فیس آیدی اپل

فیس آیدی اپل با یک عینک دودی و کمی نوار چسب گول می‌خورد!

گروهی از محققان با یک آزمایش نشان می‌دهند که با عینک دودی و چسباندن آن روی چشم یک شخص خواب، می‌توان فیس آیدی اپل را گول زد و قفل آیفون وی را باز کرد!

اپل همواره به توانایی‌های امنیتی سیستم تشخیص چهره‌ی سه بعدی خود می‌بالد و به مردم اجازه می‌دهد قفل آیفون‌های خود را با چهره‌شان باز کنند. حالا این قابلیت به تبلت آیپد پرو نیز آمده است. با این حال گروهی از محققان روش‌های مختلفی را برای دور زدن این قفل امنیتی اپل پیدا کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به ناتوانی در تشخیص دوقلوها یا یک ماسک مصنوعی اشاره کرد.

فیس آیدی اپل چگونه گول می‌خورد؟

حالا یک روش جذاب در کنفرانس کلاه مشکی‌های ایالات متحده (Black Hat USA 2019)‌ از سوی تیم تحقیقاتی Tencent به نمایش درآمد که نشان می‌داد فیس آیدی اپل با استفاده از یک عینک و البته یک شخص خواب، گول می‌خورد. وقتی شخصی عینک دودی به چشم زده باشد، فیس آیدی قادر به دریافت اطلاعات سه بعدی اطراف چشم فرد نیست. محققان با استفاده از این نقطه ضعف در تشخیص چهره، نشان دادن که چگونه می‌توان یک عینک روی چشم فرد خوابیده گذاشت و کمی آن را با نوارچسب پیچید تا Face ID گول بخورد و قفل آیفون او را باز کند. هرچند با چشمان بسته این اتفاق صورت نمی‌گیرد، اما به هر حال این نشان می‌دهد که هنوز هم راه‌هایی برای گول زدن یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تشخیص چهره‌ی موبایلی وجود دارد.

البته این یک هک پیچیده‌ی نرم افزاری نیست و برای این کار باید به یک فرد خوابیده دسترسی فیزیکی داشته باشید یا آنکه آن را وادار به انجام این کار کنید. این نشان می‌دهد در حالی که شاید تشخیص چهره یا سنسور اثر انگشت راه حل راحت‌تری برای باز کردن قفل گوشی از سوی کاربران باشد، اما همچنان نمی‌توان همانند یک رمزعبور قوی روی آن‌ها حساب کرد و با روش‌های مختلفی به صورت فیزیکی قادر به هک شدن هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. خاک بر سر اپل

  2. 😂😂😂😂😂افرین به چیزی که ساختن😂

  3. به نظر من که امنیت خیلی بالایی داره