رابط کاربری کالر او اس 7

اطلاعاتی جدید در مورد رابط کاربری کالر او اس ۷ اوپو

تولیدکننده چینی، اوپو تا دوهفته‌ی دیگر طی رویدادی پرده از رابط کاربری کالر او اس ۷ (ColorOS 7) خواهد برداشت. در حالی که این پوسته اندروید هنوز به طور رسمی معرفی نشده، چند مورد از ویژگی‌های آن اعلام شده است.

رابط کاربری کالر او اس ۷ جدیدترین نسخه از پوسته مخصوص گوشی‌های اوپو است که ۲۰ نوامبر مصادف با ۲۹ آبان رسما معرفی خواهد شد. اوپو کنفرانس خود را در شهر پکن برنامه‌ریزی کرده و طی مراسمی خاصی، جزئیات مربوط به آن را اعلام خواهدکرد.

تا کنون جزئیات رسمی نسل جدید این رابط اعلام نشده است اما اوپو طی اقدامی در اینترنت، تصاویری از محصول نرم‌افزاری جدید خود منتشر کرده و چندی از قابلیت‌های جدید آن را توصیف کرده است. گفتنی است که رابط کاربری کالر او اس ۷ مبتنی بر اندروید ۱۰ خواهد بود.

رابط کاربری کالر OS 7

در تصویر منتشر شده، برخی از ویژگی‌های گیم و چندرسانه‌ای کالر او اس ۷ دیده می‌شود و به این ترتیب، ویژگی‌های منحصربه‌فردی را به گوشی‌های اوپو اضافه‌ خواهد کرد. ویدیو منتشر شده نیز از حال و هوای گیمینگ دور نیست و می‌توان آن را نوعی اشاره به قابلیت تازه‌ی گیم بوست (Game Boost) دانست. اوپو مشخص کرده که کالر او اس ۷ انیمیشن‌های جدیدی برای عمل شارژ گوشی دارد و آیکون‌های جدیدی خواهد داشت. نوار اعلان‌ها نیز از نو طراحی شده است.

آن‌طور که در تصاویر مشخص است، تمام اپلیکیشن‌ها روی صفحه اصلی قرار گرفته‌اند و دیگر منوی انحصاری برای آن وجود نخواهد داشت. البته این نمی‌تواند به معنی حذف کلی منو برنامه‌ها باشد چرا که در کالر او اس ۶ هم کاربر می‌تواند به دلخواه این منو را فعال یا غیرفعال کند.

رابط کاربری کالر OS 7

همان‌طور که می‌دانید نایت مود جدیدا میان برنامه‌سازان و تولیدکنندگان UI بسیار محبوب شده و  با توجه به روند مشابه سایر تولیدکننده ها در استفاده از تم تاریک، احتمال اینکه این تم در او اس ۷ نیز وجود داشته باشد بسیار زیاد است. با این‌همه، باید تا زمان معرفی صبر کرد تا قابلیت‌ها به صورت رسمی معرفی شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. اره ولی کاربردی نیست

  2. رابط کاربری بهینه ای نداره و هنگ کرنش زیاده اونجور که من میدانم