زیباترین مرد جهان

رابرت پتینسون به عنوان زیباترین مرد جهان انتخاب شد

نشریه بریتانیایی دیلی میل با استناد به بررسی‌های متخصص زیبایی انگلیسی، جولیان دی سیلوا بر اساس نظریه «نسبت طلایی» رابرت پتینسون را به عنوان زیباترین مرد جهان انتخاب کرده است.

در دوره رنسانس نقاشان و تصویرگران توجه ویژه‌ای به رعایت تناسب اجزای صورت داشتند و براساس معیارهایی خاص نشان می‌دانند چهره یک نفر تا چه اندازه به ایده‌آل یا همان عدد طلایی نزدیک است. در این فرمول زیبایی‌شناسی که عقبه‌ای تاریخی دارد هرقدر مجموع امتیازهای اجزای صورت فرد نزدیک به 100 باشد، او چهره زیباتری دارد و می‌تواند ادعا کند خوش‌قیافه است!

زیباترین مرد جهان

میزان قرینه بودن چشم‌ها، فاصله ابروها از یکدیگر، لب‌ها و حالت چانه از فاکتورهای مهم این فرمول زیبایی هستند

رابرت پتینسون، بازیگر جدید نقش بتمن در سینما با کسب امتیاز 92.15 از 100 از نظر دیلی میل و دی سیلوا به عنوان زیباترین مرد جهان انتخاب شده است. پتینسون را بیشتر برای بازی در سریال گرگ و میش می‌شناسیم، اما او طی سال‌های اخیر در چند فیلم قابل توجه بازی‌های خوبی داشته است و از میان آن‌ها می‌توان به فیلم فانوس دریایی (The Lighthouse) اشاره کرد که نامزد اسکار بهترین فیلم‌برداری است.

سال گذشته دیلی میل بلا حدید، مدل-مانکن آمریکایی را با استفاده از همین فرمول به عنوان زیباترین زن جهان معرفی کرد. برخی از فعالین حاضر در حوزه زیبایی معتقدند این فرمول آنقدرها که باید دقیق نیست و علی رغم هم‌پوشانی‌های بسیار با آنچه که در ذهن انسان زیبا قلم‌داد می‌شود، خرده تفاوت‌های انکارناپذیری نیز بین واقعیت و اعداد ریاضی وجود دارد و همین امر سبب می‌شود افراد برگزیده به وسیله نسبت طلایی زیبایی، واقعا خوش قیافه‌ترین افراد جهان نباشند!

زیباترین مرد جهان

پس از این بازیگر سرشناس، هنری کویل (با امتیاز 91.64 از 100)، بردلی کوپر (با امتیاز 91.08 از 100)، برد پیت (با امتیاز 90.51 از 100) و جورج کلونی (با امتیاز 89.91 از 100) به عنوان زیباترین مردهای جهان اعلام شده‌اند.

نظر شما در این‌باره چیست؟ نظرات خود پیرامون خوش قیافه‌ترین مردان جهان را با سایر کاربران گجت نیوز به اشتراک بگذارید.