جمعیت کاربران اینترنت

جمعیت کاربران اینترنت در کشورهای مختلف از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۹ (گجت تی وی)

جمعیت کاربران اینترنت در سراسر جهان از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۹ تغییر زیادی کرده و به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اما کدام کشورها بیشترین تعداد کاربر اینترنت را در طول این سال‌ها داشته‌اند؟

در دو دهه اخیر، تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان به سرعت افزایش یافته است و هر ساله تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند، بیشتر می‌شود. امروزه اینترنت و خدمات اینترنتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر بسیار زیادی بر زندگی انسان‌ها گذاشته و زندگی بدون آن تقریبا غیر ممکن شده است. وجود و توسعه فناوری‌هایی مانند گوشی های هوشمند و همچنین اینترنت اشیا نیز به گسترش استفاده از اینترنت کمک کرده و به همین دلیل تقریبا همه ما در این محیط غرق شده‌ایم.

اما جمعیت کاربران اینترنت در کشورهای مختلف در طول دو سه دهه اخیر چه تغییری کرده است؟ با نگاهی به آمارهای منتشر شده متوجه می‌شویم که در اواخر دهه ۹۰ میلادی و قرن بیستم، تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان حدود ۲۳۰ میلیون نفر بوده و آمریکا با اختلاف زیاد بیشترین تعداد کاربر را داشت. در حوالی سال ۲۰۰۶ میلادی، تعداد کاربران اینترنت از ۱ میلیارد نفر گذشت و در سال ۲۰۱۰ میلادی به نزدیک ۲ میلیارد نفر رسید. همچنین در قرن بیست و یکم جمعیت کاربران اینترنت در چین از آمریکا پیشی گرفت. اکنون که در سال ۲۰۱۹ هستیم هم بیش از ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون کاربر اینترنت در سراسر جهان داریم و کشورهای چین، هند، آمریکا، برزیل، روسیه و ژاپن بیشترین تعداد کاربر را دارند و ایران نیز با بیش از ۵۲ میلیون کاربر در رده چهاردهم قرار گرفته است.

در ادامه می‌توانید تغییرات جمعیت کاربران اینترنت در سراسر جهان از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۹ میلادی را در این ویدیو که در گجت تی وی برای شما آماده کرده‌ایم، مشاهده کنید.

ویدیوی جمعیت کاربران اینترنت در سه دهه اخیر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. سال ۱۹۹۰که اصلا معلوم نبودن اینترنت چیه داخل امریکا ۲میلیون نفر داشتنش

  2. ولی خیلی با خاله این نمودار نشون میده مردم چین جنبه استفاده از اینترنت رو ندارن

  3. به درصد بخواییم بگین ایران با ۵۵میلیون بیشترین درصد از کل جمعیتش اینترنت استفاده میکنن

  4. واااای عاشق این امار هاتون هستم لطفا بیشترش کنید