سونی موبایل ۱۰۰۰ نفر دیگر از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد

به دنبال افزایش مداوم ضرردهی بخش موبایل سونی، این کمپانی قصد دارد هزار نفر دیگر از کارمندان خود را کنار بگذارد.وبسایت Nikkei ژاپن گزارش داده که سونی پس از اعلام درآمدهای مالی خود در چهارم فوریه، اخراج هزار نفری کارمندانش را اعلام خواهد کرد. این کارمندان به هزار نفر کارمندی اضافه خواهند شد که خبر اخراج آنان در تابستان ۲۰۱۴ اعلام شده بود.

سونی قصد دارد تا پایان سال مالی خود (مارس ۲۰۱۶) سی درصد از کارمندان بخش موبایل خود را کنار بگذارد تا بدین ترتیب مجموع کل کارمندان این بخش به پنج هزار نفر برسد.

کارمندان جدیدی که از سوی سونی کنار گذاشته می‌شوند از شعبه‌های انگلیس، سوئد و چین خواهند بود. سونی این خبر را تأیید نکرده، اما کنارگذاشتن کارمندان بیشتر با توجه به ضررهای پیاپی این بخش منطقی به نظر می‌رسد.

بخش موبایل سونی در سه ماهه منتهی به ماه اکتبر ضرری ۱.۵ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده بود که به لطف فروش فوق العاده کنسول PS4 مجموع ضررهای این کمپانی به ۷۸۵ میلیون دلار رسید.

خبرگزاری بلومبرگ نیز با تأیید این خبر اعلام کرده که مدیر مالی سونی به توسعه اسمارت‌فون‌های جدید برای کشور چین خاتمه داده و تعداد مدل‌های سری اکسپریا را نیز به منظور رقابت بیشتر با اپل و سامسونگ کاهش خواهد داد.

فروش گوشی‌های اکسپریا در خاورمیانه و آفریقا در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته و در کنار بازار اروپا، جنوب شرقی آسیا و ژاپن به عنوان بازارهای مهم و سودده سونی شناخته می‌شوند.

منبع : reuters

Sony to cut 1,000 jobs in smartphone business: Nikkei

Sony to cut 1,000 jobs in smartphone business: Nikkei

Sony Corp plans to cut another 1,000 jobs in its smartphone division, mainly in Europe and China, the Nikkei business daily reported.

The cuts are in addition to the 1,000 jobs Sony said it would eliminate in its mobile unit in October, the Nikkei said.

Overall, Sony’s mobile division workforce will shrink by about 30 percent to 5,000 by the end of the fiscal year ending March 2016, the report said.

The company, which competes with Apple Inc and Samsung Electronics Co Ltd in the smartphone market, is expected to report the latest cuts in its April-December earnings report on Feb. 4, the newspaper said.

Sony could not immediately be reached for comment.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*