جهش در ویروس کرونا

محققان چینی از کشف ۳۳ جهش در ویروس کرونا خبر دادند

محققان چینی در جدیدترین بررسی‌های خود موفق به کشف ۳۳ جهش در ویروس کرونا شدند که این موضوع کار تولیدکنندگان واکسن را بسیار سخت خواهد کرد.

محققان چینی توانستند با بررسی مدل‌های ۱۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا حدود ۳۳ جهش را در این ویروس شناسایی کنند. این محققان بر این باورند که چنین جهش‌هایی باعث شده است تا این ویروس در برخی از مناطق کره زمین مرگبارتر باشد.

جزئیات کشف ۳۳ جهش در ویروس کرونا

محققان در این بررسی خود از روش توالی بسیار عمیق ژنتیک استفاده کردند و با بررسی مدل‌های آزمایشگاهی ۱۱ بیمار توانستند ۳۳ جهش را در کروناویروس کشف کنند که ۱۹ مورد از این جهش‌ها جدید محسوب می‌شود. محققان مرگبارترین نوع جهش‌ها را در بیماران اروپایی شناسایی کردند و جهش‌های متوسط نیز در مناطقی از آمریکا از جمله واشنگتن رصد شد. در این بررسی یکی از جهش‌هایی که در ۵ بیمار کشف شد، در گذشته در یک بیمار در استرالیا نیز رصد شده بود.

کشف ۳۳ جهش در کروناویروس یک هشدار برای تولیدکنندگان واکسن محسوب می‌شود و فرایند ساخت واکسن این ویروس را بیش از پیش دشوار می‌کند. این بررسی توسط گروهی از محققان چینی به رهبری پروفسور لی لانجوان به انجام رسید. این پروفسور اولین کارشناسی بود که توصیه کرد می‌بایست  بلافاصله ایالت ووهان در روزهای ابتدایی شیوع بیماری کووید ۱۹ قرنطینه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. مشخص ست کار خود چین هست و جالب که خودشان هر مدت ار نوع جدیدی اطلاع رسانی می کنند به نظرم با یه بمب اتم کشور چین ار زمین محو بشه و همه دنیا نفس می کشند و اونم از ذست امریکا بر میاد چنین جسارتی..

  2. خدا لعنت کنه این دولت جنایتکار چین رو نه یکبار بلکه صدهزار بار,,!!

    والا روزى نیست که کل مردم دنیا روزى هزار بار فحش….. خواه….ر….و…ما…د.ر
    به این چینى هاى پى پى خور میدن,!!!