تولید خودروهای فیات

تولید خودروهای فیات در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ایران واقعیت دارد؟

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت شرکت خودروسازی Fiat با هدف تولید خودروهای فیات در ایران زمینی را در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان خریداری کرده است. در ادامه جزئیات این موضوع را بررسی می‌کنیم.

سید مهدی طباطبایی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان عنوان کرد طی چند سال گذشته این منطقه در خصوص استقرار شرکت‌های فعال در زمینه صنایع خودروسازی مطرح بوده است و هم‌اکنون نیز واحد‌های صنعتی مختلفی در آن مستقر هستند. همچنین هم‌اکنون شاهد تولید محصولاتی چون لیفتراک و موتور سیکلت‌های برقی هستیم که در آینده نزدیک خودروهای برقی نیز در این منطقه تولید خواهند شد. وی افزود منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برای استقبال از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای استقرار صنایع خودروسازی آمادگی کامل را دارد و از ظرفیت‌های مطلوبی برخوردار است.

جزئیات تولید خودروهای فیات در ایران

تولید خودروهای فیات

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم در خصوص علاقه شرکت‌های معروف خودروسازی جهان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد:

شرکت خودروسازی فیات زمینی را با هدف استقرار واحد تولیدی خود در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان خریداری کرده است. این شرکت سوله‌ای نیز در این منطقه اجاره و در حال وارد کردن تجهیزات خودروسازی بوده که به زودی تولید خودروهای فیات در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان شروع خواهد شد. باید گفت این منطقه دارای مجوز عام است و همه نوع فعالیت اعم از تولیدی و تجاری در آن مجاز محسوب می‌شود، از این رو همه نوع فعالیت تولیدی، تجاری و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان جریان دارد.

مزایای منطقه اقتصادی سلفچگان

تولید خودروهای فیات

سید مهدی طباطبایی در خصوص مزایای منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان افزود این منطقه دارای ۷ سال معافیت مالیاتی است. در واقع طبق قانون محدوده محصور مناطق ویژه خارج از مرزهای گمرکی محسوب می‌شود و به همین دلیل ورود تجهیزات و امکانات تولید به این منطقه به تعرفه گمرکی نیازی ندارد. وی تاکید کرد به صورت معمول متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه در مرحله اول طرح خود را ارائه خواهند داد که این طرح پس از تایید اولیه به دبیرخانه شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی ارسال می‌شود و سرانجام این طرح به هر میزان که ارزش افزوده به وجود آورد، از پرداخت تعرفه گمرکی معاف خواهد شد.

مشخصات منطقه اقتصادی سلفچگان

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در سال ۱۳۷۶ با تصویب هیئت وزیران در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲ هزار هکتار ایجاد شد که به عنوان مهم‌ترین منطقه ویژه اقتصادی محسوب می‌شود. این منطقه به مرکز سیاسی، اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال جنوب و غرب ایران بسیار نزدیک است و موقعیت بسیار ممتازی برای برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس با هدف تولید، صادرات و ترانزیت کالا دارد. این منطقه در اقتصاد کلان کشور نقش تعیین‌کننده‌ای خواهد داشت. همچنین در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بیش از ۱۲۰ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه فعال هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. اصلا چه فرقی به حال ما داره

  2. من فقط میدونم اینا همه چیزو نمیگن بهمون

  3. از اینا هرچی بگی برمیاد

  4. وا تا حالا نشنیده بودم