تراشه‌ی اسنپدراگون ور 3300

تراشه‌ی اسنپدراگون ور ۳۳۰۰ دنیای ساعت‌های هوشمند Wear OS را دگرگون می‌کند

اطلاعات تازه‌ای از تراشه‌ی اسنپدراگون ور ۳۳۰۰ کوالکام (Qualcomm Snapdragon Wear 3300) منتشر شده که نشان می‌دهد دنیای ساعت‌های هوشمند Wear OS دستخوش پیشرفت بزرگی خواهد شد.

در حال حاضر دیگر مطمئن شده‌ایم که تراشه‌ی اسنپدراگون ور ۳۱۰۰ کمپانی کوالکام نتوانست ناجی سخت افزاری Wear OS شود. با این حال٬ به تازگی اطلاعاتی از تراشه‌ی بعدی این شرکت به نام اسنپدراگون ور ۳۳۰۰ به دست آمده است که می‌تواند به یک پیشرفت بزرگ اشاره کند.

اسنپدراگون ور ۳۳۰۰ بر پایه اسنپدراگون ۴۲۹ موبایل

در تابستان امسال شواهدی به دست آمد که نشان می‌داد کوالکام در حال کار روی یک تراشه‌ی جدید Wear OS است٬ اما تا به امروز اطلاعاتی از این سخت افزار جدید را نشنیده بودیم. ساعاتی پیش٬ گروه توسعه دهندگان XDA اطلاعات تازه‌ای را منتشر کرده است که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. یک تراشه‌ی جدید که به نظر می‌رسد اسنپدراگون ور ۳۳۰۰ نام دارد در حال توسعه بر پایه‌ی تراشه‌ی اسنپدراگون ۴۲۹ است که سال ۲۰۱۸ معرفی شد. گرچه برای یک تراشه‌ که سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود٬ تولید شدن بر پایه‌ی یک چیپست سال ۲۰۱۸ جالب به نظر نمی‌رسد٬ اما این قضیه می‌تواند یک گام بسیار بزرگ نسبت به تراشه‌ی فعلی گجت‌های پوشیدنی محسوب شود.

اسنپدراگون ور ۳۱۰۰ بر پایه‌ی همان تراشه‌ای بود که مدل ور ۲۱۰۰ تولید شده بود. این تراشه‌ی ۲۰۱۶ بر پایه‌ی پردازنده‌ی موبایلی اسنپدراگون ۴۰۰ است که آخرین فعالیت آن به سال ۲۰۱۳ بازمی‌گردد. کوالکام به وضوح از تلاش برای استفاده از موارد جدیدتر در پردازنده‌های پوشیدنی خود امتناع می‌ورزد٬ اما یک پرش ۵ ساله می‌تواند به‌روزرسانی بزرگی محسوب شود.

بدون شک بزرگ‌ترین پیشرفتی که در این پلتفرم جدید ایجاد می‌شود٬ عملکرد آن است٬ اما آن می‌تواند به راندمان بهتر نیز کمک کند. ور ۳۱۰۰ بر پایه‌ی یک هسته‌ی Cortex-A7 روی فناوری پردازش ۲۸ نانومتری است٬ در حالی که تراشه‌ی اسنپدراگون ۴۲۹ از هسته‌ی Cortex-A53 شرکت آرم در یک فرآیند ۱۲ نانومتری استفاده می‌کند. البته ما هنوز باید منتظر رونمایی از این چیپست بمانیم. به احتمال زیاد می‌توانیم شاهد حضور آن در ساعت‌های هوشمند ور او اس در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*