هواوی

هواوی با هوش مصنوعی و گوشی های قدیمی خود به کمک جنگل‌ها می‌شتابد

شرکت هواوی با ارائه هوش مصنوعی و گوشی های قدیمی خود به گروه‌های حافظ محیط زیست قصد دارد در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود به کمک جنگل‌ها بشتابد.

هواوی در راستای مسئولیت‌های محیط زیستی خود، گوشی‌های از رده خارج و فناوری‌‌های هوش مصنوعی خود را در اختیار گروهی قرار داده که با استفاده از آن می‌توانند نظارتی هوشمندانه بر جنگل و مبارزه با قطع غیرمجاز درختان داشته باشند. Rainforest Connection (به اختصار RFCx) گروه تازه تاسیسی است که ایده آنها توجه Huawei را به خود جلب کرد و نتیجه آن شکل‌گیری همکاری با هدف محافظت از جنگل‌ها در برابر جنگل‌خواران شده است.

RFCx با جمع‌آوری گوشی های هوشمند از رده خارج و اعمال تغییرات کم، از آنها به عنوان گوش‌ شنوای جنگل استفاده می‌کنند و به صورت لحظه‌ای صدای قسمت‌های مختلف جنگل را پایش می‌کنند. این ایده کاربردی توجه هواوی را جلب کرده و همکاری هواوی و RFCx در راستای حفظ جنگل‌ها آغاز شده است. اسمارت فون‌های مورد استفاده در این طرح،به طور دائم مشغول ارسال داده‌های صوتی ضبط شده از جنگل هستند و از این راه به حفظ جنگل‌ها در برابر قطع غیرقانونی درخت‌ها کمک می‌کنند.

هواوی

کمک هوش مصنوعی هواوی به محیط زیست

به گفته یکی از زیست‌شناسان فعال در RFCx، روزانه بیش از ۲۰۰ هزار ساعت داده‌ صوتی از این جنگل‌ها جمع‌آوری می‌شود. نظارت بر این حجم بالای داده حدودا به ۶۰ سال زمان احتیاج دارد. بنابراین نظارت نیروی انسانی امری غیر ممکن است. در این مرحله از کار هم هواوی با هوش مصنوعی به کمک این گروه آمد. سیستم Huawei Cloud با پردازش لحظه‌ای تمام این اطلاعات قادر است در صورت تشخیص صدایی مشکوک، به عنوان مثال صدای اره‌ برقی یا ماشین حمل چوب، در لحظه محیط‌بانان را از جزئیات اتفاق با خبر کند و با ارسال محل تخلف، به آنها کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدام لازم را انجام دهند.

هواوی

تاکنون مساحتی بالغ بر ۲۵۰۰ کیلومتر مربع (چیزی در حدود ۲۰۰ هزار استادیوم فوتبال) از جنگل‌های کاستاریکا با استفاده از اسمارت فون‌های قدیمی هواوی تحت پوشش این طرح درآمده‌اند. هواوی همچنین سرویس Huawei Cloud را به منظور آپلود و نگه‌داری از این اطلاعات در اختیار RFCx قرار داده است.

از طرف دیگر تیم توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی هواوی پس از پایان مراحل توسعه به بررسی اولین مدل اختصاصی هواوی برای پردازش داده‌ها پرداختند که نتیجه‌ی آن، بهبود چشمگیر این سیستم در مقایسه با نمونه قبلی مورد استفاده بود. هواوی با افزایش دقت این سامانه توانسته است به محافظت بهتر از جنگل‌ها کمک شایانی کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. الکی هم همش در و تبلیغاتی داره

  2. به کمک جنگل میرسه؟ خیلی خوب من که میرم یکی بخرم که تو این جنگل کمک کنه😁

  3. واقعا علم دیگه خیلی پیشرفت کرده