ادغام نوکیا و اریکسون

نوکیا و اریکسون برای غلبه بر هواوی و زد تی ای متحد می‌شوند

ظاهراً دو شرکت خدمات ارتباطی نوکیا و اریکسون برای مقابله با پیشروی شرکت‌های چینی هواوی و زد تی ای، با یکدیگر ادغام خواهند شد تا با قدرت بیشتری به رقابت بپردازند.

اگر شایعاتی که شنیده می‌شود واقعیت داشته باشند، صنعت ارتباطات ممکن است در آینده‌ای نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین ادغام‌های دهه‌ی جاری باشد. به نقل از بلومبرگ، شرکت فنلاندی نوکیا و شرکت سوئدی اریکسون ممکن است در آینده بخش تجاریشان را با یکدیگر ادغام کنند.

این گزارش اشاره‌ای به منبع نکرده است، اما می‌گوید رقابت بر درآمد نوکیا تأثیرگذار بوده است و آن‌ها می‌خواهند تیمی از شرکا را برای راه حل‌های سودمندتر گرد خود آورند. برخی از این راه حل‌ها ممکن است شامل  فروش برخی از دارایی‌ها یا ادغام باشد. در این گزارش همچنین آمده است که گزینه‌های دیگری نیز برای جبران درآمد مورد بررسی است که شامل تغییر سرمایه‌گذاری‌ها و اصلاح ترازنامه است.

آیا ادغام نوکیا و اریکسون باعث شکست هواوی و زد تی ای می‌شود؟

یکی از گزینه‌ها که ممکن است تصمیم مد نظر شرکت نوکیا باشد، ادغام است. اگر این اتفاق رخ دهد، برای دو شرکت نوکیا و اریکسون ، شکست شرکت‌های چینی هواوی و زد تی ای در رقابت ۵G آسان‌تر می‌شود. نوکیا اکنون زمان سختی را سپری می‌کند. ارزش سهام این شرکت در سال گذشته یک سوم کاهش یافت، اما خبر ادغام احتمالی باعث رشد ۳ درصدی سهام آن‌ها شد. بلومبرگ می‌افزاید، حتی اگر ادغام گزینه‌ای باشد که نوکیا اتخاذ می‌کند، فرآیند آن بسیار دشوار است و مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت.

نوکیا همچنین ممکن است تغییراتی در چینش مدیریتی خودش ایجاد کند. در اوایل دسامبر ۲۰۱۹، گزارش شد که مدیرعامل این شرکت، ریستو سیلاسما در آوریل ۲۰۲۰ پس از ۸ سال از رأس این شرکت کنار خواهد کشید و جای خود را به ساری بالدائوف، رئیس سابق بخش شبکه‌ی این شرکت می‌دهد.

نوکیا اکنون چشم انداز خود را کاهش داده و سوددهی سهام خود را نیز متوقف کرده است. این شرکت می‌گوید که سرمایه‌گذاری‌های سنگینی را روی فناوری ۵G‌انجام داده است تا بتواند با رقبا مقابله کند و همین باعث تحت تأثیر قرار گرفتن موقتی درآمد این شرکت شده است. این شرکت اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ انتظار بهبودی عمده‌ای در نرخ سود خود ندارد.

نوکیا در اواخر سال ۲۰۱۶، شرکت آلکاتل-لوسنت را به مالکیت خود درآورد. خبر این مالکیت اولین بار ۱۹ ماه پس از رایزنی‌ها در آوریل ۲۰۱۵ اعلام شد و فرصت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی بیشتری را برای این شرکت فنلاندی فراهم کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. نوکیا هرکاری کنه نمیتونه رقبارو ازمیدون بیرون کنه

  2. هر دوشون شرکت نواور و خلاقی هستن ، به یقین موفق میشن