هواپیمای برقی

هواپیمای برقی آلیس با ظرفیت ۹ نفر طراحی شد

شرکت هوانوردی اوییشن (Eviation) یک هواپیمای برقی با ظرفیت ۹ نفر به نام آلیس (Alice) طراحی کرد که تا سال ۲۰۲۲ میلادی در حوزه حمل و نقل‌های منطقه‌ای به پرواز در خواهد آمد.

در حال حاضر برخی از شرکت‌ها بر روی ساخت هواپیماهای برقی تمرکز کرده‌اند و با توجه به اینکه مدت زیادی از توسعه وسایل نقلیه هوایی الکتریکی نمی‌گذرد، نمی‌توان پیشرفت چشمگیری را انتظار داشت، اما در همین مدت اندک نیز برخی از شرکت‌ها توانستند به دستاوردهای بسیار هیجان‌انگیزی برسند. اولین نمایش عمومی پرواز بزرگ‌ترین هواپیمای هیبرید-الکتریکی جهان در اوایل ماه جاری میلادی برگزار شد که نگاه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. در همین راستا نیز شرکت اوییشن (Eviation) در نمایشگاه پاریس ایر (Paris Air) هواپیمای برقی ۹ نفره خود را با نام آلیس (Alice) رونمایی کرد که با هدف ارائه خدمات حمل‌ونقل منطقه‌ای ساخته شده است.

سازندگان هواپیمای الکتریکی آلیس در حال حاضر قصد ندارند در حوزه مسافرت‌های هوایی تجاری و در مسافت‌های طولانی فعالیت کنند. در واقع آنها هدف از ساخت چنین هواپیماهایی را برای حمل‌ونقل‌های منطقه‌ای و مسیرهای کوتاه تا محدوده ۱۶۰۰ کیلومتر عنوان کردند. شرکت اوییشن برای توسعه سیستم‌های پیشران این هواپیما با شرکت‌های زیمنس (Siemens) و مگنیکس (magniX) همکاری کرده است که سرانجام برای این هواپیما یک موتور با خروجی ۲۶۰ کیلو وات در نظر گرفته شد.

هواپیمای برقی

موتورهای پیشران هواپیمای الکتریکی آلیس دارای ۱۲.۲ متر طول هستند و حداکثر سرعت آنها ۴۴۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. این هواپیمای الکتریکی می‌تواند ۹ مسافر را با خود تا فاصله ۱۰۴۶ کیلومتری حمل کند. این هواپیما از بال‌هایی با طول ۱۶ متر بهره می‌برد. شرکت سازنده آلیس قصد دارد با دریافت مجوزهای لازم در سال ۲۰۲۲ پروازهای تجاری خود را شروع کند.

تصاویر هواپیمای برقی آلیس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. تا صد سال اینده به نفت بینیاز میشیم

  2. با برق کار میکنه خیلی عالیه

  3. ولی کوچیک موچیکه میخوره خوصوصی باشه

  4. ۹ نفر یکم کم نمیست عایا ؟؟

  5. خیلی بزرگ نیست ولی طراحی عالی داشته

  6. به زودی این ظرفیت افزایش پیدا میکنه