آموزش فعال سازی کرتانا در ویندوز ۱۰ برای کاربران خارج از آمریکا

کاربرانی که در خارج از ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند و آپدیت ماه ژانویه ویندوز ۱۰ پیش‌نمایش فنی را دانلود کرده‌اند، باید متوجه غیبت کرتانا شده باشند.مایکروسافت اعلام کرده بود که کرتانا فعلا تنها برای کاربران آمریکایی فعال می‌شود و کاربران غیرآمریکایی نمی‌توانند از این امکان استفاده کنند. اما به نظر راهی برای فعال کردن آن برای کاربران غیرآمریکایی نیز وجود دارد.

1

وبسایت Neowin در آخرین بررسی ویندوز ۱۰ متوجه شده که اگر منطقه محل زندگی و زبان سیستم عامل خود را به شکل خاصی تنظیم کنید، کرتانا برای شما نیز فعال خواهد شد. برای اینکار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

به کنترل پنل بروید و Clock, Language, and Region را انتخاب کنید. سپس بر روی Region کلیک کنید و این موارد را تغییر دهید: در تب Fromat گزینه English (United States) را انتخاب کنید. در تب Location و سپس گزینه Home Location آمریکا را انتخاب کنید و سپس در تب Administrator گزینه Current System Locale را به English (United States) تغییر بدهید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که English (United States) زبان پیشفرض سیستم عامل شما باشد. بدین منظور به گزینه Add a Language بروید و زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول و بالاتر از دیگر زبان‌ها انتخاب کنید. (مانند تصویر زیر)

2

حال سیستم را ری‌استارت کنید و کرتانا در خدمت شما خواهد بود. برای استفاده از کرتانا باید از اکانت مایکروسافت خود برای لاگین استفاده کنید و نام خود را برای کرتانا مشخص کنید. پس از این مراحل می‌توانید از میکروفون و کیبورد برای ارتباط با آن استفاده کنید.

برای فعال کردن Hey Cortana نیز باید در بالای پنجره کرتانا بر روی دکمه همبرگری (سه خط بر روی هم) کلیک کنید و گزینه سوم را On کنید.

اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست، تنظیماتی برای درک بهتر کلمات شما توسط کرتانا وجود دارد. برای فعال سازی آن به تنظیمات برنامه بروید، به System بروید، سپس Speech و در نهایت Speech Language را بر روی English (U.S.) قرار داده و سپس تیک Use speech patterns for non native speakers of this language را فعال کنید.

منبع : neowin