تماشا کنید : زمین در گذر زمان از نگاه ایستگاه فضایی بین المللی

iss

کاپولا ، نام ماژولی است که بسیاری از فضانوردان ایستگاه فضایی زنگ تفریح خود را در آن‌جا می‌گذارند و به نظاره‌ی انحنای آبی زمین و درخشش ستاره‌ها می‌نشینند. در این ماژول چندین دوربین  عکاسی حرفه ای نصب شده است که فضانوردان می‌توانند مطابق ذوق و سلیقه‌ی خود عکس‌هایی را از بیرون زمین بگیرند و با مردم روی زمین به اشتراک بگذارند. گاهی برخی از آن‌ها صبر و حوصله‌ی بیشتری به خرج می‌دهند و تصاویر پی در پی ثبت می‌کنند تا از کنار هم قرار دادن آن‌ها بتوانند ویدیویی موسوم به «زمان-گذر» یا Time-Lapse تهیه کنند که معمولاً نتیجه ی آن هم معرکه خواهد بود.

ویدیویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، خود از چند زمان‌گذر گوناگون تشکیل شده که در مآموریت‌های ۲۹، ۳۰ و ۳۱ ایستگاه بین‌المللی فضایی گرفته شده است.
نور چراغ شهرها در شب، رعدوبرق‌های گاه و بی‌گاه، رد ستاره‌ها و انعکاس نور خورشید در پنل‌های ایستگاه فضایی به خودی خود هیجان وصف‌ناپذیری را در دل‌مان ایجاد می‌کند اما همراهی دنباله‌دار لاوجوی در پایان ویدیو این هیجان را مضاعف می‌کند و اگر اعصاب متعادلی نداشته باشیم شاید ما را تا مرز سکته هم  پیش ببرد.

موسیقی: «جنگجویان آزادی» از Two Steps From Hell
ویرایش گر: دیوید پیترسن

دیوید پیترسن، فردی که این ویدیو را ویرایش کرده و روی آن‌ صدا گذاشته است پیشنهاد می‌کند که نسخه‌ی ۱۰۸۰p این ویدیو را تماشا کنید، چراغ‌ها را خاموش کنید و با هدفون به موسیقی آن گوش دهید. من این کار را کردم و به نظرم ارزش‌اش را داشت. البته نسخه‌ی اورجینال را ندیدم زیرا این نسخه با کیفیت ۳۰۷۲p حدود ۲۷۳ مگابایت است که زمان نسبتاً زیادی برای بارگذاری یا دانلود آن لازم است. اما نسخه‌ی ۱۰۸۰p هم کیفیت بسیار خوبی دارد و حجم‌اش نیز حدود ۶۰ مگابایت است. این ویدیو را در ۲ کیفیت آپلود کرده‌ایم که بتوانید آن را با توجه به سرعت اینترنت خود دانلود کنید و ببینید. اگر به دنبال نسخه‌ی اورجینال هستید می‌توانید به صفحه‌ی این ویدیو در یوتیوب مراجعه کنید و از آن‌جا ببینید.

  دانلود ویدیو با ۲ کیفیت  از سرور مدیافایر :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*