کیا اپتیما هیبریدی

کیا اپتیما هیبریدی بدون سروصدا وارد بازار ایران شد + مشخصات و قیمت

کیا اپتیما هیبریدی توسط شرکت اطلس خودرو به تعداد محدود و بدون سروصدا وارد بازار ایران شد. در ادامه مشخصات و قیمت این خودرو در بازار کشور را بررسی می‌کنیم.

شرکت اطلس خودرو در نمایشگاه خودرو تهران سال ۱۳۹۵ از چند خودرو به ویژه خودرو کیا اپتیما هیبریدی پرده برداشت که پس از مدتی با دریافت مجوز واردات توانست به عنوان یک خودرو هیبریدی جدید برای ورود به بازار ایران آماده شود، اما بعد از اینکه واردات خودرو به کشور ممنوع اعلام شد، شاهد حضور آن در بازار نبوده‌ایم. اکنون شواهد حاکی از آن است که تعدادی از خودروهای باقی مانده در گمرک ترخیص شده‌اند و در این بین خودرو کیا اپتیما هیبرید نیز در مدل ۲۰۱۸ توسط اطلس خودرو به بازار عرضه شده است. به دلیل تعداد محدود این خودرو، شرکت واردکننده نیز تبلیغات خاصی را برای آن در نظر نگرفت و به همین دلیل این خودرو هیبریدی بدون سروصدا به بازار ایران راه پیدا کرده است.

آشنایی با کیا اپتیما هیبریدی

کیا اپتیما هیبریدی

کیا اپتیما هیبریدی از همان موتور سوناتا هیبریدی بهره می‌برد. این خودرو دارای یک موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی است که به کمک سیستم سوخت رسانی GDI قادر است قدرتی برابر با ۱۵۴ اسب بخار را ارائه دهد. شرکت کیا علاوه بر این پیشرانه بنزینی، یک موتور الکتریکی را نیز در نظر گرفته که قادر است قدرتی برابر با ۵۰ اسب بخار را در دور موتور ۱۶۳۰ تولید کند. به طور کلی قدرت این خودرو با دو موتور بنزینی و الکتریکی به ۱۹۲ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ می‌رسد. گشتاور این خودرو نیز به میزان چشمگیری در وضعیت خوبی قرار دارد و در مجموع گشتاور آن ۳۶۷ نیوتن‌متر بوده که با خودروهای بی ام و مجهز به پیشرانه N20 برابری می‌کند.

مشخصات فنی کیا اپتیما هیبریدی

مدل خودرو کیا اپتیما هیبریدی
موتور ۲ لیتری هیبریدی ۴ سیلندر
حداکثر قدرت موتور بنزینی ۱۵۴ اسب بخار در دور موتور ۶ هزار
حداکثر قدرت موتور الکتریکی ۱۵۰ اسب بخار در دور موتور ۱۶۳۰
حداکثر قدرت موتور در مجموع ۱۹۲ اسب بخار در دور موتور ۶ هزار
حداکثر گشتاور ۳۶۷ نیوتن‌متر در دور موتور ۱۷۷۰
نوع گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت ترکیبی ۵.۶ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر

 

این خودرو هیبریدی در شهر حدود ۶ لیتر و در خارج از شهر ۵.۱ لیتر مصرف سوخت را به همراه دارد که به طور کلی مصرف سوخت ترکیبی این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۵.۶ لیتر است. اپتیما هیبریدی دارای تجهیزات رفاهی متعددی است که از جمله آنها می‌توان به شارژ وایرلس گوشی، حافظه تنظیمات صندلی، سنسور ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی حرفه‌ای هارمن کاردن، ترمز دستی برقی، سقف پانوراما و گرمکن و سردکن اشاره کرد.

کیا اپتیما هیبریدی

قیمت کیا اپتیما هیبریدی در ایران

بازار خودرو کشور در شرایط فعلی با رکود شدیدی مواجه است و بازار خودروهای داخلی نیز از رونق افتاده است. اگر به بازار مراجعه کنید، تعداد محدود کیا اپتیما هیبریدی که به بازار کشور راه پیدا کرده‌اند دارای قیمت ۸۵۰ میلیون تومانی هستند که برخی قیمتی کمتر از آن را نیز اعلام می‌کنند. گفتنی است در اواخر سال ۱۳۹۶ که شرکت اطلس خودرو این محصول را پیش فروش کرده بود، برای آن قیمت ۲۴۶ میلیون تومان را در نظر گرفت و حالا پس از ۱.۵ سال قیمت آن به دلیل مشکلات ارزی و اقتصادی به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. هرچند واردات خودرو کیا اپتیما هیبریدی متوقف شده است، اما اگر عرضه این خودروها در کشور ادامه پیدا کند، بدون شک شاهد کاهش چشمگیر آلایندگی و مصرف سرانه سوخت در کشور خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. من اپتیما۲۰۱۶داشتم بعدازاون هرچی ماشین خریدم به دلم نبوداپتیمایک خودروی واقعالاکچریه عاشقشم

  2. کیا خوشگل ترین ماشینی که من دیدم

  3. آره کیا خیلی خوبه

  4. وای ماشین کیا عالیههه خیلی دوسش دارم