فیلم شیرشاه از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور کرد

فیلم شیرشاه (The Lion King) جدیدترین اثر بلاک باستری دیزنی هم از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور کرد تا سال فوق العاده این شرکت کامل‌تر شود.

فیلم شیرشاه یکی دیگر از بازسازی‌های آثار کلاسیک دیزنی توانست همانند فیلم علاءالدین (Aladdin) یک میلیاردی شود و این بدین معناست که کارتون‌های خاطره انگیز هنوز هم قدرت جذب مخاطب دارند.

مدتی قبل، فیلم دامبو (Dumbo) بر روی پرده رفت و در نهایت ۳۵۲ میلیون دلار فروخت. این برای دیزنی نگران کننده به نظر می‌رسید اما با موفقیت لاین کینگ و علاءالدین می‌توان گفت که این شرکت همچنان در مسیر درستی پیش می‌رود. فیلم علاءالدین حتی فراتر از انتظار ظاهر شد و توانست به پرفروش‌ترین فیلم پرونده هنری ویل اسمیت تبدیل شود.

تقریبا همه می‌دانستند که The Lion King یک موفقیت بزرگ خواهد بود. دیزنی با کارتون‌هایش توانست یک تحول بزرگ در دهه ۹۰ ایجاد کند و انیمیشن شیرشاه را می‌توان یک نقطه عطف به حساب آورد. همه منتظر بودند تا شخصیت‌های مورد علاقه خود را یک بار دیگر بر روی پرده نقره‌ای ملاقات کنند و همین کافی بود که علارغم دریافت نقدهای متوسط و منفی، این فیلم بتواند باکس آفیس بین المللی را تکان دهد و به فروش نجومی دست پیدا کند.

فیلم شیرشاه

طبق اخبار منتشر شده، فیلم شیرشاه از مرز فروش ۱ میلیارد دلار عبور کرده و پنجمین فیلم سال ۲۰۱۹ به حساب می‌آید که این کار را انجام می‌دهد. فراموش نکنید که هر ۴ فیلم قبلی نیز از شرکت دیزنی بوده‌اند. این را هم باید اضافه کرد که این چهارمین اقتباس سینمایی دیزنی از آثار کلاسیک‌اش است که یک میلیاردی می‌شود.

هر دو فیلم علاءالدین و شیرشاه برای کسانی که در دهه ۹۰ میلادی بزرگ‌ شده‌اند، خاطره انگیز هستند و عنصر نوستالژی کافی بوده تا آن‌ها به سوی سالن‌های سینما سرازیر شوند. اگر چه هیچ کدام از این آثار نتوانستند در حد و اندازه نسخه‌های انیمیشنی ظاهر شوند و آن جادوی خالص قدیمی دیزنی را نداشتند اما مخاطبان کنجکاو بودند که این آثار را در یک فرمت جدید و مدرن تماشا کنند. قسمت جدید مرد عنکبوتی نیز اخیرا توانست یک میلیاردی شود و سیر موفقیت‌های دنیای سینمایی مارول را ادامه دهد.

باکس آفیس سال ۲۰۱۹ کاملا به تسخیر دیزنی در آمده است و آن‌ها جایگاه‌های اول تا پنجم را در اختیار دارند اما این پایان کار نیست. با اکران انیمیشن فروزن ۲ و فیلم جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر باید منتظر موفقیت‌های بیشتری از این شرکت باشیم. تعجب‌آور نیست که در نهایت، ۷۰ درصد لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ از آن دیزنی باشد.

در بازسازی لایو اکشن شیرشاه، صداپیشگانی همچون دونالد گلاور، جیمز ارل جونز، چیویتل اجیوفور، ست روگن، بیلی ایکنر و بیانسه حضور دارند.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بیشتر به خاطر نوستالژی بونش هست خوبم فروش کرده توی دو هفته

  2. تمام کارهای ویژگی زیباست و باید بگم که پول زیادیه

  3. امیدوارم فروش فیلم هاش به مارول برسه

  4. دیزنی اولین موفقیتش نیست ولی پول زیادیه