ساعت هوشمند آلکاتل : گجتی دوست داشتنی که با آیفون و اندروید کار می کند

اگر به دنبال خرید ساعت هوشمند هستید اکنون یک انتخاب دیگر جلوی شما قرار گرفته است. این ساعت هوشمند که از نظر ظاهری شباهت زیادی به ساعت موتو ۳۶۰ دارد، از سیستم عاملی که خود آلکاتل برای آن طراحی کرده استفاده می کند. برگ برنده این ساعت هوشمند در بازار شاید هماهنگ بودن آن با آیفون و اندروید است که در ساعت اپل و ساعت های تحت پلتفرم Android Wear چنین ویژگی وجود ندارد.

alcatel-onetouch-watch-(3)

بیشتر تنظیمات ساعت نیز از طریق اپلیکیشن آن انجام می شود و از آنجا می توان اطلاعات سلامتی که توسط ساعت جمع آوری شده را دید و یا ظاهر ساعت را عوض کرد. همانطور که گفتیم مزیت اصلی ساعت آلکاتل وان تاچ کار کردن آن با گوشی های اندرویدی و آیفون است، اما در این مورد و با آیفون فعلا کمی مشکل دارد. آلکاتل وان تاچ فعلا فقط می تواند اعلان های آیفون را از برنامه های پیش فرض گوشی مانند اپلیکیشن پیام رسانی و تماس ها نشان دهد و اعلان اپلیکیشن های جانبی را نمی تواند نشان دهد. البته چنین مشکلی به زودی حل خواهد شد.

در رابط کاربری ساعت آلکاتل وان تاچ، تقریبا همه چیز با حاشیه های مشکی صفحه نمایش کنترل می شود. وقتی دستتان را هم بالا می آورید صفحه نمایش ساعت همانند ساعت های اندرویدی و اپل واچ، روشن می شود. وقتی قسمت مشکی پایین صفحه نمایش را بزنید وارد لیست نرم افزار های این ساعت می شوید که بسیار ساده و البته رنگارنگ طراحی شده است. متاسفانه رابط کاربری به اندازه رابط کاربری ساعت های اندرویدی واکنش گرا نیست و بسیار ساده طراحی شده است. یکی دیگر از مزایای این ساعت هوشمند عمر باتری آن است. طبق اعلام شرکت آلکاتل این ساعت می تواند تا دو روز به کاربر استفاده بدهد و در برخی شرایط خاص این دو روز به پنج روز هم ارتقا خواهد یافت.

alcatel-onetouch-watch

از نظر امکانات این ساعت هم همانند اکثر ساعت های هوشمند موجود در بازار می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کند، تعداد قدم های کاربر را ثبت کند، کیفیت خواب را اندازه گیری کند و میزان کالری های سوزانده شده را اندازه گیری کند. علاوه بر اینها اگر از گوشی خود دور شوید ساعت با ویبره زدن شما را از این موضوع آگاه می کند و اگر گوشی کاربر در نزدیکی او گم شود هم با ساعت می توان گوشی را به صدا در آورد. تنها با یک بار لمس صفحه نمایش هم تنظیمات کنترل کردن Multi Media باز می شود و از آنجا می توان از ساعت به عنوان یک ریموت برای شاتر دوربین گوشی استفاده کرد.

alcatel-onetouch-watch-(1)

از نظر ظاهر کلی، ساعت وان تاچ با چهار مدل بند که دو مدل آنها سیلیکونی و دو مدل آنها فلزی است عرضه خواهد شد. البته برای بند فلزی باید هنوز صبر کرد ولی مدل سیلیکونی به زودی عرضه خواهد شد. اگرچه سگک بند این ساعت چندان خوب نیست اما قرار گرفتن USB مخفی در انتهای این بند برای شارژ کردن ساعت، دلیل کافی برای خوب و البته هوشمند بودن این بند است. از نظر ظاهری این ساعت شما را یاد موتو ۳۶۰ می اندازد اما وان تاچ سبک تر و کمی کوچکتر است. قیمت آلکاتل وان تاچ نیز از موتو ۳۶۰ ارزان تر است و با ۱۵۰ دلار عرضه خواهد شد.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*