کالبدشکافی هواوی پی 40 لایت

تماشا کنید: کالبدشکافی هواوی پی 40 لایت

ویدیویی از کالبدشکافی هواوی پی 40 لایت (Huawei P40 Lite) منتشر شده که می‌تواند تجهیزات سخت افزاری زیر قاب پلاستیکی این گوشی را به تصویر بکشد.

امروز ویدیویی توسط کانال یوتیوبی PBKreviews منتشر شده که ستاره‌ی آن، گوشی اقتصادی هواوی پی 40 لایت است. این ویدیو که به کالبدشکافی هواوی پی 40 لایت می‌پردازد، ابتدا با بازکردن قاب پلاستیکی پشتی گوشی توسط پیچ‌گوشتی فیلیپس 18 آغاز می‌شود.

سازنده از خمیر حرارتی برای انتقال دما از مادربرد به فریم فلزی گوشی استفاده کرده که کمک می‌کند چیپست کایرین 810 همیشه خنک بماند. این خمیر حرارتی در برخی دیگر از قسمت‌های چیپست نیز برای اتصال آن‌ها به سپرهای فلزی استفاده شده است که این نیز کمک شایانی برای اتلاف گرما است.

اما جالب توجه اینجاست، در حالی که گوشی P40 Lite به طور رسمی فاقد هرگونه تأییدیه‌ی مقاومت در برابر آب است، اما در اطراف درگاه USB تایپ C و جک 3.5 میلی‌متری هدفون آن واشرهای لاستیکی وجود دارد که می‌توانند از نفوذ آب به داخل جلوگیری کنند. این یعنی هواوی با نگرفتن تأییدیه‌ی ضد آب، سعی بر هزینه نکردن اضافی داشته است.

همانطور که در ویدیو می‌بینید، کالبدشکافی و باز کردن گوشی بسیار ساده انجام می‌شود. اما اگر روزی مجبور باشید نمایشگر گوشی‌تان را عوض کنید، شما باید ابتدا کل بدنه را از یکدیگر جدا کند. کابل روبان برای صفحه نمایش در زیر باتری است که خود آن زیر مادربرد قرار دارد و در زیر چند لایه دفن شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فکر کنم بر خلاف ظاهر اش تعمیر کردن اش خیلی سخت باشه