آموزش ساده استفاده آفلاین از گوگل مپ (Google Maps)

یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های پیش فرض گوشی اندروید، گوگل مپ (Google Maps) است. با آموزش ساده استفاده آفلاین از گوگل مپ همراهتان هستیم.

در صورتی که گوشی هوشمندتان را همواره با خود حمل می‌کنید، قطعا نباید نگران گم شدن باشید. GPS موبایل‌ها به ما کمک می‌کند تا بتوانیم موقعیت مکانی خود را پیدا کنیم و به تمام مکان‌هایی که می‌خواهیم برویم، به راحتی به مسیر آن دسترسی داشته باشیم. بدون تردید برنامه گوگل مپ را می‌توان به عنوان یکی از مفیدترین ابزارهای ناوبری دانست. امکان دارد برخی موقعیت‌های مکانی فاقد پوشش شبکه باشند و نتوانید داده‌ها را از اینترنت دریافت کنید. ما در این بخش قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه باید از GPS گوشی هوشمند (اندروید – آیفون) بدون اینترنت استفاده کنید.

استفاده آفلاین از گوگل مپ (Google Maps)

قطعا برای همه ما اتفاق افتاده است که به یک سفر رفته‌ایم و بعد از آماده کردن همه جیز، متوجه می‌شویم که در مقصد موردنظر، هیچگونه ارتباط شبکه‌ای وجود ندارد. این جا است که یک بار دیگر حالت آفلاین Google Maps به داد ما خواهد رسید. استفاده آفلاین از گوگل مپ در گوشی‌های هوشمند، وجود دارد. عملکردی که با استفاده از آن می‌توان چندین نقشه خاص را انتخاب کرد تا بتوانیم بدون توجه به اینترنت از مزایای گوگل مپ استفاده کنیم، نیازمند انجام مراحل زیر است:

  • برنامه گوگل مپ را باز کنید.
  • روی تصویر نمایه خود در قسمت بالا کلیک کنید و نقشه‌های آفلاین را انتخاب کنید.
  • شما کافی‌ست روی گزینه Select Your Own Map ضربه بزنید و موقعیت مکانی موردنظرتان را برای سفر، انتخاب کنید.
  • نقشه را دانلود کرده و به صورت آفلاین به آن دسترسی پیدا کنید.

با رعایت این مراحل ساده، می‌توانیم از GPS گوشی هوشمند خود بدون اینترنت استفاده کنیم. لازم به ذکر است که نقشه‌های مختلف در خود برنامه ذخیره می‌شوند. توجه داشته باشید که نیازی به نگرانی درباره فضای ذخیره‌سازی نیست، زیرا به صورت کاملا خودکار ذخیره خواهد شد. بد نیست بدانید نقشه‌ها تاریخ انقضاء دارند، اما هر بار که به یک شبکه وای فای متصل شوید، فایل موردنظر بروزرسانی خواهد شد. تنها نکته منفی این است که فقط به شما امکان می‌دهد مسیر را با ماشین مورد بررسی قرار دهید و با پای پیاده عمل نمی‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. فوق العاده کاربردی. اما به شرطی که خارج از ایران زندگی کنی متاسفانه به خاطر تحریم ها قابل دسترس نیست

  2. اقای مصطفی آرایشگر این ویژگی برای ما ایرانیا به دلیل تحریم، غیرفعاله! مثل اینکه ایران زندگی نمی کنید. از گجت نیوز انتظار اینگونه مطالب بی ارزش و بی کیفیت رو نداشتم. گجت مخاطباتو اینجوری از خودت نرون…