ویروس کرونا

هوش مصنوعی: ویروس کرونا طی 18 ماه 65 میلیون نفر را به کام مرگ می‌کشاند!

3 ماه پیش از شیوع ویروس کرونا در چین، گروهی از محققان آمریکایی به کمک مدل‌سازی رایانه‌ای پیش‌بینی کرده بودند که ویروس Corona طی 18 ماه حدود 65 میلیون نفر را به کام مرگ می‌کشاند.

تعداد مبتلایان و کشته شدگان ویروس کرونا (CoronaVirus) به سرعت رو به افزایش است و این ویروس خطرناک به کشورهای دیگر از 4 قاره جهان نیز گسترش یافته است. طبق آخرین آمار، تاکنون بیش از 80 نفر در کشور چین جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

پیش‌بینی‌های هوش مصنوعی درباره ویروس کرونا

اما سه ماه پیش از شیوع این ویروس مرگبار در کشور چین، گروهی از محققان آمریکایی با یک مدل‌سازی رایانه‌ای هشدار داده بودند که این بیماری خطرناک طی 18 ماه منجر به کشته شدن 65 میلیون نفر می‌شود. محققان مرکز جان هاپکینز در این تحقیق که در اکتبر 2019 انجام شده بود، یک مدل فرضی از بیماری مسری را روی رایانه مدل‌سازی کرده بودند و آمار ترسناکی را ارائه دادند. اریک تونر، محقق ارشد این پژوهش در مرکز جان هاپکینز می‌گوید:

وقتی اخبار شیوع ویروس کرونا در ووهان چین را شنیدم، چندان تعجب نکردم. من از مدت‌ها پیش فکر می‌کردم Corona ویروسی است که احتمالا یک اپیدمی جدید را به وجود بیاورد. هنوز مطمئن نیستم این بیماری تا چه اندازه مسری است، اما می‌دانیم که کرونا از طریق لمس انسان‌ها هم منتقل می‌شود.

ویروس کرونا عفونتی است که مجرای تنفسی را آلوده می‌کند و مبتلایان به آن را به کام مرگ می‌کشاند. بررسی‌ها نشان می‌دهد کرونا سریع‌تر از سارس منتقل می‌شد. شبیه‌سازی رایانه‌ای اریک تونر نشان می‌دهد که تا 6 ماه آینده، ویروس کرونا تقریبا در تمام کشورهای جهان مشاهده می‌شود و طی 18 ماه آینده، 65 میلیون نفر را مبتلا و قربانی می‌کند. تاکنون بیش از 10 کشور از جمله آمریکا، کانادا، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ، ماکائو و نپال، موارد ابتلا به این بیماری را گزارش داده‌اند.

علاوه بر این، یک شرکت کانادایی هم توانسته بود قبل از شیوع کرونا، با کمک یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی، این بیماری را پیش‌بینی کند. در اواخر سال 2019 میلادی، شرکت کانادایی BlueDot از یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع یک ویروس خطرناک استفاده کرده بود. به گفته کامران خان، مدیرعامل شرکت بلودات، این الگوریتم به جای استفاده از منابعی مانند رسانه‌های اجتماعی، از داده‌هایی استفاده می‌کند که می‌توانند مکان و زمان شیوع عفونت را پیش‌بینی کنند. این الگوریتم توانست به درستی پیش‌بینی کند که ویروس کرونا چند روز پس از شروع، از ووهان چین به بانکوک تایلند، سئول کره جنوبی و توکیو ژاپن برسد.

۴ دیدگاه

 1. پس چطور گفتن واکسن و راه درمان این ویروس پیدا کردن یا باز هم جزئی از دروغ و فریب این چینی های عن خور ویروسی بوده

  (1)
 2. این چینی های قورباغه و سگ خور و سوسک خور و عن خور همون بهتر که به وسیله ویروس کرونا نسلشون منقرض بشه بنجل سازهای سوسک خور

  (-2)
 3. خب باید با جزئیات بیشتری اعلام نظر کنند
  از چه الگوریتمی استفاده شده !؟
  تاثیر عامل ها چطور حساب شده !؟
  محیط چطور فرض شده !؟

  (3)
  • دقیقا همینطوره.باید روشن بگن چجوری حساب کتاب کردن. هزارتا سوال پیش میاد.کامپیوتر عوامل بازدارنده رو هم دخیل داده.یانه

   (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*