کمک می‌کند تا اثر نور و سایه را در عکس بیشتر نمایان کنید. به همین خاطر عکس‌ها با جزئیات واضح‌تری ثبت می‌شوند. با فعال کردن این حالت، دوربین از نوردهی‌های مختلف استفاده کرده و با ثبت سریع چند عکس، آنها را با یکدیگر ترکیب می‌کند. در نتیجه تصاویری با جزئیات مشخص در مناطق روشن و نیمه‌روشن عکس است.

فعال‌سازی: به مسیر Camera > More > HDR رفته و سپس گوشی خود را ثابت نگه دارید و دکمه شاتر را برای ثبت عکس لمس کنید.

۹. حالت سلفی

گوشی هواوی پی ۳۰ پرو به دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.0 مجهز است که می‌تواند تصاویری با کیفیت بسیار بالا ثبت کند.

فعال‌سازی: دوربین گوشی را باز کرده و سپس روی نماد دوربین کوچک در قسمت راست شاتر کلیک کنید. اکنون حالت‌های مختلفی برای عکس سلفی در اختیار شماست که با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

دوربین هواوی پی 30 پرو

۱۰. حالت عکاسی در شب (Night Shot)

حالت شبانه نسبت به حالت‌های استاندارد عکاسی، سعی می‌کند محدودیت‌های نوری را کنار بزند تا بتواند در نور کم، عکس‌هایی واضح و با جزئیات بالا ثبت کند.

فعال‌سازی: هنگامی که داخل دوربین هستید، گزینه Night را انتخاب کنید و برای ثبت عکس، شاتر را بزنید. در این حالت گوشی چند عکس گرفته و آنها را ترکیب می‌کند تا تصویر نهایی به دست آید.

۱۱. حالت ماه (Moon Mode)

این حالت به شما کمک می‌کند تا بهترین تصویر ممکن را از ماه با جزئیات بالا ثبت کنید. توجه داشته باشید که برای تشخیص صحیح این حالت، باید گزینه Master AI را از نوار ابزار بالای صفحه فعال کنید.

دوربین هواوی پی 30 پرو

فعال‌سازی: وارد دوربین شوید و با کشیدن انگشت‌های خود بر روی صفحه، روی ماه زوم ۱۰ برابری (یا بیشتر) کنید. در این حالت گوشی به شکل خودکار Moon Mode را پیشنهاد می‌دهد تا بتوانید تصاویری شفاف و واضح از ماه بگیرید.

با وجود این تنظیمات می‌توانید با کیفیت مشابه دوربین های DSLR از سوژه‌های خود عکس‌برداری کنید.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. هواوی دیگه هر چی بگی ازش بر میاد

  2. ما اون موقع چ ذهنی داشتیم ک کالای چینی وارد میکردیم