شرکت ال جی

گزارش مالی شرکت ال جی برای سال ۲۰۱۹ منتشر شد

شرکت ال جی گزارش مالی سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد و بر اساس آن رکوردهای فروش و سوددهی بخش لوازم خانگی بر بالاترین درآمد سالیانه تاریخ این شرکت تاثیر گذاشته است.

ال جی الکترونیکس امروز گزارش داد که یک‌بار دیگر با رکوردشکنی فروش سالیانه را پشت سر گذاشته و در سال ۲۰۱۹ به عدد ۶۲.۳ تریلیون وون کره جنوبی (۵۳ میلیارد دلار آمریکا) دست‌یافته که بازتابی از مطالبه قدرتمند بازار برای لوازم خانگی رده بالا و اعلایی همچون LG SIGNATURE و رشد سریع دیگر محصولات نوظهور است. سود عملیاتی سالیانه این شرکت ۲.۴۴ تریلیون وون کره جنوبی (۲.۰۷ میلیارد دلار آمریکا) است که علی‌رغم کاهش ۱۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ (به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در بازاریابی و تکنولوژی‌های آینده)، همچنان عدد چشمگیری است.

جزئیات گزارش مالی ۲۰۱۹ شرکت ال جی

درآمد فصل چهارم ۲۰۱۹ هم ۱۶.۰۶ تریلیون وون کره جنوبی (۱۳.۶۵ میلیارد دلار آمریکا) بوده که ۱.۳ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۸ و ۲.۳ درصد بالاتر از سه ماهه سوم ۲۰۱۹ است. همچنین درآمد عملیاتی ۱۰۱.۸ تریلیون وون کره جنوبی (۸۶.۵ میلیارد دلار آمریکا) بوده که ۳۴.۵ درصد بالاتر از فصل پایانی سال ۲۰۱۸ است.

شرکت لوازم خانگی و تهویه مطبوع ال جی سال مالی قدرتمندی را پشت سر گذارده و رکورد درآمدی ۲۱.۵۲ تریلیون وون کره جنوبی (۱۸.۲۹ میلیارد دلار آمریکا) را برای سال ۲۰۱۹ گزارش کرده که نشان‌دهنده رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته است و سود عملیاتی آن ۲ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۷ میلیارد دلار آمریکا) بوده که بیشترین میزان در تاریخ این شرکت است. فروش فصلی ۴.۶۲ تریلیون وون کره جنوبی (۳.۹۲ میلیارد دلار آمریکا) آن هم بالاترین میزان برای فصل مالی چهارم در تاریخ شرکت و تقریبا ۷ درصد بالاتر از دوره مشابه سال قبل بوده که به لطف تقاضای فراوان در آمریکای شمالی و اروپا رقم خورده است. سود عملیاتی این شرکت برای فصل چهارم ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۲۲.۲ میلیارد وون کره جنوبی (۱۰۳.۸۶ میلیون دلار آمریکا) بوده و افزایش ۸.۵ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد.

شرکت سرگرمی‌های خانگی ال جی هم گزارش داده درآمدهای سال گذشته‌اش ۱۶.۱۵ تریلیون وون کره جنوبی (۱۳.۷۳ میلیارد دلار آمریکا) بوده که نسبت به سال ۲۰۱۸ تغییر چندانی نداشته است، اگرچه سود عملیاتی آن ۹۸۰ میلیارد دلار کره جنوبی (۸۳۳ میلیون دلار آمریکا) است که نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. فروش فصل چهارم ۲۰۱۹ هم ۴.۵۹ تریلیون دلار کره جنوبی (۳.۹ میلیارد دلار آمریکا) گزارش‌شده که نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۸ بدون تغییر مانده و ۱۸.۷ درصد بالاتر از فصل قبلی است. نتایج سود عملیاتی هم ۱۱۰ میلیارد وون کره جنوبی (۹۳.۵ میلیون دلار آمریکا) گزارش‌شده که بخش زیادی از آن به دلیل افزایش هزینه‌های بازاریابی است.

شرکت ارتباطات موبایل ال جی هم با به جا گذاشتن رکوردی تازه به درآمد ۵.۹۷ تریلیون وون کره جنوبی (۵.۰۷ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۹ دست یافت. فروش فصل چهارم این شرکت هم ۱.۳۲ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۱۲ میلیارد دلار آمریکا) است که نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش یافته و دلیل آن هم کندی رشد فروش گروه بزرگی از اسمارت فون‌ها در بازارهای خارجی است. ضرر عملیاتی سال ۲۰۱۹ هم ۱.۰۱ تریلیون وون کره جنوبی ۸۵۸.۳۴ میلیون دلار آمریکا) ‌گزارش شده که بازتاب‌دهنده افزایش هزینه‌های بازاریابی برای پشتیبانی از محصولات پرچم‌دار بوده است. استراتژی بهبود کسب‌وکار موبایل ۲۰۲۰ ال جی بر مدار معرفی اسمارت فون‌های جدید ۵G میان رده اعلا و ادامه تلاش‌های لازم برای بهینه نمودن هزینه‌ها بنا شده است.

شرکت راه‌کارهای تجهیزات اتومبیل ال جی هم درآمد اطمینان‌بخش ۵.۴۷ تریلیون وون کره جنوبی (۴.۶۵ میلیارد دلار آمریکا) را گزارش کرده که رشد ۲۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد و بالاترین فروش سالیانه تاریخ این شرکت است. درآمدهای فصلی هم ۱.۳۶ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۱۵ میلیارد دلار آمریکا) بوده که ۳ درصد کمتر از فصل چهارم ۲۰۱۸ است که به دلیل کاهش فروش اتومبیل رخ داده است. علی‌رغم ضرر عملیاتی ۱۹۴.۹ میلیارد وون کره جنوبی (۱۶۵.۶ میلیون دلار آمریکا) در سال ۲۰۱۹، این شرکت انتظار دارد از هزینه‌های رقابتی افزوده و بهبود سودآوری به دلیل توسعه بازار اتومبیل‌های برقی در سال ۲۰۲۰ و قوانین سخت‌گیرانه‌تر زیست‌محیطی اتحادیه اروپا بهره‌مند شود.

شرکت راه‌کارهای کسب‌وکار ال جی هم در سال ۲۰۱۹ رکورد درآمدهای ۲.۶۷ تریلیون وون کره جنوبی (۲.۲۷ میلیارد دلار آمریکا) و سود عملیاتی ۲۴۶.۸ میلیارد وون کره جنوبی (۲۰۹.۸ میلیون دلار آمریکا) را ثبت کرده است. درآمد فصل چهارم ۶۷۲.۸ میلیارد وون کره جنوبی (۵۷۱.۸ میلیون دلار آمریکا) بوده که ۱۳ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۸ است و سود عملیاتی فصلی هم ۶۶.۴ میلیارد وون کره جنوبی (۵۶.۴ میلیون دلار آمریکا) بوده که به لطف تقاضای قدرتمند برای نمایشگرهای دیجیتال پرمیوم و ماژولهای خورشیدی به خوبی حفظ شده است.

توضیح نرخ تبدیل فصل چهارم ۲۰۱۹

نتایج درآمدهای فصلی بررسی نشده ال جی الکترونیکس بر پایه IFRS (استانداردهای گزارش‌ها مالی بین‌المللی) و برای دوره سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ ارائه شده‌اند. تبدیل واحدهای وون کره جنوبی (KRW) به دلار آمریکا (USD) بر اساس میانگین نرخ تبدیل سه ماهه، ۱۱۷۶.۵۷ وون کره جنوبی به ازای هر دلار محاسبه شده است.

کنفرانس گزارش‌های مالی و کنفرانس تلفنی

کنفرانس زبان انگلیسی و کنفرانس تلفنی ال جی الکترونیکس روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ ساعت ۹ به وقت استاندارد کره جنوبی برگزار می‌گردد. شرکت‌کنندگان کنفرانس تلفنی انگلیسی برای راهنمایی بیشتر می‌توانند با شماره +۸۲ ۳۱ ۸۱۰ ۳۰۶۱ تماس گرفته و کد ۶۴۱۸# را وارد کنند. فایل ارائه کنفرانس هم از ساعت ۱۶ روز سی‌ام ژانویه ۲۰۲۰ در آدرس www.lg.com/global/ir/reports/earning-release.jsp در دسترس است. به سایت http://pin.teletogether.com/eng مراجعه کرده و با پین‌کد دریافتی ثبت‌نام کنید. برای کسانی که قادر به شرکت در مراسم نیستند، فایل صوتی کنفرانس خبری به مدت ۳۰ روز در دسترس خواهد بود. برای دستیابی به فایل ضبط شده، با شماره +۸۲ ۳۱ ۹۳۱ ۳۱۰۰ تماس گرفته و کد ۱۴۲۹۷۰# را وارد کنید.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. الجی همیشه در نوآوری یکه تاز در دنیای تکنولوژی می باشد اگر شرکتهای چینی در آینده مشکلی برایش بوجود نیارن