ساعت هوشمند IBM

ساعت هوشمند IBM به یک گوشی یا تبلت تبدیل می‌شود!

شرکت آی بی ام (IBM) مشغول ساعت ساعتی است که می‌تواند به یک گوشی یا تبلت تبدیل شود. اما ساعت هوشمند IBM چگونه به دیوایس دیگری تبدیل می‌شود و عملکرد آن چگونه است؟

در حالی که شاید همه‌ی ما منتظر گوشی‌های منعطف گلکسی فولد سامسونگ و میت ایکس هواوی هستیم، صحبت از یک گوشی مجهز به نمایشگر رول شونده به میان آمده است که ظاهرا سونی آن را توسعه می‌دهد. ضمنا شنیده‌ایم که اپل نیز مشغول توسعه‌ی یک آیپد منعطف است. حالا شرکت IBM که یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در دنیای فناوری محسوب می‌شود، اختراعی را ثبت کرده که نشان می‌دهد این شرکت به دنبال توسعه‌ی یک دیوایس منعطف عجیب و غریب دیگر، البته از نوعی متفاوت است.

عملکرد ساعت هوشمند IBM

ساعت هوشمند IBM

سایت LetsGo Digital تصاویر پتنتی را منتشر کرده که مربوط به شرکت IBM است. ثبت این پتنت با عنوان «اندازه نمایشگر متغیر برای نمایشگر یک دیوایس الکترونیکی» در اصل به سال 2016 میلادی بازمی‌گردد. این پتنت یک ساعت هوشمند مستطیلی شکل را نشان می‌دهد که لایه‌ی ضخیم‌تری از نمایشگر سایر ساعت‌های هوشمند را در زیر خود دارد. این بدان خاطر است که قاب گوشی یک محفظه برای نگهداری از هفت صفحه نمایش اضافی را شامل می‌شود. در ساعت هوشمند IBM کاربران قادر خواهند بود نمایشگر را از یک پنل صفحه به دو، چهار یا هشت پنل ارتفاء دهند. هر پنل 3 در 2 اینچ است که در مجموع وقتی تمام پنل‌ها کنار هم قرار گیرند، یک نمایشگر بزرگ 12 در 8 اینچ ایجاد می‌شود.

ساعت هوشمند IBM

وقتی چهار پنل باز شود، دیوایس از حالت ساعت به حالت گوشی تبدیل می‌شود و رابط کاربری آن نیز دستخوش تغییر می‌شود. آیکون‌ها بزرگ‌تر می‌شوند و تصاویر با اندازه‌ی بزرگ‌تری روی صفحه به نمایش درمی‌آیند. وقتی چهار پنل به هشت پنل افزایش پیدا کند، ساعت هوشمند IBM این مرتبه به یک تبلت تبدیل می‌شود و باید دو دستی از آن استفاده کنید. این دیوایس حداقل باید به یک اسپیکر مجهز باشد و با یک ماوس اپتیکال و کیبورد فیزیکی کار کند.

شرکت آی بی ام مدتیست از تجارت دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی فاصله گرفته است، بنابراین وقتی چنین دیوایس جذابی به تولید انبوه برسد، روی زبان افتادن دوباره‌ی این برند می‌تواند جالب توجه باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوبه دیگه همه جوریه کارو آسون کرده