اشتباه بزرگ در لوگو جدید BMW

لوگو جدید BMW به سختی روی ماشین‌های سفید دیده می‌شود!

لوگو جدید BMW ، بزرگترین تغییر در طراحی لوگوی این کمپانی است که جنبه‌های مثبت و منفی زیادی را به دنبال داشته است. در این مطلب قصد داریم تا علت این تغییر را بررسی کنیم.

شرکت خودرو سازی BMW‌، بزرگترین تغییر در برند قدیمی خود که نخستین بار در سال ۱۹۱۷ معرفی شده بود را عرضه کرد. همانطور که بسیاری از لوگوهای بازطراحی شده‌ی مدرن، سبک فلت و فوق‌العاده ساده را دنبال می‌کنند، لوگو جدید BMW نیز سعی می‌کند هویت این شرکت را در یک سبک مدرن نشان دهد.

در این لوگوی به روز شده، دو تغییر عمده وجود دارد. تغییر اول که بسیار مثبت ارزیابی می‌شود، استفاده از طرح فلت و جایگزین کردن آن با طرح از مد افتاده سه بعدی است که در سال ۱۹۹۷ طراحی شده بود. این تغییر باعث ساده‌تر شدن لوگویی شده است که کمپانی BMW از سال ۱۹۶۳ از آن استفاده می‌کرد.

اشتباه بزرگ در لوگو جدید BMW

تغییر دوم حذف حلقه‌ی مشکی رنگ حاشیه‌ لوگوی خودرو است که به جای آن یک حلقه‌ی شفاف جایگزین شده است. لوگوی جدید BMW، ظاهری ساده و شفاف دارد و به منظور ایجاد تابش و شفافیت بیشتر طراحی شده است، اما تاثیر این تغییر را نمی‌توان مثبت ارزیابی کرد. البته این لوگو روی بدنه برنزی BMW i4 کانسپت زیبایی خاصی دارد. اما در BMW سفید رنگ چگونه است؟ نصب کردن لوگوی شفاف جدید در تابلوی نمایندگی‌ها در جاده نیز می‌تواند تبدیل به دردسر شود. تاثیر شفاف شدن لوگو جدید BMW این است که این لوگو نسبت به گذشته وضوح کمتری دارد و مانند این است که شخصی یک فایل بدون پس زمینه را در فتوشاپ درست کرده باشد.

اکنون دلیل استفاده نشدن از طرح‌های بدون بک گراند از سوی دیگر شرکت‌ها را متوجه شدیم. اگر دقت کنید اکثر نوشته‌ها در کامپیوتر و اینترنت دارای زمینه سفید رنگ هستند، زیرا  وجود زمینه، خواندن را آسان‌تر می‌کند. حذف حلقه‌ی مشکی رنگ لوگوی جدید BMW باعث شده تا شکل کلی لوگو نیز به راحتی قابل تشخیص نباشد.

علاوه بر این، لوگوی شفاف BMW باعث شده تا حروف این آرم یعنی همان BMW که در زمینه‌ی مشکی به راحتی دیده می‌شدند، در زمینه‌ی شفاف این لوگوی به روز شده به راحتی قابل دیدن نباشند و حتی تشخیص این لوگو از فاصله‌ی دور سخت باشد. به گونه‌ای که حروف BMW و دیسک آبی و سفید وسط لوگو که قبلا به صورت واحد و یکپارچه بودند، مجزا به نظر برسند. شفاف بودن قسمت بیرونی لوگو به این معناست که کمپانی بی‌ام‌و قصد دارد تا به جای حروف با استفاده از دیسک مرکزی لوگوی خود را بشناساند.

BMW تنها شرکتی نیست که شاهد تغییر لوگوی آن هستیم. بلکه در سال‌های اخیر کمپانی‌های بزرگی نظیر Go Daddy، یاهو، گوگل، فیسبوک، فولکس واگن و دیگر شرکت‌ها تغیرات این چنینی در لوگوی خود ایجاد کرده‌اند. این کمپانی هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که آیا لوگوی جدید BMW روی خودروهای تولید انبوه این شرکت استفاده خواهد شد یا خیر؟ اما با توجه به استفاده از لوگوی جدید در وبسایت رسمی و صفحات رسمی BMW در فضای مجازی، دیر یا زود لوگوی جدید را در خیابان نیز خواهیم دید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. شرکت ب ام و اعلام کرده آرم و لوگو جدید فقط برای ارتباطات آنلاین و یه جورایی فکر میکنم فقط برای صفحه های مجازیشه و یه طرح جدید برای شرکته و آرم فعلی روی خودروی های جدید آیندش باز هم بکار میره و برنامه ای برای استفاده از لوگوی جدید روی خودرو های آینده ندارن.

  2. اصلاح کنید، طبق اعلام شرکت قرار نیست این لوگو روی ماشین استفاده بشه و‌مخصوص فضای مجاری و فرم‌های الکترونیکه