کشته های کرونا

تعداد کشته های کرونا در ایتالیا از چین پیشی گرفت

تعداد کشته های کرونا در ایتالیا از چین هم بیشتر شد. ویروس کرونا یا بیماری کووید ۱۹ تاکنون بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر را در ایتالیا به کام مرگ کشانده است.

ایتالیا در روز گذشته در آمار مرگ و میر مربوط به بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونای جدید از چین، منشا پیدایش این ویروس پیشی گرفت. مسئولان ایتالیا در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور در روز پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸ به ۴۱ هزار و ۳۵ نفر رسید که شامل ۵ هزار و ۳۲۲ مورد جدید می‌شود. همچنین تعداد کشته های کرونا در ایتالیا به ۳ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است و به این ترتیب با پیشی گرفتن از چین به کشنده‌ترین مرکز شیوع بیماری کووید ۱۹ تبدیل شد. بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، تعداد کشته های کرونا در چین در حال حاضر ۳ هزار و ۲۴۲ نفر است.

درصد بالای کشته های کرونا در ایتالیا

این آمار در حالی اعلام شده که چین جمعیت بسیاری بیشتری از ایتالیا دارد و از طرف دیگر، چینی‌ها با ۸۰ هزار و ۹۰۷ نفر مبتلا به ویروس کرونا از این نظر رکورددار هستند، ولی از نظر تعداد کشته شدگان، ایتالیا وضعیت بدتری دارد. در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۷ مورد جدید در ایتالیا جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند. این در حالی است که مقامات چین اعلام کرده‌اند در روز گذشته، ابتلای موارد جدید به کرونا در این کشور به صفر رسید.

همچنین بسیاری از کارشناسان معتقدند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا بسیار بیشتر از آمار اعلام شده است، چرا که این آمار فقط مربوط به بیمارانی است که به بیمارستان مراجعه می‌کنند. گفته می‌شود جمعیت بالای افراد سالخورده در ایتالیا باعث شده تعداد کشته شدگان ویروس کرونا در این کشور بالا برود. هم‌اکنون سراسر کشور ایتالیا توسط دولت این کشور در قرنطینه قرار گرفته و محدودیت‌های زیادی برای مقابله با این بیماری اعمال شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۵ دیدگاه

  1. مثل آبن که قراره همه جنازه ها رو بسوزونن

  2. خدا کنه زود تر تموم بشه این مصیبت

  3. دقیقا شیوه برخورد مثل ایران بود احساسات و تعصبات جلوی فکرشون رو گرفت و متاسفانه این فاجعه بوجود اومد فقط نگرانم حقیقت ایران چیه

  4. عجب مریضی انداختند به جون دنیا…
    امروزم روحانی میگفت هفتاد درصد ایران کرونا میگیرن🙁یعنی با این مدیریتش کلا ر*ده

  5. اینقدر آمار مرگ زیاد بوده که رسانه های ایتالیایی خودشون اعلام کردن که قبرستون برگاموبه دلیل افزایش تعداد قربانیان کروناظرفیتش تکمیل شده