کیا موهاوی مدل 2020

کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰ معرفی شد

کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد. شرکت کیا با انتشار تصاویری از این شاسی بلند بزرگ به صورت رسمی آن را معرفی کرد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت کره‌ای کیا در ابتدای سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه خودرو سئول از کانسپت مسترپیس (Masterpiece) رونمایی کرد که پیش‌نمایشی از نسل دوم شاسی بلند موهاوی محسوب می‌شد. پس از گذشت مدتی حالا کیا با انتشار تصاویری از نسل جدید کیا موهاوی به صورت رسمی پرده برداشت. کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰ از لحاظ ظاهری به کانسپت Masterpiece شباهت زیادی دارد، اما طراحان استایل آن را متناسب با یک شاسی بلند بزرگ تولیدی با تغییراتی همراه کردند. طراحان مواردی چون جلوپنجره، چراغ‌های بزرگ و متصل به هم در عقب و چراغ‌های جلو LED چهارتایی را از کانسپت مسترپیس در این خودرو قرار دادند. از سایر تغییرات نسل جدید موهاوی می‌توان به آینه‌های جانبی جدید، مه‌شکن‌ها و سپرها اشاره کرد که البته چهار سراگزوز مصنوعی نیز در زیر سپر عقب به چشم می‌خورد.

مشخصات کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰

کیا موهاوی مدل 2020

طرحان برای بخش‌های جانبی این شاسی بلند بزرگ تغییرات چشمگیری را در نظر نگرفتند. از این رو نمی‌توان این خودرو را نسل جدید موهاوی دانست و لقب فیس لیفت برای آن مناسب است. همچنین بر روی این خودرو شاهد لوگوی کیا نیستیم و لوگو اختصاصی موهاوی برای آن در نظر گرفته شده است. هرچند تصاویر و مشخصاتی از کابین این شاسی بلند منتشر نشده است، اما می‌توان انتظار داشت این خودرو نسبت به نسل قبلی خود در سال ۲۰۰۸ به‌روز شده باشد و احتمال دارد کیا برای ساخت و طراحی کابین از کیا تلوراید استفاده کرده باشد.

مشخصات فنی

کیا موهاوی مدل 2020

از مشخصات فنی نیز همانند مشخصات کابین اطلاعاتی منتشر نشده است، اما با توجه به اینکه بر روی در صندوق بار شاهد نماد ۴WD در کنار V6 3.0 هستیم می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این خودرو از موتور ۳ لیتری V6 توربودیزل قبلی بهره ببرد. این پیشرانه می‌تواند قدرتی معادل ۲۵۶ اسب بخار و گشتاور ۵۶۰ نیوتن‌متری ارائه کند. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود.

این خودرو در بازار آمریکا با نام بورگو عرضه شده بود، اما به دلیل آمار فروش کم در سال ۲۰۰۹ عرضه آن متوقف و سورنتو به جای آن در بازار آمریکا عرضه شد. اخیرا نیز شرکت کره‌ای کیا مدل فول‌سایز سه ردیفه کیا تلوراید را در بازار آمریکا عرضه کرد که با توجه به این موضوع باید منتظر بمانیم آیا کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰ نیز در بازار آمریکا عرضه می‌شود یا این خودرو را در بازار آمریکا نخواهیم دید. کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰ از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در بازار داخلی کره جنوبی به فروش خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. نکنه لانتظار داشتین نسبت به ۰۰۸ بروز نمیشد ؟؟؟