فاصله هواوی با سامسونگ

فاصله هواوی با سامسونگ در حال کاهش است؛ رقابت شدید بزرگ‌ترین سازندگان موبایل

هواوی که سودای تصاحب جایگاه سامسونگ و تبدیل شدن به بزرگ‌ترین سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند را در سر داشت؛ فاصله خود را با رقیب به حداقل رسانده است.

غول چینی در پنج سال اخیر، پیشرفت زیادی داشت. سال ۲۰۱۵، این کمپانی ۱۰۴ میلیون گوشی هوشمند فروخت و با تصاحب ۵.۵ درصد از سهم بازار جهانی، سومین تولیدکننده بزرگ این صنعت نام گرفت. در سال ۲۰۱۶، هواوی هدفی بلندپروازانه ترسیم کرد؛ این که فاصله خود با سامسونگ را کاهش دهد و تا سال ۲۰۲۱، دارنده‌ی بیشترین سهم در بازار موبایل شود. حالا گزارش تازه Strategy Analytics این هدف را دست‌یافتنی جلوه می‌دهد.

فاصله هواوی با سامسونگ

طبق برآورد این موسسه، هواوی امسال را در جایگاه دوم به پایان می‌رساند؛ با فروش ۲۵۱ میلیون گوشی هوشمند و سهم بازار ۱۷.۷ درصدی. در سوی مقابل، سامسونگ ۳۲۳ میلیون دستگاه خواهد فروخت و سهم بازار ۲۱.۳ درصدی خواهد داشت. این یعنی فاصله هواوی با سامسونگ در انتهای سال ۲۰۱۹، به ۳.۶ خواهد رسید.

فاصله هواوی با سامسونگ در سهم بازار، فقط ۳.۶ درصد

بد نیست بدانید سهم هواوی تا پایان سال گذشته، ۱۴.۴ درصد بود و سامسونگ با سهم بازار ۲۰.۳ درصدی، فاصله‌‌ی بیشتری با این کمپانی داشت. رقیب کره‌ای هر سال فروش خود را افزایش می‌دهد و با وجود این، هواوی به یک قدمی آن رسیده است.

البته امسال کمپانی چینی، درگیر مشکلاتی با دولت آمریکا بود. تحریم هواوی باعث شد گوشی‌های میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو بدون سرویس‌های گوگل عرضه شوند و با استقبال خوبی در بازارهای غربی مواجه نشوند.  ولی این هم مانع پیشروی کمپانی نشد و با فروش بالای همین پرچمداران در چین، جبران مافات کرد.

انتظار می‌رود اپل با فروش ۱۹۳ میلیون دستگاه تا پایان سال جاری، ۱۳.۶ درصد از سهم بازار موبایل را به خود اختصاص دهد و همچنان در رتبه سوم باقی بماند. البته این کمپانی بر بازار گجت های پوشیدنی، سلطه خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ماشالله هواوووی طرفدارتیم تا اخر

  2. هواوی میتونه و این کارو هم انجام میده سال دیگه نهایت این‌کارو کرده