دوربین گلکسی اس 11 بهتر از گلکسی اس 10 5G

دوربین گلکسی اس 11 به دو سنسور 3 بعدی مجهز خواهد شد

اطلاعات به دست آمده، به پیشرفت دوربین گلکسی اس 11 سامسونگ (Samsung Galaxy S11) اشاره دارد. این تامین کنندگان می‌گویند گوشی آینده سامسونگ از دو سنسور دوربین 3 بعدی استفاده خواهد کرد.

وقتی سامسونگ ویژگی‌های گلکسی اس 10 5G خودش را توصیف می‌کند، توضیح «درک بهتر فضاها» برای استفاده از چهار دوربین روی قاب پشتی این گوشی است. سامسونگ سنسور وقت پرواز (ToF) خود را توسعه بخشیده و در گوشی‌های هوشمند سال جاری خود از آن استفاده کرد.

این فناوری متفاوت از کیت‌های ساختاری سه بعدی با نور چهره‌شناس است که در قسمت جلویی تلفن‌های همراهی نظیر آیفون 11، پیکسل 4 یا میت 30 پرو قرار دارد؛ زیرا آن می‌تواند تمام اجزای یک اتاق شلوغ را برای شما ترسیم کند. البته این متفاوت از پلتفرم واقعیت افزوده محبوب موبایلی نظیر آن چیزیست که در بازی پوکمون گو دیده‌اید.

دوربین TrueDepth به کار رفته روی آیفون‌های اپل از 30 هزار نقطه برای تولید چهره‌ی 3 بعدی ماتریکسی شما از یک فاصله‌ی مشخص استفاده می‌کند، در حالی که گوشی‌هایی مجهز به دوربین ToF از یک سنسور و یک کیت کمکی نور استفاده می‌کنند که می‌تواند شناسایی کرده و آن را تا 10 برابر فاصله‌ای که شما قرار دارید بسازد. این دوربین در واقع به فضاسازی 3 بعدی بهتر کمک می‌کند.

ظاهرا این سنسور ToF را نیز باید جزو سنسورهای دوربین گلکسی اس 11 سامسونگ بدانیم. بر اساس ادعاهای رسانه‌های کره‌ای و حتی فهرستی که توسط یک تولیدکننده سنسورهای دوربین به نام Sunny Optical منتشر کرده، این گوشی از بیش از یک سنسور 3 بعدی تشخیص عمق استفاده خواهد کرد. به نظر می‌رسد سامسونگ از بیش از یک توزیع کننده برای سنسورهای دوربین گوشی پرچمدار آینده‌ی سری گلکسی اس استفاده خواهد کرد. باید نام این شرکت را در کنار دو تولید کننده‌ی دیگر به نام‌های Namuga و Partron قرار دهید که همگی وظیفه‌ی تامین دوربین‌های ToF مورد نیاز سامسونگ را بر عهده دارند. البته تمام این سنسورها مختص گوشی‌های سری گلکسی اس 11 نیست، سامسونگ از آن‌ها برای گوشی نوت 10 پلاس خود نیز استفاده می‌کند.

ما پیشتر شنیده بودیم که دوربین گلکسی S11 ارائه کننده‌ی زوم اپتیکال 5 برابری خواهد بود. به هر ترتیب سامسونگ قصد دارد تجربه‌ی دوربین در گوشی‌های سری اس خودش را ارتقاء ببخشد. این منجر به تغییر طراحی رادیکالی گوشی‌های سامسونگ نیز خواهد شد. شنیده می‌شود گلکسی اس 11 از حاشیه‌های کمتری در اطراف نمایشگر خودش نسبت به نوت 10 برخوردار خواهد بود.