قیمت خودروهای روسی لادا

قیمت خودروهای روسی لادا در ایران چقدر می‌شود؟

اخیرا خبرهای زیادی مبنی بر واردات خودروهای روسی در ایران به گوش می‌رسد. از این رو اکنون قصد داریم قیمت خودروهای روسی لادا در ایران را بررسی کنیم.

مدتی است خبرهایی مبنی بر همکاری خودروسازان داخلی با شرکت‌های خارجی مطرح می‌شود که برخی از کارشناسان، واردات خودروهای روسی را محتمل می‌دانند. شرکت لادا به عنوان یکی از برندهای اصلی خودروسازی کشور روسیه محسوب می‌شود که در صورت همکاری ایران با روسیه، شاهد حضور خودروهای روسی لادا در بازار کشور خواهیم بود. این شرکت خودروسازی تا نیمه نخست سال ۲۰۱۹ توانسته است در بازار روسیه ۲ جایگاه پرفروش‌ترین خودروها را از آن خود کند. خودرو لادا گرانتا با فروش ۶۳ هزار ۹۸۲ دستگاه و خودرو وستا با فروش ۵۵ هزار و ۷۸۴ دستگاه جزو پرفروش‌ترین خودروهای روسیه محسوب می‌شوند.

شرکت خودروسازی لادا در میان پرفروش‌ترین‌ها محصولات دیگری نیز دارد. لارگوس، ۴*۴ و xray در رتبه‌های هفتم، چهاردهم و شانزدهم جای دارند. از این رو اگر خودروسازان داخلی با شرکت لادا همکاری کنند، بدون شک خودروهای پرفروش این شرکت خودروسازی برای ورود به بازار کشور انتخاب خواهند شد. به همین دلیل قصد داریم مشخصات و  قیمت خودروهای روسی لادا در ایران را بررسی کنیم.

قیمت خودروهای روسی لادا در ایران

لادا گرانتا

قیمت در روسیه: ۴۱۹ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران : ۷۵ میلیون و ۵۸۲ هزار تومان

قیمت خودروهای روسی لادا

لادا گرانتا جزو سدان‌هایی با قیمت ارزان محسوب می‌شود که تا حدودی بر اساس پلتفرم خودرو رنو لوگان L90 تولید شده است. با توجه به اینکه این خودرو با تندر ۹۰ شباهت زیادی دارد، می‌توان آن را یکی از گزینه‌های اصلی برای ورود به بازار کشور دانست. شرکت خودروسازی لادا روسیه در سال ۲۰۱۱ این خودرو را به بازار عرضه کرد. لادا گرانت از یک موتور ۱.۶ لیتری بنزینی بهره می‌برد که گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها را بر عهده دارند. شرکت لادا روسیه برای این خودرو در کنار مدل سدان، دو نسخه لیفت بک و هاچ بک را نیز تولید و به بازار عرضه کرده است. اخیرا مدل فیس لیفت این خودرو در کنار تغییراتی چون باز طراحی چراغ‌ها، جلوپنجره جدید و تغییراتی کلی در قسمت ظاهری تولید و به مشتریان عرضه شد.

لادا وستا

قیمت در روسیه: ۵۹۴ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۰۷ میلیون تومان

قیمت خودروهای روسی لادا

لادا وستا نیز در روسیه به فروش خوبی دست پیدا کرده است. شرکت روسی لادا این خودرو را در سال ۲۰۱۴ معرفی و از سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه کرد. این خودرو از دو موتور ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۰۶ اسب بخار و موتور ۱.۸ لیتری با قدرت ۱۲۲ اسب بخار بهره می‌برد. گفتنی است در سال ۲۰۱۸ نیز مدل جدیدی از این خودرو طراحی شد که موتور ۱.۸ لیتری ارتقا پیدا کرده آن می‌تواند قدرت برابر با ۱۴۳ اسب بخار را ارائه دهد. قیمت این خودرو نسبت به مشخصات فنی و ظاهری آن بسیار مناسب است. مشتریان برای این خودرو می‌توانند گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۵ سرعته اتوماتیک را سفارش دهند که احتمالا مدل اتوماتیک آن در بازار ایران با استقبال بیشتری روبه‌رو خواهد شد.

لادا ۴*۴

قیمت در روسیه: ۵۶۶ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۰۲ میلیون تومان

قیمت خودروهای روسی لادا

خودرو کراس اوور لادا ۴*۴ که با نام نیوا نیز معروف است جزو ارزان‌ترین خودروهای کراس اوور شرکت لادا روسیه به شمار می‌رود. هرچند ظاهر این خودرو آن هم در سال ۲۰۱۹ جذاب به نظر نمی‌رسد، اما با توجه به قیمت آن می‌توان با ظاهرش هم کنار آمد. این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۷ لیتری برخوردار است که می‌تواند قدرتی برابر با ۸۳ اسب بخار را تولید کند. حداکثر سرعت این کراس اوور نیز ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. این خودرو از گیربکس ۵ سرعته دستی برای انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها بهره می‌برد. گفتنی است به دلیل ظاهر نه چندان زیبا و مشخصات فنی در سطح متوسط نمی‌توان آن را یک گزینه مناسب برای خریداران ایرانی دانست.

لادا XRay

قیمت در روسیه: ۸۴۱ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۵۱ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان

قیمت خودروهای روسی لادا

هاچ بک کراس لادا ایکس ‌ری یکی از خودروهای پرفروش این برند روسی محسوب می‌شود که با برخورداری از یک موتور ۱.۸ لیتری دارای قدرتی برابر با ۱۲۲ اسب بخار است. مشتریان می‌توانند برای این خودرو گیربکس دستی یا اتوماتیک ۵ سرعته را سفارش دهند. طبق اعلام شرکت لادا، حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است. از لحاظ مشخصات فنی و طراحی ظاهری می‌توان لادا ایکس ری را با رنو ساندرو و ساندرو استپ وی مشابه دانست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اگه راست بگن قیمتش خیلی خوبه