مک لارن اسپیدتیل

مک لارن اسپیدتیل به سرعت ۴۰۰km/h رسید؛ سریع‌ترین خودروی McLaren اینجاست!

مک لارن اسپیدتیل (McLaren Speedtail) با موفقیت تست‌های خود را پشت سر گذاشت تا رسما سریع‌ترین خودروی مک‌لارن لقب بگیرد. این هایپرکار حالا برای تولید هم چراغ سبز دارد.

هنگامی که مک لارن اسپیدتیل در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد، خودروساز بریتانیایی وعده‌ی سرعت ۲۵۰ مایل (۴۰۲ کیلومتر) بر ساعت را داد. به تازگی نمونه آزمایشی آن با نام XP2 در جریان تستی که در پایگاه فضایی کِندی آمریکا انجام شد، بیش از ۳۰ بار به این سرعت رسید. البته مک لارن همین تست را در سایر نقاط دنیا هم اجرا خواهد کرد تا از عملکرد یکنواخت هایپرکار خود، مطمئن شود.

فروش تنها ۱۰۶ دستگاه مک لارن اسپیدتیل با قیمت ۲.۳ میلیون دلار

قرار است تنها ۱۰۶ دستگاه مک لارن اسپیدتیل تولید شود و مشتریان خوش‌شانس، از فوریه ۲۰۲۰ صاحب آن خواهند شد. هریک از این خودروها روند سفارشی‌سازی را طی خواهند کرد تا کاملا یونیک باشند. قطعات آن‌ها نیز به طور دستی روی هم سوار می‌شوند.

اسپیدتیل بیشترین قدرت و گشتاور را بین خودروهای جاده‌ای مک لارن دارد. به لطف پیشرانه هیبرید بنزینی-برقی، این ابرخودرو دارای قدرت ۱۰۵۵ اسب بخار و گشتاور ۱۱۵۰ نیوتن‌متر است. همین هم کافیست تا کمپانی سازنده مدعی شود که سرعت آن، زیر ۱۳ ثانیه از ۰ به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

باتری‌های مک لارن Speedtail هنگام حرکت خودرو به طور دائم شارژ می‌شوند؛ سپس هر وقت که سرعت بیشتری نیاز باشد، نیرو وارد می‌کنند. امکان شارژ به صورت کابلی وجود ندارد؛ ولی مک لارن یک پد شارژ بی‌سیم را ارائه می‌دهد تا رانندگان بتوانند باتری‌های این خودروی هیبریدی را حتی هنگام توقف در پارکینگ، شارژ کنند.

اما سرعتی بالغ بر ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها با قدرت بالا قابل دستیابی نیست و ویژگی‌های ایرودینامیکی خاصی را می‌طلبد؛ چیزی که در طراحی این خودروی ۵.۱۸ متری هم دیده می‌شود.

مثلا می‌توانیم به وجود دوربین‌های جمع‌شونده به جای آینه‌های بغل و پوشش فیبر کربنی برای چرخ‌های جلو اشاره کنیم. همچنین شهپرهای عقب متحرک که از جنس فیبر کربن انعطاف‌پذیر هستند، به صورت هیدرولیکی به‌ کار می‌افتند تا عبور جریان هوا از روی بدنه خودرو را تنظیم کنند.

مک لارن اسپیدتیل

شاید مک لارن اسپیدتیل دل خیلی‌ها را برده باشد؛ ولی با فروش محدود و قیمت ۲.۳ میلیون دلاری، انتظار نداشته باشید که جاده‌ها از چنین خودروی سریعی پر شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*