با کلیدهای میان‌بُر در مک بیشر آشنا شوید

استفاده از کی‌بورد و کلیدهای میان‌بُر برای انجام کار‌ها در یک کامپیو‌تر راه کاربردی و مفیدی برای افزایش سرعت انجام کار‌ها است.آیا می‌دانستید که می‌توانید کلیدهای میان‌بُر برای انجام کارهای مختلف در مک را به دلخواه خود و آن طور که راحت‌تر هستید تغییر دهید؟

حتما کلیدهای میان‌بُر زیادی را می‌شناسید و از آن‌ها استفاده می‌کنید. مثلا برای خروج از یک برنامه می‌توان دکمه‌های Command و Q را با هم فشار داد. یا مثلا اگر می‌خواهید چیزی را در مک سرچ کنید می‌توانید با فشار دادن دکمه‌های Command و Space این کار را انجام دهید.

به تنظیمات کی‌بورد رفته و بخش Shortcuts را انتخاب کنید. در ستون سمت چپ گزینه‌هایی را می‌بینید که می‌توانید برای آن‌ها کلیدهای میان‌بُر درست کنید. با انتخاب هر قسمت می‌توانید کلیدهای میان‌بر آن را دیده و آن را عوض کنید.

فرض کنید بخواهیم کلیدهای اسکرین شات را تغییر دهیم. در ستون سمت چپ روی Screen Shots می‌زنیم. به طور دیفالت اگر دکمه‌های Command + Shift + 3 را فشار بدهید، می‌توانید از صفحه خود اسکرین شات بگیرید که روی دسک‌تاپ ذخیره می‌شود. حالا کافی است در پنجره سمت راست روی این قسمت دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود. در این مرحله دکمه‌های Command و Shift را نگه دارید و هر دکمه‌ای را که می‌خواهید برای جایگزین کردن عدد 3 انتخاب کنید. می‌بینید که کلید میان‌بُر به دلخواه شما تغییر می‌کند.

اگر کلید میان‌بُری که انتخاب کردید با کلید میان‌بُر دیگری یکسان باشد، علامت هشدار نشان داده می‌شود و می‌توانید موارد تکراری را شناسایی کنید.

برخی از کلیدهای میان‌بُر را البته به دلیل همگانی بودن و طراحی اولیه نمی‌توانید تغییر دهید اما دایره گسترده‌ای از آن‌ها قابل تغییر هستند. اگر تعداد زیادی کلید میان‌بُر را تغییر داده‌اید و سردرگم شدید، به راحتی می‌توانید با زدن دکمه Restore Defaults همه کلید‌ها را به حالت اولیه خود برگردانید.

منبع : howtogeek

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*