کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست ؛ تلاش سامسونگ برای حذف کیسه های پلاستیکی

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست ، جدیدترین فعالیت محیط زیستی سامسونگ به منظور حذف کیسه های پلاستیکی و ایجاد زندگی بدون پلاستیک است. تاکنون فعالان محیط زیست به خوبی از این کمپین استقبال کرده‌اند.

شرکت سامسونگ در راستای فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود برای حفظ محیط زیست کمپینی را به منظور حذف کیسه‌های پلاستیکی آغاز کرده است. این کمپین که با شعار «سخته ولی غیرممکن نیست» شروع شده از تمامی شهروندان می‌خواهد برای حفظ کره زمین زندگی بدون پلاستیک را تجربه کنند.

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

از زمان شروع این کمپین حساب‌های کاربری سامسونگ در شبکه های اجتماعی ویدیوهایی را به منظور آگاه‌سازی بیشتر مخاطبان با خطرات کیسه‌های پلاستیکی و طرح‌های جایگزینی آن منتشر کرده است. در این ویدیوها که به کمک چهر‌ه‌های شناخته شده و تاثیرگذار اینستاگرام ساخته شده اطلاعاتی در مورد راه‌های جایگزینی کیسه‌های پلاستیکی به بینندگان داده می‌شود.

استقبال فعالان محیط زیست از کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

در ایران سالانه بیش از نیم میلیون تن کیسه پلاستیکی مصرف می‌شود. کیسه‌هایی که اگر در چرخه بازیافت قرار نگیرند صدها سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند و در این مدت صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می‌کنند. نگرانی‌ها در این مورد موجب شده تا بسیاری از فعالان و دوستداران محیط زیست از ویدیوهای کمپین سخته ولی غیرممکن نیست استقبال کنند و آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

سامسونگ همچنین در ادامه کمپین قبلی خود که «هم نفس با زمین» نام داشت، در فروشگاه‌های خود کیسه‌های پارچه‌ای را بین علاقه‌مندان توزیع کرد. این کیسه‌های پارچه‌ای از نوع سازگار با زمین و به دست بانوان سرپرست خانوار تولید شده است.

کمپین «هم نفس با زمین» سال ۹۵ همزمان با روز ملی بدون پلاستیک آغاز شد و در طی اجرای آن بیش از ۴۰ هزار کیسه‌ پارچه‌ای در فروشگاه‌های سامسونگ تهران و شهرستان‌ها توزیع شد.

«یادگاری تو به زمین» نام یکی دیگر از کمپین‌های محیط زیستی شرکت سامسونگ است که سال ۹۴ اجرا شد. در این کمپین بیش از ۱۲۱ هزار اصله نهال در ۱۱۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی در منطقه جواهرده رامسر کاشته شد.

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست جدیدترین فعالیت محیط زیستی سامسونگ است که در راستای برنامه‌های مسئولیت اجتماعی این شرکت آغاز شده است. علاقه‌مندان برای مشارکت و ترویج هرچه بیشتر حذف کیسه‌های پلاستیکی می‌توانند با عضویت در صفحه اینستاگرم Samsungir اخبار مربوط به این کمپین را دنبال کنند.

کمپین سخته ولی غیرممکن نیست

در چند سال اخیر شرکت سامسونگ الکترونیکس به صورت مداوم استفاده خود از مواد سازگار با محیط زیست را در بسته‌بندی دستگاه‌‏های همراه افزایش داده است. در سال ۲۰۱۳ سامسونگ اولین بسته بندی ۱۰۰ درصد بازیافتی خود را معرفی کرد که کاملا از کاغذهای دورریز ساخته شده بود. سال بعد از آن هم اولین جعبه تاشونده ۱۰۰ درصد کاغذی و قابل بازیافت را معرفی کرد. در سال ۲۰۱۵ این شرکت اقداماتی را برای ساده کردن طراحی بسته‌بندی دستگاه های موبایلی خود برداشته و سال بعد از آن شروع به استفاده از مواد طبیعی در بسته بندی‎های پلاستیکی کرد. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ صفحه‎های نگه‌دارنده از جنس پالپ مولد را معرفی کرد و امسال برای اولین بار از بسته‌بندی بدون پلاستیک برای گوشی‏ های سری گلکسی S10 خود استفاده کرد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اول از همه باید گوشی های پلاستیکی خودش رو نابود کنه.

  2. زنده باد سامسونگ که همیشه یار و یاور انسان و طبیعت و کره ی زمین و ایران بوده و هست،از کمک های بشر دوستانه تا کلاسهای آموزشی و این قبیل کارها فقط از دست شرکتی برمیاد که دغدغه ی اون کیفیت و میط زیست و مشتریه
    کاش بقیه شرکتها یاد میگرفتن