قطع اینترنت روسیه

طرح قطع اینترنت روسیه با موفقیت تست شد

دولت روسیه از موفقیت‌آمیز بودن آزمایش طرح قطع اینترنت بین‌الملل و استفاده از اینترنت داخلی خبر داد. طرح قطع اینترنت روسیه طی هفته گذشته در چند مرحله تست شده است.

اخیرا طرح قطع اینترنت روسیه در چند مرحله مورد آزمایش قرار گرفت که دولت این کشور نیز از موفقیت‌آمیز بودن این طرح خبر داد. در واقع طی هفته گذشته اینترنت جهانی در این کشور به صورت آزمایشی قطع شد و کیفیت اینترنت داخلی مورد آزمایش قرار گرفت. در این طرح سازمان‌های دولتی روسیه و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی این کشور با یکدیگر همکاری داشتند.

جزئیات طرح قطع اینترنت روسیه

روسیه هدف از اجرای این طرح را آزمایش قابلیت راه‌اندازی اینترنت ملی روسیه با نام Runet بدون دسترسی به سیستم‌های DNS جهانی اعلام کرده است. در این آزمایش مسیر ترافیک اینترنتی در داخل کشور مجددا مشخص شد که به این شکل باید Runet را بزرگ‌ترین اینترانت (اینترنت ملی) در جهان محسوب کرد. هرچند تاکنون جزئیات فنی این آزمایش‌ها توسط دولت روسیه منتشر نشده است و فقط می‌دانیم دولت این کشور چند طرح قطع اینترنت جهانی را مورد آزمایش قرار داده که مهم‌ترین آنها یک حمله سایبری بزرگ از یک کشور خارجی بود که آن را شبیه‌سازی کردند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

8 دیدگاه

 1. لعنت به دولت جاسوس و کثیف روسیه مرده شور اون قیافه زشت رئیس جمهور پوتین رو ببرن.

 2. مسول های اونا عم مثل مسولین ایران هستند

 3. اینحور طرح هارو باید بسپارن ب ایرانیا چون توش نخبه هستن

  • دانش فنی و زیرساخت ایران در حدی ضعیفه که حتی توانایی اداره تعداد کمی که ازش استفاده میکنند رو هم نداره

   زمان قطعی اینترنت خیلی از مسائل روشن شد موتور جستجو های بیکفیت و ……..

 4. متاسفم شما هم خودتون وارد این جریان سیاسی کردین. تو مملکت هیچ کس دنبال حرف حق نیست و فقط منافع خودش مهمه. الان منظورتون از این خبر تو گیرو دار قطی بی مورد اینترنت چیه. البته مشخصه همین که گفتم خود شیرینی اخه زیر ساخت و منابع اینترنت به درد نخور شما چه قابل مقایسه با روسیه است.

  • تا حدودی حرفاتون درسته و بعضی جاهاش هم ایراد داره

  • خوب چیکار کنن الان مثلا؟ پست بزارن فحش بدن به سران مملکت که شما حال کنی یا کف و سوت میزنی؟ چندین نفر از اینجا نون میخورن… اینجا سایت خبریه فناوریه اینم یه خبر در همین مورد بوده که قرار گرفته. نه از چیزی طرفداری کرده گجت نیوز نه هیچ چیز مشابه و غیر مشابه دیگری.

  • خعلی جالب بود نظرتان برای من