سیارک عظیم

یک سیارک عظیم با سرعت زیاد از نزدیکی زمین عبور کرد

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا اعلام کرد شب گذشته یک سیارک عظیم با سرعت ۳۰ هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین گذشت.

طبق اعلام سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا – ناسا، شب گذشته شاهد عبور یک سیارک عظیم از کنار سیاره زمین بوده‌ایم که با سرعت ۳۰ هزار کیلومتر بر ساعت با فاصله ۶.۳ میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور کرد.

جزئیات عبور سیارک عظیم از کنار زمین

این سیارک بزرگ به نام ۱۹۹۸ OR۲ در هنگام عبور از زمین حدود ۶.۳ میلیون کیلومتر فاصله داشت که این میزان حدود ۱۶ برابر فاصله بین زمین و ماه است. سیارک ۱۹۹۸ OR۲ با سرعت ۳۰ هزار کیلومتر بر ساعت در حالی از کنار زمین گذشت که کارشناسان آن را یکی از بزرگ‌ترین سیارک‌های بالقوه خطرناک برای سیاره زمین می‌دانند و به همین دلیل ناسا و سایر سازمان‌های فضایی مدتی قبل از خطر عبور آن از کنار زمین هشدار داده بودند.

سیارک عظیم

کارشناسان قطر سیارک ۱۹۹۸ OR۲ را حدود ۲.۱ کیلومتر تخمین زدند که این میزان با فرض این که بازتاب‌پذیری این سیارک همانند سایر سیارک‌های سنگی باشد پیش‌بینی شد. سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد دانشمندان این سازمان فضایی در تلاشند تا با ساخت یک تلسکوپ جدید از زمین دفاع کنند؛ این تلسکوپ به محققان کمک خواهد کرد تا سیارک‌هایی را که برای زمین خطرهای احتمالی دارند بهتر از قبل شناسایی کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. آخ اگه میخوره زمین و زمین نابود میشد چقدر خوب و جالب می شد هممون راحت می‌شدیم

  2. خدارو شکر که بخیر گذشت
    درود ب سازمان فضایى ناسا
    زنده باد آمریکااااااااا

    • اینکه خدا رحم کرد و سیارک به زمین برخورد نکرد چه ربطی به امریکا داره که میگی دورد بر ان غیرت نداری که خوار و ذلیل هستی کشوری که سالها از ملتت دزدی کرده رو و به مللت زور گفته رو میپرستی