سی تی اسکن ، اسرار درون مجسمه 1000 ساله چینی را فاش کرد

سی‌تی اِسکَن، روشی نوین است که در علوم تشخیصی در فیزیک پزشکی کاربرد تحقیقاتی و درمانی فراوانی دارد.در این روش، کالبد انسان یا دیگر جانوران به صورت لایه‌به‌لایه برانداز یا همان اسکن می‌شود و بدین ترتیب بخش‌های درونی بدن نیز برای پزشکان قابل رؤیت می‌گردد.در واقع  سی تی اسکن استفاده از اشعه ایکس در ارتباط با الگوریتم‌ها و محاسبات کامپیوتری به منظور ایجاد تصویر از بدن می‌باشد.دانشمندان به تازگی با انجام آزمایش سی تی اسکن بر روی یک مجسمه ی مومیایی چینی پرده از راز بزرگی برداشته اند.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

 این مجسمه که متعلق به قرن ۱۱ و یا ۱۲ می باشد یک راهب بودایی را در حال عبادت نشان می دهد که با انجام آزمایش سی تی اسکن متوجه ی حضور یک مومیایی در درون این مجسمه شدند.

دانشمندان احتمال زیادی را برای وجود یک مومیایی در درون این مجسمه قائل بودند ولی به دنبال راهی بودند تا بدون ضربه زدن و شکستگی مجسمه, احتمال خودشان را به یقین تبدیل کنند به همین دلیل مسئولان موزه ی هلند درخواست آزمایش سی تی اسکن را دادند و این آزمایش نمای دقیقی از اسکلت و ساختار بدن مومیایی را آشکار ساخت.

کسانی که در زمینه ی عرفان در مذهب بودایی تحقیق می کنند اعتقاد دارند که این مجسمه متعلق به یکی از راهبان مقدس بودایی بوده که با این حالت و تمرکز توانسته به بالاترین مرحله از عرفان و جدایی روح از بدن دست یابد و اعتقاد دارند که هر زمان بخواهد می تواند دوباره به جسم خودش بازگردد. البته این ادعا از نظر علم پزشکی مورد تایید نیست.

منبع : boredpanda

CT Scans Reveal 1,000-Year-Old Mummy Of Chinese Monk Hidden Inside Ancient Buddhist Statue

CT Scans Reveal 1,000-Year-Old Mummy Of Chinese Monk Hidden Inside Ancient Buddhist Statue

A CT scan of a Buddhist statue from the 11th or 12th century has revealed an extraordinary secret – it houses the mummy of an ancient Chinese Buddhist monk whose organs have been replaced by ancient Chinese scrolls.

Scientists knew that there was a mummy inside the statue, but the CT scan, carried out at the Meander Medical Centre at the request of the Drents museum in the Netherlands, gave them their first close-up look at the skeleton inside. That’s when they discovered the hidden paper scrolls and figured out that the mummy was the body of Liuquan, an ancient Buddhist master from the Chinese Meditation School. The discovery comes on the heels of news of another mummified monk in Mongolia, who some believe is simply in an advanced meditative state.

The statue will be on display at the Hungarian Natural History Museum until May, 2015.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*