طرح جدید ولوو برای کاهش صدمات به دوچرخه سواران

شرکت ولوو در نمایشگاه CES امسال از سیستم امنیتی جدیدی برای جلوگیری از تصادفات دوچرخه سواران با خودروهای ساخت ولوو پرده برداشت. این شرکت قصد دارد تا میزان مرگ و میر دوچرخه سواران بر اثر تصادف با خوردوها را با استفاده از یک سیستم دو طرفه کاهش دهد.

این کار در واقع با نزدیک شدن یک خودروی اینترنتی ولوو و یک اپلیکیشن مجهز به جی پی یو برای دوچرخه سواران انجام می شود. این فناوری نتیجه همکاری شرکت Volvo Cars، شرکت POC ، تولید کننده ابزار محافظتی و تجهیزات ورزشی، و همچنین شرکت مخابراتی Ericsson می باشد. همانطور که ممکن است بسیاری از شما بدانید، دوچرخه سواری به دلیل مزایای بسیاری که دارد روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده و افراد بیشتری به سوی آن گرایش پیدا می کنند، اما از طرفی این افزایش ممکن است به بیشتر شدن آمار تصادفات نیز بشود.

سیستم امنیتی مبتنی بر ابر شرکت ولوو از طریق جی پی اس موقعیت دوچرخه سوار را شناسایی کرده و از طریق نمایشگر خودروی ولوو فرد راننده به او هشدار می دهد تا در صورت نزدیک شدن به دوچرخه سوار به طور اتوماتیک ترمز کند. همچنین برای فرد دوچرخه سوار هم نوری قرمز رنگ روی کلاه ایمنی اش روشن می شود که هشدار می دهد سرعت خود را کم کند. این ارتباط دو طرفه توسط یک اپلیکیشن شبیه اپ Strava صورت می گیرد که هم دوچرخه سواران و هم خوردوهای اینترنتی باید آن را نصب کنند.

منبع : PSFK

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*