احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین و نابودی بشریت در اردیبهشت ماه

برخورد شهاب سنگ با زمین اتفاقی است که می‌تواند نسل بشر را به کلی نابود کند؛ به تازگی هم ناسا هشدار داده که در اردیبهشت ماه یک سیارک 4 کیلومتری به زمین نزدیک می‌شود که اصابت آن به سیاره ما، می‌تواند به معنی نابودی بشر باشد!

برخورد شهاب سنگ با زمین اتفاقی است که احتمال وقوع آن در ماه آینده مطرح شده و کارشناسان سازمان فضایی ناسا خبر داده‌اند که در آوریل 2020 یک سیارک 4 هزار متری به سیاره ما نزدیک خواهد شد. گفته شده که برخورد این جرم آسمانی عظیم می‌تواند نسل بشر را به کلی نابود کند و عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد. در ادامه به بررسی این اتفاق نگران‌کننده خواهیم پرداخت.

برخورد شهاب سنگ با زمین در اردیبهشت 99

سیستم خودکار ردیابی اجرام آسمانی سازمان فضایی ناسا سیارک 4100 متری که در اردیبهشت 98 به ما نزدیک می‌شود را شناسایی کرده است. کارشناسان ناسا گفته‌اند که در تاریخ 29 آوریل 2020، معادل 10 اردیبهشت 1399، جرم آسمانی مورد نظر که با سرعت 8.7 کیلومتر بر ثانیه به سمت سیاره زمین در حرکت است، به نزدیک‌ترین فاصله خود با ما می‌رسد.

متخصصان تخمین می‌زنند که برخورد شهاب سنگ با زمین در حالتی که جرم مورد نظر قطری بیشتر از هزار متر داشته باشد، عواقبی فاجعه‌بار خواهد داشت و چنین اتفاقی می‌تواند نسل انسان‌ها را نابود کند.

بررسی‌های موجود نشان می‌دهند که هر صد سال یک‌بار احتمال 1 در 50 هزار وجود دارد که سیارک با این ابعاد به زمین برخورد کند. به طور کلی اجرام آسمانی گوناگون دائما به سمت زمین حرکت می‌کنند و پدیده برخورد شهاب سنگ با زمین آن‌قدرها هم نادر نیست.

سنگ‌هایی که قطری در حد چند متر دارند، قبل از رسیدن به سطح زمین در اتمسفر می‌سوزند. اگر این اجرام آسمانی به اندازه 20 متر بزرگ باشند، امواج به وجود آمده توسط آن‌ها می‌تواند باعث شکسته شدن شیشه پنجره‌ها در مناطق مسکونی نزدیک شود و اگر قطر یک شهاب سنگ به 40 متر برسد، برخورد آن با زمین می‌توان یک منطقه یا شهر را به طور کلی نابود کنند.

هشدار برخورد شهاب سنگ با زمین: در 10 اردیبهشت 1399 یک سنگ آسمانی ممکن است نسل بشر را از بین برود!

این در حالی است که رسیدن یک شهاب سنگ در ابعاد چند کیلومتر به سطح زمین، دهانه‌ای 10 هزار متری را به وجود می‌آورد و با ایجاد زلزله، سونامی و اثرات جانبی ویرانگر دیگر، تبعات آن حتی تا نابودی تمدن و ایجاد خطر انقراض نسل انسان هم پیش خواهد رفت. جالب است بدانیم که حدودا 66 میلیون سال پیش یک شهاب سنگ 10 هزار متری نسل دایناسورها را نابود کرد و این موجودات را به انقراض کشاند.

ناسا تخمین زده که ابعاد این سیارک که با نام “1998 OR2” شناخته می‌شود، چیزی بین 1.5 تا 4.1 کیلومتر است. مسیر حرکت این جرم آسمانی برای اولین بار در سال 1987 و در هنگام عبور از نزدیکی خورشید مشخص شد و گفته شده که این شهاب سنگ مدت‌ها پیش به عنوان یک جرم نزدیک زمین (NEO) دسته‌بندی ‌شده است.

با این تفاسیر بهتر است که سر اصل مطلب برویم؛ آیا 1998 OR2 در آوریل 2020 با زمین برخورد می‌کند؟

با توجه به احتمال 1 به 50 هزار مطرح شده، شانس این اتفاق فوق‌العاده پایین بوده و می‌توان گفت که جواب منفی است؛ گفته شده که در نزدیک‌ترین حالت فاصله سیارک مورد نظر با ما 0.04205 واحد نجومی، معادل 6.29 میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدودا 16 برابر فاصله ما با ماه است و به نظر می‌رسد که در میان بحران‌ جهانی ویروس کرونا و هزاران مشکلی که همه‌روزه جان انسان‌ها را در سراسر جهان به خطر می‌اندازند، احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین در آوریل آینده نباید برای ما نگرانی خاصی ایجاد کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

52 دیدگاه

 1. نمیدونم چرا واسش ذوق دارم😂😂

 2. با سلام احتمال برخورد با زمین زیاد انرا نباید دست کم گرفت شاید این سیل زلزله وجود کرونا بلای اسمانی باشد که ما بیدار شویم البته احتمال اینکه نصف یا تمام زمین نابود شود هست .به هر صورت بیایید خودمان را اماده کنیم شاید تا خرداد دیگر نباشیم همچنان که از زنده بودن یک دقیقه خود نیز اکاه نیستیم ÷س بیایید تا وقت داریم از گناهان خود طلب امرزش کنیم قر ضهای خود را ادانماییمو انکه خیلی مهم است برای ظهورر افا امام زمان حضرت مهدی{عج} هر روز دعا کنیم. نا گفته نماند از امام معص وم روایت است اگر تنها یک روز از دنیا باقی مانده باشد خداوند انروز را انچنان طولانی میکند تا حشت حجت ظهور نماید و جهان را÷ر از عدل و داد کند .

 3. اخه شماها چرا انقدر فکرهای بیخود می کنید ،تا امام زمان که اللهی من فداش بشم هست کدام سنگ کدام سیاره تا خدا حجت خودشوددر زمین قرار داده تمام مردم در اسایش اند چرا چون ما گناه می کنیم امام زمان باید بشینه شب تا صبحدگریه کنه بگهدخدایا این هارو ببخش که خاک به سرمن وامثال من گناهکار که اینجور اقارو اذیت می کنیم بیایید گناه نکنیم بیایید ادم باشیم ولله بالله بسه دیگه از بس دل اقامون خون کردیم اقا به این خوبی وجدانا میگذاره ما بایک سیاره نابود بشیم اخه چرافکر نمی کنید خداوکیلی تورو قران همه برای فرجش یک اللهم کل لولیک بخونید بابا ۲دقیقه وقتت می گیره بی انصاف از صبح تا هالا وقتت گذراندی بدون اینکه به فکر پسر فاطمه زهرا سلام الله علیه باشی معرفت داشته باش داداش گلم بخون اللهم کل لولیک ‌‌..ممنونم وبه خدا توکل کنید واز هیچی نترسید ،یاحق.

 4. شایدازنشانه های ظهور آقامون امام زمان باشه،که قطعا ظهور با نابودی جهان همراه نیست،حضرت مدتی حکومت خود را در مسجد کوفه برقرار خواهد کرد وعدل را به معنای واقعی اجرا می کند،پس خود را برای ظهور اماده کنیم که انشالله نزدیک خواهد بود

 5. اگه هوس کنه بیاد با چند تا موشک ازش استقبال گرمی میشه

 6. دروغه من حاظرم قسم بخورم

 7. نمیخوره زمین خیالتون راحت.

  • یه خبرخوب دارم تاقبل ازعید امام زمان میاد اولین کارفرمان نابودی تمامه امراض ومواده مخدرونابودی تمامه حیواناتی که باعث مرگه انسانها میشودچه درخشکی وچه درآب هست داده میشود روزه۲۹ اسفند فرمان دوم داده میشود به موجب این فرمان ۱.شفا تمامه انسانها۲.آمدن تمام کسانی که ازسال۱۹۹۰میلادی مرده اندبازخواهند آمد مثل آنهایی که درجنگ جهانی اول.دوم.نسل کشیها .آنهایی که درتمامه زلزلها سیلها مردن ۸سال جنگ ایران برمیگدرن جمعیت زمین به تعداد۵۰میلیارد میرسد بعدفرمان سوم ساخته شدن زمین و واردشدن شما انسانها به تکنولوژیه مدرن۳ خواهد بودالبته دنیای جدیدتوش ازاسلحه وزندان خبری نیست سرعت قطار به هزارکلومتر میرسه مراحله بعدی که تکنولوژیه به مدرن۲وبعدفوق مدرن البته زمانش گفته میشه

 8. سلام بنده رو پذیراباشید هموطنان عزیز،امیدوارم خدای متعال به همه رحم کنه به ماملت ایران بیشتر.خداروبه بزرگی,کرم و رحمانیتش قسم میدم دراین قرب سال نو شمسی خونه هیچ ایرانی ازغمواندوه پرکشیدن عزیزشون به دنیای باقی آکنده نباشه همه خانواده باهم سرسفره هفت سین سال١٣٩٩بشینن وخوش باشن.باآرزوی سلامتی برای تمامی ملل دنیا,بالاخص هموطنای عزیزم وگذرازبلای کرونا ویروس,وعرض تبریک پیشاپیش روزپدرومرد به غیورمردان این آب وخاک وسال نو ١٣٩٩شمسی.

 9. اینا همش حرفه خودشون میخان باموشک هسته ای نابودمون کنند چون قراره جنگ بشه ومیگن شهاب سنگ میخواد بیاد اینا سیاست دولتهاست

 10. خب هرچه آید خوش آید

 11. زلزله رو که رد کردیم ، سیل رو رد کردیم قراره کرونا رم رد کنیم در آخر به شهاب سنگ می رسیم که صد درصد به زمین برخورد نمی کنه تا وقتی که امام زمان ظهور نکنه نسل ما هم منقرض نمی شه برای این میگم که اگه شهاب سنگ به زمین بخوره امام زمان برای یه روز میاد چکار پس این یعنی زنده می موندیم بعدشم اردیبهشت ماه تولد منه شهاب سنگ غلط می‌کنه که توی اردیبهشت به زمین بخوره

 12. یکی گفته بود اگه یه روز تا قیامت مونده باشه انقدر خدا طولانیش میکنه تا امام زمان بیاد . همه منفی دادن . توی همه سایتا همینه.تو رو خدا یکم فکر کنیم . وقتی روحانی کاندید بود کیا بهش رای دادن؟مریم رجبی و گوگوش و …بعدش خودمونم بهش رای دادیم . بعده گرونی و … یقه یکی دیگه رو گرفتیم . یقه یکی دیگه روگرفتن مشکل نداره ولی ازکجامعلوم باامام زمانم به مشکل نخوریم ؟ بعده ظهور بی طرف نداریم.هیشکی ازته قلب دوست نداره امام زمان بیاد . چون همه شیشه خورده داریم.ولی خداتوبه پذیره.بخدا موقعش رسیده . بقوله اقای بهجت در اخرزمان بجز ظهور،دردنیا و اخرت عاقبت بخیر نمیشید

 13. سیل رو رد کردیم ، طوفان هم رد کردیم ، زلزله رو هم رد کردیم کرونا رو رد کنیم میرسیم ب فینال ، شهاب سنگ هم رد کنیم جام مال خودمونه…

 14. به امید خدا که اتفاق می‌افتد. این نشد زندگی که ما میکنیم.

 15. حالا همه نوشتن شما خوندید من میگم همه بخونن بچه بودم میگفتن قراره زلزله بیاد همه بمیرن سیل بیاد بمیرن سونامی بیاد بمیرن بابا ولمون کنین بزار بخوره بزار بیاد مردیم ک مردیم موندیم ک اینم ی کاریش میکنیم دیگه ….ولی یادمون باشه همه هزیونه و تو این مملکت خیلیا روزی هزار بار ممیرن با این بدبختی.

 16. ای وای چرا شلوغش میکنین و ناسا رو متهم میکنید. اونا که گفتن احتمال برخوردش خیلی کمه. خدا خودش میدونه هر کاری که لازمه انجام خواهد داد. به ما چه ربطی داره که مصلحت خدا چیه. چرا به اسرائیل و دشمن و توطئه ربطش میدین. این خود درگیری کی دست از سر ایرانی ها برمیداره.

 17. یعنی میشه بزنه و منو راحت کنه از این همه زجر😢😢😢

 18. قبلش پراید 70 میلیونی میکشمون

 19. جهانی که توش پراید هفتاد میلیونه همون بهتر که شهاب سنگ بخوره و نابود شه

 20. نترسید خدا بزرگه الکی میگن به زندگیتون ادامه بدید

 21. نه هر که کُله کج نهد قلندری داند
  صِرف آرزوی مرگ کردن، نشانۀ پاکدامنی و خوش‌حسابی نیست
  برخی فقط چون مرگ را نیستی دانند، آرزویش کنند که البته عکس ماجراست
  بدانید آن حاکم عادلی که موی از ماست کِشد، خدای شاهد است
  مرگ برای مؤمن نعمت و رحمت و برای کافر نقمت و زحمت است
  مثل شاگرد زرنگ آمادۀ امتحان باشیم و مانند تنبل، شب امتحان، آرزوی برف نکنیم

 22. سلام.
  ایجادرعب و وحشت باعث افزایش روحیه تسلیم پذیری انسانهامیشود.( حالا پاسخ برای چی؟ کجا؟ توسط چه کسانی؟…… باشما،،)
  هیچ اطلاع رسانی بی هدف نیست!( اهداف مثبت ومنفی،)
  تمام بهره برداریهای پول ختم میشودالبته نه برای من و شما…

  • آزادمرد، چون در پیشگاه خدا پیشانی بر خاک نهد، کس و چیز دیگری در برابرش نمی‌ماند تا دچار رعب و وحشت شود
   آزادمرد، چون در پیشگاه خدا پیشانی بر خاک نهد، نهایت ذلّت را دربرابر نهایت عزّت انجام داده، لذا در هر دو سرا بی‌نیاز و سرفراز است

  • نه داداش این دروغه ولی مرگ با پراید که دروغ نیست من که لحظه شماری میکنم چون پراید شده 70 تومن به چه درد میخوره بمونی تو این دنیا

 23. اتفاق بعدی که قراره بیفته برخورد شهاب سنگ با کره ی زمینه که اونم ۱۰۰٪به ایران میخوره

 24. من خودم رییس ناسا ام هیچ مشکی وجود نداره ناراحت نباشید..

 25. اگه برخورد کنه وهمه انسان ها بمیرن یعنی همان قیامت است پس نگران نباشید بعد از آنکه همه مردند همه دوباره زنده می شویم رسیدگی به اعمال مان آغاز می شود

 26. این ترجمه اشتباه هست از بغل زمین میخواد رد شه

 27. این هم به امید خدا با درایت دولت و مسئولین اتفاق خواهد افتاد

 28. فاک
  هرچی باشه از این ….دا بهتره بگید بیاد

 29. من توی ناسا رفتم هرچه نگاه کردم چیزی در رابطه با برخورد شهاب سنگ پیدا نکردم

 30. به نام خدا

  سلام به همه عزیزان این آدمهای به قول معروف دانشمند که در ناسا حضور دارن متاسفانه هر چند گاهی میگویند

  زمین میخواد نابود میشه البته از نظر حقیر این هم کار دشمن خبیث صهیونیستهاست که در همه جای این کره

  خاکی نفوذ دارن و میخوان به مردم القای ناامیدی و اینکه دیگه کسی نیست بیاد نجاتمون بده احمق ها بدونن

  حتی یک روز از دنیا هم مونده باشه خدا آنقدر آن روز را طولانی میکنه تا حضرت مهدی(عج) بهمراه 313 یار

  باوفایش ظهور میکنه و زمین را پر از آرامش و عدل قرار میده

  پس لطفا هوشیار باشید.

 31. بنظرتون غول مرحله بعد شهاب سنگ چی میتونه باشه؟؟

 32. همون طارق موعود هست.

 33. إن‌شاءالله چیزی نمیشود، چون: خدا أرحم الرّحمین است
  ولی اگر احتمالش خیلی زیاد هم باشد، به حال بندۀ روسیاه چه فرقی میکند؟
  اگر از بلاهای زمینی و آسمانی بیدار شده، بدهی‌هایم را تسویه کردم، فبها و إلّا با عرض پوزش، همان گاوم که هستم!

   • لطفاً فقط همین چاپ شود؛ قبلی نه!

    بنده که حسابامو کلّی تسویه کردم بقیّه شو هم به امید خدا خورد خورد صاف میکنم
    منظورم یکی مثل تو بود
    راستی بگو از اینهمه خدمت به خلق، چرا قصّابی را انتخاب کردی؟
    چرا هر قدر هم مال ارزون شه، باز از خر شیطون پایین نمیای؟
    گرونفروشی ارزاق عمومی آه و ناله داره، بیچاره!

 34. خب کسایی که از کرونا زنده بمونن میزن مرحله شهاب سنگ

 35. عجب 😁 پس قرار بمیریم
  ی جوری شده احساس میکنم اونایی ک سناشون بالاست باید مغرور بشن ک مثلا شصت سال زنده موندن

 36. ‏باید بگم امکان برخورد شهاب سنگ با زمین یک در هفت هزار و امکان مرگ بر اثر کرونا ۲ درصده؛ پس پاشو دستتو بشور هموطن

 37. آخ جون. دارم لحظه شماری میکنم براش تا از این بدبختیا راحت بشیم