پرونده سایپا

ماجرای عجیب پرونده سایپا ؛ پرداخت 18 میلیارد به مجری شبکه من و تو !

مجری و تهیه ‌کننده شبکه من و تو با نام آیه دریس در پرونده سایپا 18 میلیارد تومان از سرمایه بیت‌المال را اختلاس کرده است که این خبر اخیرا حواشی زیادی را به دنبال داشت.

مسئولان برای رسیدگی به اتهامات مدیران سایپا در روز 30 شهریور 98 نشستی برگزار کردند که در این بررسی نام متهم دیگری نیز بیان شد که البته مشخصات متهم جدید را رسانه‌ای نکردند. در همین رابطه حسینی، نماینده دادستان عنوان کرد:

با توجه به تحقیقاتی که از حساب‌های وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی در شرکت شهاب پارس صورت گرفته است، بیش از 18‌ میلیارد تومان به حساب خانمی واریز شده که گفته می‌شود مجری شبکه ضد انقلاب «من ‌و ‌تو» و مجری «مرجان تی وی» بوده که ‌سال 94 از کشور خارج شده است.

جزئیات متهم جدید پرونده سایپا

در روز 31 شهریور 98 نیز پس از برگزاری دادگاه مربوط به این پرونده، فراهانی، سردبیر خبرگزاری میزان با انتشار تصویری در صفحه توییتری شخصی خود از این خانم در کنار فرح پهلوی، مشخصات و جزئیات متهم جدید پرونده سایپا را افشا کرد. سردبیر خبرگزاری میزبان در صفحه توییتری خود در این خصوص نوشت:

شخصی که روبه‌روی بزرگترین غارتگر اموال ایران نشسته و مصاحبه می‌کند، نامش آیه دریس است؛ فردی که در پرونده گروه خودروسازی سایپا 18‌ میلیارد تومان از اموال مردم ایران را به جیب زده و در حال حاضر در شبکه من ‌و تو با پول مردم ایران تهیه ‌کننده و مجری است.

پرونده فساد در سایپا طبق کیفرخواست قرائت شده 26 متهم دارد که از مهم‌ترین اتهامات آنها می‌توان به اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی از طریق تحصیل 167‌ هزار و 834 دستگاه خودرو با انحصار و بهره‌مندی از رانت، اخلال در نظام اقتصادی از طریق فعالیت شرکت هرمی به مبلغ 263‌ میلیارد ریال، ثبت سفارش‌های صوری و غیر واقعی و انجام معاملات ارزی در سطح کلان و پولشویی به میزان 3 هزار و 200 ‌میلیارد تومان با 260 حساب بانکی اشاره کرد. گفتنی است اینکه یک مجری از یک شبکه ضد انقلاب در پرونده فساد سایپا حضور داشته است و 18 میلیارد تومان از بیت‌المال را از آن خود کرده است، موضوع بسیار عجیبی است که انتظار می‌رود در خصوص این ماجرا در آینده نزدیک جزئیات بیشتری افشا شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. باد آورده را باد می‌برد
  قانون إلاهی: مال حاصل از حرام/باطل، امکان ندارد در راهِ حلال/خیر، خرج شود!
  روایت بحارالأنوار، ج47، ص84 از امام صادق ع:
  دَخَلَ عَلَیهِ قَومٌ مِن أهلِ خُراسانَ فَقالَ إبتِدائاً مِن غَیرِ مَسئَلَهٍ
  گروهی از اهل خراسان خدمت امام صادق ع رسیدند -حضرت ابتدائاً و نپرسیده- فرمود:
  مَن جَمَعَ مالاً مِن مَهاوِشَ أذهَبَهُ اللهُ فی نَهابِرَ
  هرکس از اینجا/آنجا (راه باطل/نامشروع) مال اندوزد، خدا آنرا به راه حرام و بیهوده، تباه سازد
  فَقالو جُعِلنا فِداکَ لا نَفهَمُ هاذا الکَلامَ فَقالَ ع:
  عرض کردند: فدایت شویم این سخن شما را نمی‌فهمیم؛ حضرت به فارسی فرمود:
  “از باد آید به دَم شود”

 2. تشکر از دوست عزیزmahdi. نظرت واقعا عالی بود

 3. اولا پول مردم ایران رو سایپا دزدیده بعد یکی دیگه از سایپا دزدیه چرا میگید پول مردم ایران
  لطفا به مردم نچسبونیدش شما خودتون صد پله بدترین

 4. به هرجا بنگروم اختلاس بینوم
  پول مردم در جیب آقازاده بینوم
  اگر رفتند اندکی سوی کانادا
  به قبرستان باقی ملت ببینوم.